O nas
Oferta
Historia
Statut
Misja
Działalność
Space Amici
Świetlica - wycieczki
Świetlica - imprezy
Świetlica - codzienność
Filmy
Teatr W Przejściu
Sławni ludzie w Amici
Obozy
Szkolenia
Archiwum
Kultura Drzwi do Wyobraźni
Bezpłatne mediacje
Twórczy z Amici
Tesco aktualności
Imprezy kulturalne Amici
Strefa Zachwytu AMICI
Program SBSS
Promocja Zdrowia
Promocja Poznania
Promocja Talentów
Projekt profilaktyczny
Projekt sportowy Amici
Stowarzyszenie
Pracownicy
Sponsorzy
Projekty
Kontakt
OPP
Wycieczki

Rok szkolny 2019/2020Za Polska


Grupa starsza miała przyjemność uczestniczyć w budzącej emocje wyciecze. Najpierw kawiarnia i zmysł smaku, a zaraz potem do Teatru Animacji na ZA- POLSKĘ. Sztuka niezwykle ekspresyjna i ze wszech miar ciekawa. Udało nam się zrobić zdjęcie z aktorami, a na deser spotkaliśmy pana Laskowika we własnej osobie. cóż za udany wieczór.

[foto] [foto] [foto] kliknij aby zobaczyć wszystkie zdjęcia


Teatr Wielki


Grupa starsza wybrała się do Teatru Wielkiego na spektakl baletowy Jezioro Łabędzie. Było to niecodzienne przeżycie, gdyż niektórzy mieli okazję być w murach Opery po raz pierwszy. Mamy nadzieję, że rozsmakują się w kulturze wysokiej i będą mieli apetyt na więcej. :) Umiejętności tancerzy budziły nasz zachwyt, a zakończenie okazało się bardzo wzruszające. :)

[foto] [foto] [foto] kliknij aby zobaczyć wszystkie zdjęcia


Pożegnanie absolwentów cz.2.


Zabawa w Laser Tag zawsze sprawia wiele radości. :-)

[foto] [foto] [foto] kliknij aby zobaczyć wszystkie zdjęcia


Rok szkolny 2018/2019Park linowy Pyrland Park


Pniemy się wzwyż, grupa starsza podczas wycieczki w parku linowym Pyrland Park pokonywała nie tylko przeszkody, ale i własne ograniczenia i lęk. Zobaczcie sami jak się wspinają!

[foto] [foto] [foto] kliknij aby zobaczyć wszystkie zdjęcia


Prezentacja rękodzieła w Mexichem


Młodzież z AMICI miała przyjemność gościć w bardzo przyjaznej firmie Mexichem, gdzie zaprezentowała swoje rękodzieło. Zainteresowanie było ogromne. Dziękujemy wszystkim Wspaniałym Pracownikom za ich zaangażowanie i bardzo mile przyjęcie.

[foto] [foto] [foto] kliknij aby zobaczyć wszystkie zdjęcia


Popołudnie z historiami Poznania


Kim była Ludgarda i dlaczego zwą ją płaczliwą? Jakim cudem ptak uratował miasto? Co mają wspólnego koziołki z ratuszem? O tych i wielu innych ciekawych historiach dowiedzieliśmy się podczas niedzielnego popołudnia. Było meeeeega:)

[foto] [foto] [foto] kliknij aby zobaczyć wszystkie zdjęcia


RPG w Danimatoring


Starsza młodzież z Amici korzystała z gry fabularnej przygotowanej przez Danimatoring - RPG. To bardzo emocjonująca i pobudzająca wyobraźnię gra. Polecamy.

[foto] [foto] [foto] [foto]


Zwiedzanie Poznania - grupa młodsza


Pogoda nam nie straszna! 🌧️☁️ :) We wtorek 28.05, grupa młodsza, wyruszyła na zwiedzanie Poznania ulicami Starego Rynku 🚋 poznaliśmy poznańskie legendy, spotkaliśmy ciekawe postacie i.... odkryliśmy skarb 🎉🏆
Było fantastycznie!! 👍😀🤗

[foto] [foto] [foto] kliknij aby zobaczyć wszystkie zdjęcia


XXI rajd studenci dzieciom


Grupa średnia pozdrawia z trasy XXI Rajdu Studenci Dzieciom zorganizowanego przez wolontariuszy 👨‍🎓WSE UAM👩🏻‍🎓. Pisanie listu do dziekana, łamigłówki słowne, krzyżówka akademicka, rysowanie, scenka „ w dziekanacie”, pisanie wiersza a na zakończenie festyn i grill!:) Dziekujemy❤️✌️👊

[foto] [foto] [foto] kliknij aby zobaczyć wszystkie zdjęcia


Wspólny dzień grupy młodszej


W sobotę grupa młodsza już od samego rana ruszyła do działania! 😊 Na początku wspólne śniadanko 😋, następnie wrooootki, na których mogliśmy szlifować nasze umiejętności 👌👏 A po spalonych kaloriach udaliśmy się na ich.... uzupełnienie w pysznym i zdrowym Yogolandzie 💪🤗

[foto] [foto] [foto] kliknij aby zobaczyć wszystkie zdjęcia


Wyścigi samochodowe AMICI


Grupa starsza brała udział we wspaniałej wycieczce, gdzie emocje sięgały zenitu. Otóż po wstępnych przygotowaniach i nabraniu formy (w pizzerii) ruszyliśmy zdobywać rekordy szybkości na torach gokartowych w Kinepolis. Co, którzy zwyciężyli i pokonali swoje życiowe rekordy z lubością potem rozsmakowywali się w jogurtowych deserach Yogoland 'u - Pozdrawiamy !

[foto] [foto] [foto] kliknij aby zobaczyć wszystkie zdjęcia


Koncert Kasi Cerekwickiej


26 marca zostaliśmy zaproszeni na Koncert Kasi Cerekwickiej do Sali Ziemi na Targach. Grupa starsza, ale i średnia były uradowane możliwością wspólnego wyjścia. Przed występem posłuchaliśmy pogadanki Policji na temat bezpieczeństwa drogowego. Takiej wiedzy nigdy dość. Zadbaliśmy również o nasze Mamy, które zaprosiliśmy także. Jak widać na zdjęciach Mamy świetnie się bawiły, my daliśmy się otulić brzmieniem i pobyliśmy ze sobą w tej dźwięcznej atmosferze

[foto] [foto] [foto] kliknij aby zobaczyć wszystkie zdjęcia


Wycieczka po Poznaniu z Danimatoring


Niby wiosna 12.04.19r., ale było zimno. Zatem, jak nas musiała rozgrzać forma zwiedzania Poznania przygotowana przez Danimatoring, skoro Piotr z grupy starszej wytrwał w cienkiej koszuli? To pytanie jest intrygujące, nieprawdaż? Bo tez i zwiedzanie było niecodzienne. Z diabłami, duchami i niezałatwionymi sprawami, o które spoza grobu upominały się duchy. A ileż ciekawych poznańskich legend i ciekawostek, o tym przekona się każdy, kto dołączy do tej wycieczki w przyszłości. Zachęcamy!

[foto] [foto] [foto] kliknij aby zobaczyć wszystkie zdjęcia


Noc Teatrów AMICI


29.03.19r. dzieci i młodzież z AMICI wybrała się do Teatru W Przejściu na Noc Teatrów AMICI. Oglądaliśmy 7 spektakli z całej Polski. Z pewnością młodszej publiczności przypadł do gustu pierwszy spektakl "A niech to gęś kopnie", który zagrała grupa teatralna z Chludowa, ale z przyjemnością oglądali również pozostałe. To była długa noc, ale uczta duchowa niemała i również pyszności serwowane podczas kolacji i słodkiego poczęstunku warte były grzechu :-)

[foto] [foto] [foto] kliknij aby zobaczyć wszystkie zdjęcia


"Dziadek Mróz"


W pierwszym dniu po feriach zimowych grupa średnia spotkała się, aby obejrzeć spektakl „Dziadek Mróz” Teatru Kukiełkowego. Była to super zabawa, nowe doświadczenie i dobry czas!✌️🎥😄

[foto] [foto] [foto] kliknij aby zobaczyć wszystkie zdjęcia


Ferie grupy średniej


W pierwszym tygodniu ferii zimowych grupa średnia brała udział w wielu atrakcjach i zajęciach. Półkolonie rozpoczęliśmy animacjami w ZSO nr 4. Sobotnie przedpołudnie spędziliśmy na lodowisku „Malta”. Bardzo aktywnie spędziliśmy niedzielę. Braliśmy udział w animacjach na os. Armii Krajowej oraz daliśmy upust naszej energii na wrotkach w Kinepolis. W poniedziałek rozwijaliśmy się muzycznie na warsztatach. Następnie udaliśmy się na seans do Kinepolis oraz do Jump Areny. Wtorkowe popołudnie spędziliśmy na basenie oraz na laserowym paintballu. Ostatniego dnia udaliśmy się do kręgielni w POSiR. Każdego dnia półkolonii mieliśmy możliwość spróbowania nowych smaków, ponieważ codziennie jedliśmy obiad w innej restauracji. Dziękujemy Miastu Poznań za umożliwienie nam zorganizowania tego wypoczynku! To był dobry czas!

[foto] [foto] [foto] kliknij aby zobaczyć wszystkie zdjęcia


Ferie grupy młodszej


Ferie, ferie, ferie! :) To niezwykły czas, odpoczynku od szkoły, relaksu bez zadań domowych, a także bycia razem i przede wszystkim dobrej, wspólnej zabawy! Tak! Tak czas spędziła grupa młodsza podczas pierwszego tygodnia ferii. Rozpoczęliśmy od smerfowej rozrywki w Zespole Szkół nr 4 :) Przez cały tydzień zarażaliśmy się energią podczas jazdy na wrotkach, skokach na Jump Arenie, ćwiczenia tańca hiphop, graniu na bębnach i łyżwiarskim talentom. Nie zabrakło rywalizacji, dzięki której uczymy się wygrywać, a nie raz i przegrywać - te umiejętności ćwiczyliśmy na Laser Tag, kręglach i na planszówkach :) Siły zbieraliśmy w kinie na filmie ,,Miśków dwóch w Nowym Jorku" oraz w Palmiarni. Koniec ferii zakończyliśmy z Minionkami w Danimatoring! Było niezwykle, wyjątkowo i po prostu Amici :))

[foto] [foto] [foto] kliknij aby zobaczyć wszystkie zdjęcia


Ferie grupy starszej


Dla grupy starszej, jak i pozostałych grup, pierwszy dzień ferii upłynął na zabawie z animatorami w klimacie Smurfów ;) To dzięki sponsorom mogliśmy cieszyć się jak dzieci w bajkowym klimacie i w tanecznym rytmie.

Potem smaczny deser i kino dopełniło resztę wieczoru, słowem niecodziennie i przyjemnie. Film "Mój piękny syn" zrobił duże wrażenie na młodzieży, gdyż dotykał bardzo poważnych problemów, o których warto rozmawiać. Dziękujemy Yogoland Poznań i Cinema City - Kinepolis

Drugi dzień ferii dla grupy starszej był ponownie niesamowity. Tropiki na Termach Maltańskich , wybuchowy deser w Restauracja Sarbinowska i fabularna gra w Danimatoring - RPG - to było coś, czego jeszcze nie dotykaliśmy w swoich podróżach z AMICI.

To była niezwykły dzień i wycieczka w krainę wyobraźni. W grupie starszej niedziela 13.01.19r. pobudzała wszystkie zmysły. Najpierw smaku, kiedy delektowaliśmy się kuchnią chińską w Restauracji Chińskiej Pekin, potem zmysł wzroku, kiedy delektowaliśmy się scenografią teatralną w Teatrze Animacji. No i na koniec poniosła nas wyobraźnia. Spektakl " Miłość do trzech pomarańczy" przewyższył o niebo nasze oczekiwania. To był bardzo miły wieczór. Dziękujemy Urzędowi Miasta Poznań oraz wszystkim sponsorom, dzięki którym nasze ferie są tak wspaniałe!!!

14.01.19r. dla grupy starszej był równie atrakcyjny co poprzednie. Lodowisko zawsze robi wrażenie, wszak to zimowa atrakcja w ten zimowy, ale niezimowy czas ;) Pozdrawiamy Lodowisko Malta :) Potem Malta Escape Room i wspaniałe warsztaty bębniarskie oraz taneczne. Jak cudownie przenieść się w czasie, zobaczcie sami. Dnia dopełniły kręgle w Poznańskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Po wyjściu zastała nas śnieżyca, ale i ona wpasowała się w klimat ferii. Było bajecznie.

Dziękujemy Urzędowi Miasto Poznań za wspieranie naszych działań i Fundacja "Sfinks" Z Pasją Do Dzieci, dzięki którym mogliśmy zorganizować dzieciom tak przepiękne ferie. :) Dziękujemy wszystkim sponsorom, ludziom dobrej woli, którzy pomogli nam zrealizować tak ambitny plan, aby te ferie były niezapomniane, niezwykle i zaczarowane. Myślę, że się udało. :)

Ostatni dzień ferii zimowych dla grupy starszej nie był mniej intensywny niż pozostałe. Od wrotek we Wrotkarnia Wywrotka Poznań się zaczęło , potem skoki na Jump Arena - Park Trampolin, aż po mrożące krew w żyłach wyścigi na torze w Poznań Indoor Karting. Do ostatniego momentu ekscytująco. Gdy w Restauracji Sfinks delektowaliśmy się jeszcze przeżyciami, już trzeba było pysznościami. Życzymy wszystkim tak udanych ferii.

[foto] [foto] [foto] kliknij aby zobaczyć wszystkie zdjęcia


Wyjście do kina


Sobota przedświąteczna wypadła dla AMICI doskonale. Galeria Malta zaprosiła nas na pokaz filmowy bajki Grinch oraz na pyszną pizzę. Dawno nie byliśmy tak przepełnieni wrażeniami. Sponsorom serdecznie dziękujemy :-)

[foto] [foto] [foto] kliknij aby zobaczyć wszystkie zdjęcia


Kiermasz Świąteczny w MAN-ie


Cała świetlica pracowała wytrwale nad pracami plastycznymi na Kiermasz Świąteczny. Były aniołki, kartki świąteczne, pacynki, świeczki bożonarodzeniowe, choinki i wiele innych atrakcyjnych prac jak koszulki ręcznie malowane, czy obrazy wypalane w drewnie. Słowem, wszystkie one zachwyciły pracowników MAN-a, którzy tłumnie odwiedzili dziś nasz kiermasz świąteczny.

[foto] [foto] [foto] kliknij aby zobaczyć wszystkie zdjęcia


„TheBunkier”


Grupa starsza jest "na czasie" z nowymi trendami i nowinkami technologicznymi. VR? - czemu nie!:) Dużo zabawy, uśmiechu i masa emocji- tak było:)

[foto] [foto] [foto] kliknij aby zobaczyć wszystkie zdjęcia


Listopadowe wyjście grupy średniej


Laserowy paintball i słodkie naleśniki- połączenie idealne dla uczestników grupy średniej. LaserTag dziękujemy za emocje i za ciepłe przyjęcie!:)

[foto] [foto] [foto] kliknij aby zobaczyć wszystkie zdjęcia


Wizyta w Warszawie


Reprezentacja grupy starszej wybrała się niedawno do Warszawy w nie byle jakim celu. Mamy powód do dumy, owoc naszej pracy czyli film „Julia i Julia” został doceniony i zakwalifikowany do Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Upto21. Wyjazd był świetnym doświadczeniem i przygodą, ale także przypomniał nam, że możemy wiele i jeszcze nie jednym was zaskoczymy.

Nasz film stworzyliśmy we współpracy z Centrum Sztuki Dziecka, któremu przesyłamy serdeczne pozdrowienia.

[foto] [foto] [foto] kliknij aby zobaczyć wszystkie zdjęcia


Wrotkarnia


Podczas ostatniego weekendowego wyjścia grupa średnia doskonaliła swoje umiejętności jazdy na wrotkach. Niektórzy próbowali pierwszy raz, inni szlifowali swoje wcześniej zdobyte umiejętności. Jednak każdego z nas łączyła wspaniała zabawa (pomimo wielu upadków:) ). W czasie takich zmagań sportowych uczyliśmy się, że nie warto się poddawać. Wspominaliśmy również nasze pierwsze wyjście na wrotki kiedy to jeszcze nikt nie umiał przejechać nawet jednego metra bez wywrotki.

[foto] [foto] [foto] kliknij aby zobaczyć wszystkie zdjęcia


Wrotkarnia grupa starsza


Śmigamy! Dzięki Wrotkarnia Wywrotka Poznań za super zabawę

[foto] [foto] [foto] kliknij aby zobaczyć wszystkie zdjęcia


"Barierom stop"


Dziś drużyna z grupy starszej startowała w konkurencjach w ramach Festynu "Barierom stop" zorganizowanego w Domu Pomocy Społecznej w Lisówkach. W tym roku motywem przewodnim był cyrk. zatem było kolorowo i wesoło. Mieliśmy przyjemność zobaczyć występy akrobatyczne na szarfach, występy kabaretowe oraz zmierzyć się w wielu konkurencjach. Zgadywaliśmy bohaterów filmowych, skręcaliśmy na ślepo śrubki, związywaliśmy się węzłami przyjaźni, a także sprawdzaliśmy swoją zręczność w rzutach. Na koniec był pyszny poczęstunek i wspaniałe nagrody. Aż uśmiech pojawił się na naszych buziach i z nim wracaliśmy do Poznania. Dziękujemy za miłe spotkanie.

[foto] [foto] [foto] kliknij aby zobaczyć wszystkie zdjęcia


Rok szkolny 2017/2018Wyjście niespodzianka - na zakończenie pracy rocznej grupy młodszej


Mimo, że podsumowaliśmy już naszą pracę roczną Wychowawcy grupy młodszej postanowili zrobić uczestnikom zajęć niespodziankę. Wyruszyliśmy w kierunku jeziora Malta… a na miejscu czekały nas szaleństwa na zjeżdżalni z oponami, pyszne lody i harce na placu zabaw. Pogoda nam dopisała, humory również, więc był to wspaniały czas w przyjaznej atmosferze. Lubimy takie niespodzianki!

[foto] [foto] [foto] kliknij aby zobaczyć wszystkie zdjęcia


Grupa starsza podczas słodkiego wyjścia


Słodkie wyjście grupy starszej do lokalu „Bubble Love” w Poznaniu! Dużym powodzeniem cieszyły się gofry o przeróżnych smakach m.in. Oreo, Kinder czy Kokosa. Było pysznie, czekamy na powtórkę!:)

[foto] [foto] [foto] kliknij aby zobaczyć wszystkie zdjęcia


Wyprawa grupy młodszej do Ogrodu Botanicznego UAM


Poznawanie nowych roślin, robienie kartek na Dzień Matki, wspólny czas i dobra zabawa. Lubimy przyrodę, lubimy być ze sobą - wyprawa grupy młodszej do Ogrodu Botanicznego UAM była świetnym pomysłem.

[foto] [foto] [foto] kliknij aby zobaczyć wszystkie zdjęcia


Wycieczka do Warszawy


  • Grupa młodsza


[foto] [foto] [foto] kliknij aby zobaczyć wszystkie zdjęcia


  • Grupa średnia
Grupa średnia niecierpliwie czekała na wycieczkę do Warszawy. Był to bardzo intensywnie spędzony czas. Zwiedziliśmy Starówkę, spacerowaliśmy po Łazienkach Królewskich, gdzie największą atrakcją były wolno chodzące pawie. Grupie średniej jednak najbardziej przypadło do gustu zwiedzanie Stadionu Narodowego, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć zaplecze sportowe oraz szatnie. Drugiego dnia zaczęliśmy od zwiedzania Centrum Nauki Kopernik. Była to niezwykła okazja spojrzenia na przedmioty szkolne od strony eksperymentów i doświadczeń. Popołudniu przejechaliśmy do Muzeum Powstania Warszawskiego. Podczas wyjazdu nasza grupa zintegrowała się, niektórzy mieli okazję zwiedzić nasza stolicę po raz pierwszy w życiu.

[foto] [foto] [foto] kliknij aby zobaczyć wszystkie zdjęcia


  • Grupa starsza
Dzięki uprzejmości sponsorów grupa starsza miała możliwość zwiedzenia stolicy Polski. W trakcie wizyty na Stadionie Narodowym usłyszeliśmy wiele ciekawych informacji związanych z piłką nożną oraz wydarzeniami odbywającymi się na stadionie. Następnie udaliśmy się do Zamku Królewskiego, gdzie obejrzeliśmy prezentację oraz krótki film o odbudowie Warszawy po II Wojnie Światowej. Kolejną atrakcją było Centrum Nauki Kopernik. Mieliśmy możliwość uczenia się poprzez eksperymentowanie i doświadczanie. W trakcie wycieczki dowiedzieliśmy się też, jaki był przebieg Powstania Warszawskiego. Wszystkie informacje uzyskaliśmy w Muzeum Powstania Warszawskiego. Ostatnią atrakcją było podziwianie panoramy warszawskiej z tarasu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego.

[foto] [foto] [foto] kliknij aby zobaczyć wszystkie zdjęcia


Twórcza niedziela!
(25.03.2018r.)


Podczas gdy 99% mieszkańców Poznania uczestniczyło w przedświątecznych przygotowaniach, grupa starsza postanowiła spędzić tę słoneczną niedzielę w kreatywny sposób. Właśnie w tym dniu odbył się finał „Space Amici”. Z tej okazji nasza grupa wyszła na poznańskie ulice w celu zaprezentowania performance. Po pokazie wszystkie grupy uczestniczyły w poczęstunku oraz seansie filmu „La la land” w Multikinie 51. „Starszaki” uczestniczyły w losowaniu nagród za aktywność, które były miłym akcentem a zakończenie wydarzenia „Space Amici”. Uwieńczeniem wspólnie spędzonego dnia były „pogaduchy” przy ciastku i gorącej czekoladzie w Costa Coffee.

[foto] [foto] [foto] [foto]


Ferie w grupie młodszej


Ferie w grupie młodszej były czasem dobrego relaksu, zabawy i twórczego działania i najważniejsze, że razem, wśród przyjaciół. Zaczęliśmy karnawałowo, tanecznie i rysunkowo, humory dopisywały wszystkim. Kolejny dzień to chwile radosnych zmagań podczas gry w kręgle, refleksyjny seans w kinie (film „Cudowny chłopak”) oraz coś dla brzucha... Dzień trzeci otworzyliśmy wodnymi szaleństwami, później pyszny obiad w Starym Browarze i na koniec wygibasy w Salto Sport Kids. Czwarty dzień szczęśliwie przypadł w Walentynki, było więc przyjazne szykowanie kanapek – prezent dla wylosowanej osoby, wizyta w kawiarni Kropka, a tam smakowitości i warsztaty plastyczne, dzień zwieńczyło grupowe budowanie z klocków. Ostatni dzień rozpoczęliśmy nauką gry na bębnach, później posililiśmy się pyszną pizzą oraz wykorzystaliśmy naszą siłę i dobre humory podczas harców na placu zabaw. To był wspaniały czas!

[foto] [foto] [foto] kliknij aby zobaczyć wszystkie zdjęcia


Ferie grupy starszej


Tydzień pełen wrażeń, pełen ruchu, pełen życia tak jak uczestnicy naszych zajęć. Na basenie dowiedzieliśmy się kto pływa najszybciej, a kto potrafi długo wstrzymać oddech. Tańczyliśmy na zumbie, daliśmy się zamknąć w escape roomie. Wybraliśmy się w walentynkową podróż do tropików, wprawialiśmy się w jeździe na wrotkach i obejrzeliśmy film "cudowny chłopak". Braliśmy udział w warsztatach twórczych i bębniarskich. Było lodowisko, bowling, konkursy i zadania. Zwieńczeniem tego tygodnia były wspólne zajęcia wieczorową porą, krzątanie się po kuchni, dobre rozmowy, przytulasy. Życzymy bezpiecznej, dobrej reszty ferii. Widzimy się niebawem! :) Dzięki Miasto Poznań, Bank Zachodni WBK, Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji , ZamknieciwPokoju.pl Poznań, Posir: Pływalnia Kryta Rataje, Cinema City Poland, Wrotkarnia Wywrotka Poznań, Bowling Ośrodek Przywodny Rataje, Lodowisko Malta, Pizzeria Tivoli Poznań, Dzięki wam nasze ferie będą niezapomniane!

[foto] [foto] [foto] kliknij aby zobaczyć wszystkie zdjęcia


Ferie w grupie średniej


Ferie w grupie średniej rozpoczęliśmy warsztatami z tworzenia magnesów. Zrobiliśmy je sami od podstaw. Pierwszy raz wykonaliśmy własne odlewy z gipsu, które po wyschnięciu malowaliśmy. Dzień zakończyliśmy grą w kręgle.
Kolejny dzień ferii w naszej grupie zaczęliśmy od pójścia na basen. Zwiedziliśmy również Zamek Przemysła, gdzie podziwialiśmy panoramę Poznania. Wiele radości sprawiła nam wizyta w kawiarni.🍩 Na koniec dnia spalaliśmy zjedzone kalorię na placu zabaw.
Trzeci dzień ferii zimowych grupa średnia rozpoczęła od zwiedzania muzeum archeologicznego. Braliśmy tam też udział w warsztatach plastycznych. Dzień zakończyliśmy sensem w kinie. Oglądaliśmy bajkę pod tytułem "Gnomy rozrabiaja".
Ostatni dzień ferii w grupie średniej zaczął się od nauki jazdy na wrotkach. Kolejną atrakcją były warsztaty nauki gry na bębnach prowadzone przez prawdziwego miłośnika tych instrumentów. Podsumowanie naszych wspólnie spędzonych dni stanowiło wyjście na naszą ulubiona potrawę- pizzę.

[foto] [foto] [foto] kliknij aby zobaczyć wszystkie zdjęcia


Grupa starsza na spektaklu

19.01.2018.r grupa starsza miała okazje zobaczyć spektakl pt. "Gdzie jest Elsa" w wersji musicalowej. Został on wyreżyserowany przez p.Hanię Szeląg. Wszyscy obecni z wielką ochotą przenieśli się do Krainy Lodu, aby spotkać m.in.: Olafa, Elsę oraz Annę. Po spektaklu braliśmy udział w bankiecie dla wszystkich widzów oraz aktorów. Następnie udaliśmy się do kawiarni na gorącą czekoladę. To był udany wieczór!

[foto] [foto] [foto] [foto]


Wizyta grupy starszej w Operze

Uczestnicy zajęć grupy starszej z kulturą wysoką znają się nie od dziś, dlatego niezmiernie miłą niespodzianką było dla nas zaproszenie do Teatru Wielkiego. Z przyjemnością obejrzeliśmy operę Halka i wykorzystaliśmy kolejną okazję do wspólnego spędzenia czasu w ciekawy sposób.

[foto] [foto] [foto] [foto]


Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino

We wtorek 5 grudnia grupa starsza miała przyjemność odwiedzić Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino. Wybrany seans "Vincent" w reżyserii Christopha Van Rompaeya, okazał się świetnie wykorzystaną okazją do poruszenia w dyskusji tak istotnych tematów jak: ekologia, samobójstwo czy sens życia. Gratką dla naszych młodych koneserów kina, była możliwość spotkania na żywo aktora Spencera Bogaerta, który wcielił się w tytułowego bohatera filmu Vincenta.

[foto] [foto] [foto]


Salto z grupą młodszą

Kolejna grudniowa niespodzianka - bawiliśmy się w Salto Sport Kids w Kinepolis. Poddaliśmy się atmosferze radości i swobodnego ruchu. Było super! :) Dziękujemy za wspaniałą zabawę i życzliwe ugoszczenie. Polecamy grupom zorganizowanym i dzieciom z rodzicami. Po wygibasach w stylu AMICI smacznie zakończyliśmy dzień.

[foto] [foto] [foto] kliknij aby zobaczyć wszystkie zdjęcia


Grudniowe wyjście do kina w grupie młodszej

Bardzo lubimy grudniowe niespodzianki w AMICI. Tym razem mieliśmy okazję obejrzeć polski film dla dzieci i młodzieży "Tarapaty" - historia zagadki, niezwykłej przyjaźni i wielkiego odkrycia. Film polecamy! A potem małe co nieco. :) Na te projekcję zaprosiło nas Kinepolis. Bardzo dziękujemy. :)

[foto] [foto] [foto] kliknij aby zobaczyć wszystkie zdjęcia


Teatr na Mikołajki - niespodzianka dla grupy młodszej

Grupa młodsza odwiedziła Teatr w Przejściu. Oglądaliśmy spektakl dla dzieci „Gdzie jest Elsa?” Bardzo zaciekawiła nas przygoda w zimowej krainie. Dziękujemy za zaproszenie, piękne wrażenia, to była świetna zabawa!

[foto] [foto] [foto]


Wyjście grupy średniej do kina i na pizzę

Niedawno grupa średnia wybrała się do kina. Oglądaliśmy „Emotki”. Film odkrył przed nami tajemny świat emocji. Była to dobra okazja do porozmawiania o naszych.
Jednak nie był to koniec atrakcji. Następnie poszliśmy na dobrą pizzę. W restauracji rozmawialiśmy i miło spędziliśmy czas. To był dzień pełen wrażeń.

[foto] [foto] [foto] [foto]


Wyjście grupy starszej

To była niedziela pełna wrażeń! Warto było wstać wcześnie w ten deszczowy dzień. Najpierw sprawdziliśmy swoją celność, zwinność i… umiejętność uciekania w popłochu. Podczas rozgrywek laserowego paintballu w klimatycznych murach fortu bawiliśmy się świetnie. Nie zabrakło dreszczyku emocji i ducha rywalizacji. Drużyna czerwonych z dumą (choć bez zaskoczenia) przyjęła wiadomość o wygranej. Ponieważ podziały nie zajmują nas na długo, wspólnie udaliśmy się na zasłużony posiłek, a następnie do kina na film katastroficzny Geostorm. Film trzymał w napięciu. My trzymaliśmy nawzajem swoje dłonie i cieszyliśmy się że siedzimy w wygodnych fotelach po drugiej stronie ekranu. Choć atrakcji było wiele, wisienką na torcie okazał się deser niespodzianka w pobliskiej kawiarni Grycan. Serdecznie dziękujemy Laser Tag, Cinema City oraz Sphinx za wsparcie nas i zapewnione atrakcje.

[foto] [foto] [foto] kliknij aby zobaczyć wszystkie zdjęcia


Jesienna wyprawa

Nasza jesienna wyprawa na Cytadelę... Zajęcia blisko "Nierozpoznanych" Magdaleny Abakanowicz. Rozpoznawaliśmy nasze miejsce w grupie, rozmawialiśmy o relacjach i tworzyliśmy nasze rzeźby z papieru - dobrych strażników na ten rok pracy. A chwilę wcześniej wspólna harce na placu zabaw... :)

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Powitanie jesieni


Tak grupa młodsza witała jesień na placu zabaw...

[foto] [foto] [foto] [foto]


"Moje wakacje z Rudym"

W sobotę 23.09.17r. grupa starsza została zaproszona przez Kinepolis w Poznaniu na film Moje wakacje z Rudym. Film potrafił nas zainteresować i był miłą odskocznią od dnia codziennego. To jak zawsze magia kina sprawia, ze czujemy się wspaniale.:-) Przyjemnie było pobyć razem w leniwe sobotnie przedpołudnie.
Serdecznie dziękujemy Cinema City Kinepolis za zaproszenie.

[foto] [foto]


Wycieczka nad morze - relacja grupy średniej

Od 22 do 24 września byliśmy nad morzem. W piątek pojechaliśmy do Pobierowa, gdzie zostaliśmy zakwaterowani w pięknych domkach. Po rozpakowaniu się i posiłku poszliśmy przywitać się z morzem. Szczególnie dla jednej osoby z naszej grupy było to niesamowite spotkanie. Pewien z nas widział morze po raz pierwszy w życiu. Następnego dnia relaksowaliśmy się na plaży. Budowaliśmy wspólnie zamek z piasku i szukaliśmy muszelek. Poszliśmy również do miejsca, gdzie świetnie się bawiliśmy, a mianowicie do Oka Iluzji. Tam musieliśmy wydostać się z labiryntu z luster i robiliśmy sporo zdjęć. Dzięki temu mamy wspaniałe pamiątki. Następnie po obiedzie poszliśmy do kawiarni na pyszne gofry i znów odpoczywaliśmy na plaży. Ostatniego dnia pojechaliśmy do Międzyzdrojów. Zwiedziliśmy tam Muzeum Figur Woskowych, Promenadę Gwiazd, molo oraz byliśmy na bardzo dobrym obiedzie. Weekend szybko nam minął i wróciliśmy wieczorem do domów.

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Morze gwiazd – wrześniowy wyjazd do Pobierowa

Początek zajęć w grupie młodszej rozpoczęliśmy od niesamowitej przygody. Wspólnie z innymi grupami wyjechaliśmy nad morze do Pobierowa. Atrakcjom nie było końca – morze, plaża, spacery, budowle z piasku, wieczorne obserwacje nieba… Nasza wyobraźnia była nieustannie pobudzana i zaskakiwana, odwiedziliśmy „Oko iluzji”, smakowaliśmy gofry, graliśmy w gry zespołowe. A w drodze powrotnej zawitaliśmy do Międzyzdrojów. Tam mogliśmy zrobić sobie zdjęcia ze słynnymi postaciami w Muzeum Figur Woskowych, przechadzaliśmy się aleją gwiazd, spacerowaliśmy po molo. To była niezwykła przygoda, którą będziemy jeszcze długo wspominać.

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Wycieczka nad morze 15/17.09.17r.

Wycieczka nad morze udała się wyjątkowo. Słońce dopisało. Niebo bezchmurne. Starsza grupa w oglądaniu gwieździstego nieba oraz w tworzeniu zamków z piasku znalazła sporo radości.
Drugi dzień wycieczki upłynął starszej grupie na grze terenowej geocaching. Udało nam się znaleźć pierwszą skrzynkę. Złożyliśmy również wizytę w Oku Iluzji :-) Potem powrót brzegiem morza miał w sobie wiele uroku.
Dzień trzeci był równie przyjemny. Słońce rozświetlało uśmiechy, które pojawiały się na molo w Międzyzdrojach, na Promenadzie gwiazd oraz w Muzeum figur woskowych. Wizytę w tym mieście zakończyliśmy pysznym obiadem i pożegnaliśmy morze. Dobrze rozpoznać lato w morskich falach, tym bardziej, że dla niektórych było to pierwsze spotkanie z morzem.

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Rok szkolny 2016/2017Wycieczka do drukarni

W czerwcu grupa średnia była na interesującej wycieczce. Dziękujemy BSC. Drukarni Opakowań S.A za możliwość przyjrzenia się z bliska pracy w takim zakładzie. Mieliśmy okazję zobaczenia, jak robi się różne opakowania, które często mamy w domu. Śledziliśmy etapy, jak z arkusza papieru powstaje karton, np. na pastę do zębów. Dodatkowo mogliśmy poczuć się jak pracownicy, ponieważ dostaliśmy specjalny strój ochronny. Była to cenna lekcja zawodoznawcza.
Dziękujemy również za słodki poczęstunek :)

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Rajd UAM

Grupa średnia brała w tym roku udział w XXIX Wiosennym Rajdzie „Studenci Dzieciom". Jest to coroczna impreza. W tym roku uczestniczyły w nim osoby z całego województwa. Spotkaliśmy 16 drużyn, a łącznie ponad 200 dzieci! Była to niesamowita przygoda. Do pokonania mieliśmy 7 punktów umieszczonych w różnych miejscach Poznania. Na każdym wykonywaliśmy zadania. Na mecie czekało na nas jury, które oceniało nasz strój, znak grupowy i hasło. Poczęstowano nas pysznym obiadem i braliśmy udział w wielu animacjach.
Cieszymy się, że pogoda nas nie zniechęciła i doszliśmy na metę. Dziękujemy za możliwość wzięcia udziału w rajdzie i nagrody.

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Odwiedziny w Bridgestone

Wraz z gościem z Białorusi w maju odwiedziliśmy naszego sponsora Bridgestone z naszymi pracami plastycznymi. Było spore zainteresowanie malunkami na torbach płóciennych i na płótnach. Wspaniale, gdy ktoś docenia nasze wysiłki.

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


AMICI na UAM

Studenci UAM zorganizowali dla nas w kwietniu wystawę naszych prac i kiermasz wiosenny. Prawda, ze nieźle się prezentują w murach uczelnianych nasze małe dzieła sztuki? Nasi chłopcy chętnie im pomagali. :-)

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Wiosenny Kiermasz w SOUFFLET

W kwietniu tego roku Soufflet zaprosił nas do siebie z naszymi pracami plastycznymi. Zyskały duże uznanie wśród pracowników, którzy przybyli, aby je podziwiać. Było nam niezmiernie miło, że mogliśmy pochwalić się tyloma dziełami sztuki. Mamy tak zdolną młodzież...

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Wyjście na spektakl do Teatru W Przejściu

Mieliśmy okazję zobaczyć najnowszy spektakl grupy teatralnej W Przejściu - Tacy sami, a ściana miedzy nami. Traktuje on o ludzkiej samotności, ale jednocześnie o potrzebie kontaktu i bliskości. Jest bardzo wymowny w swojej monologowej formie, stawia pytania, gdzie zaczyna, a gdzie kończy się człowiek. Grupa starsza po spektaklu z ochotą pomogła w pracach organizacyjnych, dziękujemy.

[foto] [foto] [foto]


Grupa młodsza w piekarni

Odwiedziliśmy niedawno niezwykłe miejsce: pięknie pachnące, ciepłe, z którego zawsze wychodzi się ze smakiem… Odwiedziliśmy piekarnię, poznaliśmy tajniki tradycyjnego wyrabiania i wypiekania pieczywa, doboru ziaren, temperatury, czasu. Przede wszystkim przekonaliśmy się o tym, że tylko w miejscu, w którym w pracę wkłada się tyle serca, mogą powstawać takie pyszności. Dziękujemy!

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Wyjątkowy piątek

Ostatni dzień marca obfitował w grupie młodszej w wiele atrakcji. Najpierw udaliśmy się na spektakl „Bajka o grzecznym rycerzu” w Teatrze w Przejściu. Po spektaklu rozmawialiśmy z reżyserem, aktorami i raczyliśmy się słodkościami. Dziękujemy za zaproszenie. Następnie spędziliśmy wspólny czas na placu zabaw, ćiwczyliśmy naszą wyobraźnię i siłę podczas różnych ciekawych ćwiczeń.

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Ferie z uśmiechem AMICI

Z uśmiechem na twarzy spędziliśmy 4 dni ferii w grupie młodszej AMCI. Mogliśmy cieszyć się swoim towarzystwem podejmując kolejne wyzwania. Tworzyliśmy dźwięki plemienia AMICI, ucząc się gry na bębnach, w przyjaznej atmosferze bawiliśmy się na placu zabaw pełnym dziecięcych wyzwań, smakowaliśmy pysznych potraw. W inne dni mogliśmy zmierzyć się w kręglach, zabawach grupowych w świetlicy, obejrzeć niezwykły film o spełnionych marzeniach – „Balerina”, zażyliśmy również kąpieli na basenie. To był świetny czas, liczyła się przede wszystkim dobra zabawa, wspólny czas, dobre gesty i miłe słowa.

Dziękujemy:-)

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Ferie - grupa średnia

W momencie, kiedy otrzymaliśmy plan ferii wiedzieliśmy, że będziemy mieli sporo atrakcji.
Pierwszego dnia pływaliśmy na basenie i graliśmy w wodną koszykówkę. Potem udaliśmy się do kawiarni, gdzie zjedliśmy pyszne desery. Następnie wróciliśmy do świetlicy. Natomiast turniej karaoke był świetną okazją do zaprezentowania naszych talentów.
We wtorek poszliśmy na lodowisko, a zaraz po jeździe figurowej mieliśmy kręgle. Dzień zakończyliśmy pysznym obiadem, gdzie pewna Pani pochwaliła nas, że jemy surówki :) A na dodatek tego dnia jeden z naszych kolegów nauczył się jeździć na łyżwach :)
Trzeci dzień spędziliśmy w Muzeum Archeologicznym. Obejrzeliśmy film o Rycerzach Okrągłego Stołu (jeszcze bardziej doceniamy nasze codzienne zajęcia w Amici, bo tu też tak siedzimy :))Następnie mieliśmy warsztaty plastyczne i zwiedziliśmy wystawę. Wracając, poszliśmy na obiad do Piccolo.
Ostatniego dnia mieliśmy konkursy w świetlicy, zajęcia plastyczne oraz wybraliśmy się do Krainy Piratów. To świetny plac zabaw firmy Aktiv w Giant na ul. Krzywoustego 68. Szaleliśmy tam dwie godziny. Wracając poszliśmy na pizzę do Tivoli.
To były świetne ferie. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom i firmom, które nas ugościły.

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Ferie - grupa starsza

W ferie grupa starsza skorzystała z wielu atrakcji. Był seans filmowy w Cinema City, długo wyczekiwana chwila ogłoszenia wyników konkursu na Super Amicusa, radość ze wspólnej zabawy i działania. Podczas dnia artystycznego wyrażaliśmy się twórczo na warsztatach teatralnych. Kolejny raz udowodniliśmy, że kreatywność jest naszą mocną stroną. Poczuliśmy też rytm ziemi grając na bębnach djembe, poznaliśmy zakamarki radia Afera i tajną wiedzę na temat życia radiowców. Był też dzień sportowy, piruety na lodowisku Malta, zawody pływackie i bowling w Posir. Dziękujemy wszystkim, którzy swoją gościnnością przyczynili się do naszego wypoczynku. Dzięki Wam mieliśmy wspaniałe ferie.

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Wieczór Jasełkowy

Przed świętami udało się być grupie młodszej i średniej w Teatrze W Przejściu na Wieczorze Jasełkowym AMICI. Były dwa spektakle oraz spotkanie przy stole wigilijnym. To był ciekawy i miły wieczór, choć wymagał od grupy starszej sporo pracy organizacyjnej, ale było warto.

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Kino Apollo i wizyta św. Mikolaja

W sobotę 10.12.16r. młodzież z AMICI była w Kinie Apollo na seansie filmowym, połączonym z wizytą Św. Mikołaja. Do tego poczęstunek i smakowite pączki to dzieło sponsora - WBK. Jak dobrze być dzieckiem

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Wyjście mikołajkowe grupy młodszej


Druga sobota grudnia upłynęła nam pod znakiem niesamowitych niespodzianek. Najpierw udaliśmy się na mikołajkowe spotkanie do kina Apollo, obejrzeliśmy tam wspaniały film oraz otrzymaliśmy upominki od św. Mikołaja. A wszystko to możliwe było dzięki naszym aniołom – sponsorom.
Później czekała na nas niezwykła przygoda - „Słodkie czary mary”, czyli manufaktura tworzenia lizaków. Mogliśmy przyjrzeć się produkcji lizaków i sami stworzyć własne kompozycje. W dobrym nastroju ze słodkościami w dłoni udaliśmy się na sobotni spacer, a następnie na pyszny obiad.
Nasz wspólny dzień podsumowaliśmy z uśmiechami na twarzy i dobrymi wspomnieniami.
Dziękujemy :-)

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Wycieczka grupy średniej


3 grudnia grupa średnia spędziła miło czas. Cały dzień świetnie się bawiliśmy. Od rana mieliśmy zajęcia świetlicowe, a późnej wiele atrakcji w terenie :)
Tego dnia byliśmy na pokazie w Muzeum Rogalowym na Starym Rynku. Tam poznaliśmy technikę wyrobu Rogali Świętomarcińskich, mówiliśmy naszą gwarą i z okien muzeum obejrzeliśmy pokaz koziołków z ratuszowej wieży. Później zjedliśmy pyszny obiad i spacerowaliśmy. Następne w ramach Festiwalu Ale Kino obejrzeliśmy film Pan Żaba. To był bardzo intensywny i ciekawy dzień.

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Grupa starsza w Jump Arena

W miniony piątek wskoczyliśmy do parku trampolin Jump Arena. Było to wyjście, którego od dawna nie mogliśmy się doczekać. Wychowawcy z podziwem oglądali wykonywane przez nasze ciała salta i figury gimnastyczne. Następnie udaliśmy się do Multikina 51 na Festiwal Ale Kino, gdzie czekała nas projekcja bardzo poruszającego filmu, o pożegnaniach, nastoletniej i rodzicielskiej miłości, która bywa silniejsza od choroby.

W imieniu całej grupy starszej serdecznie dziękujemy za zaproszenie, piątkowy wieczór nie mógł być bardziej udany i pełen wrażeń!

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Pocztowy listopad w grupie młodszej

Gdzie są sortowane listy? Kim jest filatelista? Jak wysłać pocztówkę? Czym się zajmuje pracownik poczty? Na te i wiele innych pytań szukaliśmy odpowiedzi podczas naszej listopadowej wyprawy. Dzięki uprzejmości pracowników Urzędu Pocztowego przy ul. 28 lutego w Poznaniu mogliśmy zajrzeć w miejsca, do których na co dzień zwykli klienci nie mają dostępu. Spróbowaliśmy pracy na stanowisku pracownika poczty „w okienku”, stemplowaliśmy pocztówki, oglądaliśmy okolicznościowe znaczki i karty, mieliśmy także okazję zobaczyć sortownię, dowiedzieliśmy się, czym jest awizo i jak kolekcjonować znaczki. Na koniec każdy z uczestników mógł pokolorować pocztówkę dla rodziny, wspólnie je zaadresowaliśmy i wysłaliśmy. Niedługo Święta Bożego Narodzenia, pamiętajcie o tradycyjnych kartkach z życzeniami, nam sprawiły one wiele frajdy. Dziękujemy!

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


W odwiedzinach u sąsiadów z Osiedla Tysiąclecia

Grupa średnia 14.10.16r. wybrała się do Klubu Jubilat. Była to okazja to zaprezentowania się lokalnej społeczności. Siedząc na widowni dopingowaliśmy występujące zespoły z różnych organizacji, a później zatańczyliśmy na scenie. Było bardzo miło.

[foto] [foto] [foto]


Wyjście do "Teatru W Przejściu"

30 września grupa średnia wybrała się do Teatru „ W Przejściu”. Obejrzeliśmy bardzo interesujący i mądry spektakl pt. „Kurek i Kwaczuś". Po przedstawieniu zrobiliśmy sobie zdjęcie na scenie, dzięki czemu mogliśmy poczuć się jak gwiazdy filmowe Na zakończenie, w atelier zjedliśmy słodki poczęstunek i mieliśmy okazję porozmawiać z reżyserem i aktorami. W drodze powrotnej rozmawialiśmy o naszych odczuciach dotyczących spektaklu. To był udany dzień.

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Wycieczka do Drwęsy grupy starszej

Budujemy więzi w naszej grupie, a ponieważ chcemy by były solidne, grupa starsza wybrała się na integracyjną wycieczkę do magicznego miejsca, w które wielu z nas wracało z sentymentem i uśmiechem. Nowi uczestnicy zajęć mieli natomiast okazję pokochać i poznać zakamarki Drwęsy dzięki starszym kolegom. Wspaniała jesienna aura sprzyjała spacerom i pogaduchom, a herbata po wysiłku nigdy nie była taka smaczna.
Tworzyliśmy nasz symbol, daliśmy się ponieść fantazji podczas warsztatów twórczych, byliśmy wytrwali podczas dyżurów, oddawaliśmy się dreszczykowi emocji podczas gry w mafię, zwiększaliśmy swoje zaufanie przy zadaniach grupowych i w parach, szaleliśmy na parkiecie, ale co najważniejsze byliśmy razem i czerpaliśmy z tego radość. Wróciliśmy odrobinę zmęczeni ale było to tylko potwierdzenie dobrze wykorzystanego czasu. W naszej grupie każdy jest inny, a razem tworzymy coś magicznego.

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Wycieczka nad Maltę

Młodzież z grupy starszej z Pracowni Umiejętności AMICI wybrała się na wycieczkę nad Maltę. Wielka to przyjemność cieszyć się latem we wrześniu. Było wesoło, bo konkurs fotograficzny do tego nastrajał, no i piknik ze smakołykami był bardzo udany. Lato zostań jeszcze troszkę...

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Rok szkolny 2015/2016A na koniec roku…

Grupa młodsza uczciła rok pracy ostatnim wyjściem integracyjno-relaksacyjnym. Wybraliśmy się nad Maltę w Poznaniu, a tam było szaleństwo na pontonach, pyszne lody i wspólna zabawa na placu zabaw. To się nazywa przywitanie wakacji! :-)

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Nasze poznańskie historie

Grupa młodsza wybrała się na wiosenną wyprawę do Muzeum Uzbrojenia na poznańskiej Cytadeli. Pan przewodnik opowiedział nam o historii polskich walk zbrojnych, szczególnie tych, w których brali udział poznaniacy. Mogliśmy również obejrzeć pojazdy, które brały udział w walkach na wielu frontach.
Po tak ciekawych opowieściach udaliśmy się na plac zabaw, zjedliśmy obiad na trawie. Dzieci wzięły również udział w konkursie z okazji Dnia Ziemi pt. „Jak chronić naszą planetę?”.
Dziękujemy za to spotkanie z historią i przyrodą.

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Teatr Animacji

Z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru grupa Starsza wybrała się do Teatru Animacji. Udało nam się obejrzeć aż 3 spektakle. Pomimo, że zupełnie różniły się one od siebie każdy zachwycił nas na swój sposób. Na scenie oglądaliśmy interpretacje aktorskie naszych rówieśników. Mieliśmy też okazję posmakować naleśników restauracji Tivoli, a zwieńczeniem naszej wycieczki był późnowieczorny seans w Multikinie.

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Skoda Autolab[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Akademia Bezpiecznej Jazdy Skoda

W marcu wybraliśmy się do Akademii Bezpiecznej Jazdy Skody. Mogliśmy w wielu wymiarach doświadczyć tego, co to znaczy bezpieczna jazda, bezpieczne poruszanie się po drodze, bycie eko jeśli chodzi o samochody, poznaliśmy po raz kolejny zasady udzielania pierwszej pomocy. Moc dobrych wrażeń za nami, wiele z tych przeżyć przekujemy w praktykę na co dzień.

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Skoda Autolab

Grupa starsza podjęła wyzwanie i wybrała się do interaktywnego centrum bezpieczeństwa Skoda Autolab. Na własnej skórze mogliśmy poczuć działanie samochodowych pasów korzystając z symulatorów dachowania i zderzenia. Poznaliśmy tajniki ekonomicznej jazdy, sprawdziliśmy swój czas reakcji, utrwaliliśmy wiedzę z zakresu pierwszej pomocy, a nawet dowiedzieliśmy się z jaką masą uderza nasze ciało podczas zderzenia (ale tych informacji lepiej nie publikować..) Dziękujemy serdecznie za zaproszenie, młodzież bawiła się świetnie, podobnie jak wychowawcy ;)

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Ferie - grupa młodsza

W tym roku mieliśmy okazję spędzić czas ferii w niesamowity sposób. Mogliśmy nie tylko spotkać się w przyjaznym gronie, porozmawiać na ważne dla nas tematy, ale także wypocząć się i pośmiać się. Wśród wielu niespodzianek czekało na nas zwiedzanie „od kuchni” Teatru Animacji, wizyta u poznańskich koziołków w południe na Starym Rynku, zwiedzanie poznańskiej katedry, jej podziemi oraz zakamarków Środki. Byliśmy również w kinie, na ściance wspinaczkowej, na kręglach… Zażywaliśmy trochę ruchu na basenie, uczyliśmy się pierwszej pomocy z ratownikiem medycznym, oglądaliśmy sztuczki magika. Były też smaczne poczęstunki… Dziękujemy za ten czas pełen wrażeń!

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Ferie - grupa starsza

Pogoda trochę nas rozpieściła i sypnęła z okazji ferii białym puchem dlatego w poniedziałek wybraliśmy się na spacer do Cinemacity podziwiając ośnieżone Rataje. Na ściance wspinaczkowej pokonywaliśmy szczyty przysufitowe ale także szczyty własnych ograniczeń. Było też obżarstwo w KFC, świetlicowe konkursy i wspólne oglądanie filmu, bitwa płci podczas gry w kręgle w POSiR, piruety na lodowisku Malta, zwiedzanie Teatru Animacji oraz działającej przy nim galerii lalek, spacer po starym mieście, pływackie zmagania na basenie CityZen, wizyta w Avanti i pizzerii Tivoli. Serdecznie dziękujemy osobom i firmom, które nas ugościły, nasze ferie były naprawdę bogate w radość i spontaniczną zabawę!

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Ferie - grupa średnia

Pierwszy dzień ferii obfitował w atrakcje. Najpierw zwiedziliśmy Teatr Animacji „od kuchni”, gdzie mieliśmy szanse zabłysnąć na prawdziwej scenie, zobaczyć kulisy, lalki z różnych przedstawień oraz pracę ekipy technicznej przy zmianie dekoracji, potem wspólnie spałaszowaliśmy przepyszną pizzę, aby ostatecznie wciągnąć się w fabułę najnowszej części Gwiezdnych Wojen w kinie.

Drugiego dnia również chwili odpoczynku od atrakcji nie było, gdyż ledwo z lodowiska zeszliśmy, już biegliśmy na kręgle, a potem prosto do muzeum na warsztaty, z warsztatów na jedzenie, oj długie to było po mieście krążenie.

Trzeci dzień naszych wojaży rozpoczął się na Bramie Poznania, gdzie przemili ludzie postanowili oprowadzić nas wyjątkową trasą z mnóstwem ciekawostek i atrakcji. Staliśmy się na chwilę archeologami, rycerzami księżniczkami. Na Ostrowie Tumskim zjedliśmy obiad i pobiegliśmy na basen, gdzie graliśmy w piłkę wodną i braliśmy udział w wielu konkursach, a nawet pływaliśmy z użyciem prawdziwych sportowych płetw.

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Noc Teatrów
11.12.15r.

Ta Noc Teatrów była dla nas wyjątkowo miła. Czekał nas występ wokalny naszej Wiktorii. A śpiewa ona cudnie, przygotowała trudną piosenkę Ewy Demarczyk. Był czas na oglądanie spektakli, ale też był czas na integrację na pufach czy pokrzepienie się pączkiem. To był bardzo nastrojowy wieczór dla starszej grupy AMICI.

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Wyjście do Kina Apollo i spotkanie z Mikołajem

W grudniowy ranek WBK zaprosiło nasze dzieci do Kina Apollo na projekcję prześlicznej bajki "W głowie się nie mieści" oraz na spotkanie z Mikołajem i oczywiście przyniósł on prezenty. Były również konkursy, w których dzieci mogły zdobyć liczne nagrody, był pyszny poczęstunek i na zakończenie dzieci zostały obdarowane słowniczkami obrazkowymi z języka angielskiego. To było bardzo przyjemne spotkanie, a najprzyjemniejsza jest świadomość, ze pracownicy WBK wciąż o nas pamiętają :)

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Kiermasz na UAM-ie
02.12.15r.

Koło Naukowe UAM Wydział Nauk Społecznych zaprosiło AMICI z naszym rękodziełem na Kiermasz Świąteczny. Zainteresowanie Wykładowców, Profesorów oraz studentów było bardzo duże. Podobały się nasze wyroby, które były bardzo ekologiczne i pomysłowe. Zostaliśmy poczęstowani ciastem i obdarowani radością świąteczną od bardzo sympatycznych studentów, którzy bardzo nam pomagali. Dziękujemy :-)

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Ale Kino

W grudniu grupa starsza miała przyjemność wyjść do kina. Dodatkową atrakcją było wspólne biesiadowanie w Sfinksie. W klimatycznych wnętrzach tej restauracji można nie tylko milo spędzić czas, ale i rozmawiać o ważnych sprawach, podzielić się wrażeniami z obejrzanego filmu i uchwycić problemy w nim zawarte. Można też w kuluarach doprecyzować swoje własne oczekiwania i plany na najbliższy miesiąc czy rok. Na jednej wycieczce może się wiele zdarzyć, jeśli ma się oczy szeroko otwarte...

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Wyjście listopadowe na Finał Konkursu Literackiego do Teatru W Przejściu

V Konkurs Literacki AMICI za nami.
Na wieczorze Laureaci mogli słyszeć swoje teksty ze sceny, gdyż przygotowaliśmy spektakl oparty na utworach laureatów pt. Winna była wyobraźnia. W Kawiarence Literackiej w Teatrze W Przejściu w ZSO nr 4 mogli również spotkać się z Literatami - Gośćmi XXXVIII Międzynarodowego Listopada Poetyckiego i porozmawiać z Prezesem Polskiego Związku Literatów, panem Jerzym Beniaminem Zimnym. Wszyscy wybrani z grona prawie stu młodych twórców zostali wyróżnieni i otrzymali jednakowe nagrody. Tak świętowaliśmy piąty już raz.

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Mind Escape

W październiku grupa starsza wybrała się do Mind Escape- na grę typu escape the room. Podzielono nas na 2 drużyny które miały do wykonania ważne zadania. Sebastian, Piotr, Vanessa i Patrycja wcielili się w agentów polskiego wywiadu poszukujących tajnych danych na temat enigmy, a Adam, Radek i Artur jako ukochani wnuczkowie bardzo przezornie chowającej swoje rzeczy babci mieli za zadanie odnaleźć pilot od telewizora. Do wykonania zadania prowadził szereg logicznych zagadek z kłódkami i szyframi w roli głównej. Po tym wysiłku umysłowym wybraliśmy się na pyszne spaghetti i wieczorny spacer po urokliwym Starym Rynku, gdzie pod ratuszem zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia.

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Rozpoznajemy się

We wrześniu grupa młodsza wybrała się na Cytadelę. Nie zabrakło zabawy, ćwiczeń teatralnych, a także rozmowy na temat rzeźb Magdaleny Abakanowicz „Nierozpoznani”. Lubimy być w tłumie, czy na jego obrzeżach, gdzie czujemy się bezpiecznie? I co chcemy osiągnąć w tym roku pracy? Dobry humor i refleksyjna atmosfera sprzyjały nam w rozmowie na te i inne tematy. Najważniejsze, że byliśmy w przyjaznym gronie, na łonie natury, takie pożegnanie lata…

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Wycieczka do Lisówek

Pogoda wymarzona na wycieczkę. Drugiego października grupa starsza wyjechała do Lisówek na Festyn Integracyjny. Sporo było konkurencji i młodzież sprawdziła się i w strzelaniu do celu i w Nordic walking'u, na siłowni czy w wymyślaniu haseł sportowych, ale również przeżyła przygodę w terenie na pędzącym Jeep'e podążając do źródełka, gdzie mogła wyśpiewać się za wszystkie czasy oraz zdobyć szczyt. Była również okazja dla poszukiwaczy złota, a wszystko to przy akompaniamencie wspaniałej pogody i radosnych uśmiechów mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Lisówkach.

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Rok szkolny 2014/2015Odwiedziny Domu Dziecka w Szamotułach

Na początku maja grupa starsza odwiedziła Dom Dziecka w Szamotułach. Zaprezentowaliśmy tam nasz spektakl "Bajkolandia" oraz ofiarowaliśmy dzieciom z Szamotuł nasze prace z masy solnej. Mogliśmy później razem z nimi bawić się na boisku i to zarówno z animatorami z Krainy Lodu, jak również grając w piłkę. Zostaliśmy poczęstowani obiadem, obdarowani przez sponsora - Fundację Banku Zachodniego WBK - paczką słodyczy. To miłe jednak, że mogliśmy również coś od siebie dać :-)

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Majowo w grupie młodszej

W naszych głowach i sercach zawitał maj, dlatego postanowiliśmy go uczcić z dobrym humorem, zabawowo z duchem grupowej radości i wspierania się w pozytywnych przeżyciach. Spacerem, jak zwykle wśród ciekawych rozmów, udało nam się wybrać nad poznańską Maltę, tam z wielką frajdą zjeżdżaliśmy z górki na pontonach, a później próbowaliśmy swoich sił w parku zabaw. Taki nasz maj…

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Wiosenna różnorodność

Kwietniowa wyprawa grupy średniej to był czas dobrej zabawy, uczenia się siebie i obserwowania wiosennej rzeczywistości… Mogliśmy poczuć moc wrażeń zjeżdżając kolejką górską na poznańskiej Malcie, później trenowaliśmy się w zręczności na interaktywnym placu zabawa, lody i podsumowanie wyprawy… W drodze na Maltę obserwowaliśmy otaczający nas świat, gdy zakończyliśmy dzień – każdy z nas opowiadał, co zapamiętał, była to dla nas lekcja różnorodności i dopełniania się w inności.

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Kwietniowe wyjście grupy starszej

W kwietniu grupa starsza miała wyjście do kina i nad malowniczą Maltę. Widać już wiosnę, która grzeje słoneczkiem, ale i przyroda budzi się pod skrzydłami tych pięknych kaczek. Dobrze czasami poczuć się jak dziecko na placu zabaw. Tak wiosennie i radośnie...

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Ferie zimowe w grupie młodszej[ferie.png][foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Ferie zimowe w grupie średniej[ferie2.png]

Nasze ferie rozpoczęły się w walentynki od seansu kinowego „Pingwiny z Madagaskaru” śmialiśmy się i dobrze bawiliśmy, a po seansie była mała sesja zdjęciowa z głównymi bohaterami.
Spacerkiem z rozrywki przeszliśmy do kultury. Muzeum Brama Poznania zachwyciło nas innowacyjnością i ciekawością przekazu – nikt się nie nudził.

W poniedziałek szaleliśmy na lodowisku. Piruety, skoki, jazda wężykiem zabawa była naprawdę pyszna. Mieliśmy też w składzie naszej drużyny super odważne jednostki, które nie bacząc na strach weszły na lód po raz pierwszy i ...... nauczyły się jeździć a nawet upadać.

Wtorkowy dzień potoczył się rewelacyjnie i uderzając z całych sił w smutki i niepowodzenia rozbił je wszystkie pozostawiając tylko radość z dnia spędzonego na kręgielni.

W środę byliśmy bardzo zajęci – Amici została odprawiona ( nie nie nie ....... nie z kwitkiem) i przygotowana do lotu Poznań – Poznań. Oddaliśmy bagaże, przeszliśmy kontrole na lotnisku, rozbroiliśmy bombę w walizce przy pomocy robota sapera i lotem koszącym przemieściliśmy się na następne atrakcje.
W schronisku dla psów dowiedzieliśmy się wielu cennych informacji na temat psów i kotów, a dzieci przyniosły drobne smaczne podarki dla czworonożnych podopiecznych.

Czwartkowe przedpołudnie rozpoczęliśmy na laserach, w których to dzieci rywalizowały na spryt, szybkość i refleks, a następnie w świetlicowej ciszy pałaszując przekąski obejrzeliśmy film „złodziejka książek”.

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Ferie zimowe w grupie starszej[ferie.png][foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Za kulisami, z gazetami

W lutym grupa młodsza miała wielkie szczęście… mogliśmy odwiedzić dwa miejsca w dosyć nietypowy sposób. Najpierw zobaczyliśmy, jak wygląda „od kuchni” Tetr Wielki w Poznaniu – byliśmy na widowni, na scenie, za kulisami, poszperaliśmy w rekwizytorni, obserwowaliśmy pracę charakteryzatorek i obejrzeliśmy inne ciekawe zakamarki. Następnie w poznańskim oddziale Gazety Wyborczej poznawaliśmy pracę dziennikarzy, powstawania artykułów i zbierania newsów. A na koniec smaczne obiadowe co nie co… To był naprawdę ekscytujący dzień :-)

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Mikołajki w kinie Apollo
2014r.

W tym roku znowu dzieci miały szczęście do Mikołaja. WBK zaprosiło nas na spotkanie z nim do Kina Apollo. Ale tu niespodzianka. Był nie tylko Mikołaj. Był film i to bajka, którą lubi każdy, w każdym wieku. Były pyszności i smakołyki. Myślę, że dobrze być pod taką wspaniałą opieką. Czas świąteczny to magiczny czas i tyle dobroci wokół. Może uda się ją zatrzymać przez cały rok. Musimy być tylko bardzo grzeczni...

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Grupa starsza na gokartach

Na torze gokartowym zawsze jest super! Zdrowa rywalizacja, pęd, szybkość i zwycięstwo, to daje taki potężny zastrzyk energii, że zostają z nami emocje na cały dzień. Przy lodach było o czym rozmawiać, oj było...

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Muzeum Rogalowe - grupa średnia

Na początku grudnia grupa średnia wybrała się w niezwykłe miejsce jakim jest Rogalowe Muzeum Poznania, które mieści się w zabytkowej, 500-letniej kamienicy, jednej z najlepiej zachowanych na całym Starym Rynku. Tu usłyszeliśmy legendę o powstaniu rogali, zapoznaliśmy się z ich składnikami i tajną recepturą. Najważniejsze było to, że sami mogliśmy z pomocą Mistrza Rogalowego przy pomocy tradycyjnych narzędzi cukierniczych przygotować rogale znane w całej Polsce.
Dopełnieniem tego niezwykłego miejsca była gwara poznańska, którą można było usłyszeć podczas całego pokazu. Dla jednych była przypomnieniem, dla innych odkryciem nowych słów. Zakończenie wizyty było bardzo słodkie – wcześniej przygotowane rogale zostały, ku wielkiej radości dzieci, podarowane, a potem ze smakiem zjedzone :-).

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


11 listopada

11 listopada to czas związany z wieloma emocjami. Najważniejsze są jednak uczucia patriotyczne, które budzą się w związku z rocznicą odzyskania niepodległości Polski. Pamięć o tych, którzy polegli za naszą ojczyznę jest ważna. Oczywiście mamy również w Poznaniu święto ulicy i rogale Marcińskie. O tym wszystkim myśleliśmy na tegorocznej paradzie na ulicy św. Marcin, w której braliśmy udział. Było pięknie.

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Kolej na grupę młodszą

W listopadzie grupa młodsza przeżyła nie lada przygodę, odwiedziliśmy Makietę Kolejową w Borówcu. Daliśmy porwać się magii szczegółów dopracowanych z niesamowitą dokładnością, wciągnęły nas ruchome elementy makiety oraz zagadki z nią związane. Polecamy wszystkim dużym i małym… A potem smaczne zakończenie wyprawy.

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


U przyjaciół

Październik minął nam w grupie starszej pod hasłem kultury, nie mogło więc zabraknąć kulturalnego wyjścia. Wybraliśmy się do Teatru u Przyjaciół, gdzie czekała nas uczta (nie tylko) intelektualna. Było więc coś dla ducha i dla brzucha. Jesienny wieczór i gorąca aromatyczna herbata to wspaniałe warunki do ciepłych pogawędek, a nastrojowy wystrój przyteatralnej kawiarenki sprawił, że rozmowa sprawiała jeszcze większą przyjemność.

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Na słodko

W listopadzie grupa młodsza miała okazję poznać tajniki przygotowywania rogali świętomarcińskich. Była dobra atmosfera, sporo ciekawostek, no i przede wszystkim smacznie :-)

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Wycieczka integracyjna grupy średniej– wyprawa w nieznane 17-18. 10. 2014r.

Pierwszym punktem naszej wyprawy była Makieta Kolejowa w Borówcu – największa w Polsce. Grupa miała okazję wejść do fascynującego miniaturowego świata, zbudowanego na powierzchni ponad 250 m². Makieta przedstawia koleje europejskie poruszające się wśród krajobrazów współczesnej Europy. Obecnie w ciągłym ruchu jest 12 składów kolejowych, które mijają się i pozostają w biegu według ciągle zmieniającego się rozkładu jazdy. Oprócz pociągów po makiecie poruszają się samochody i samoloty. Dzieci były bardzo zadowolone, chętnie szukały poszczególnych ciekawych elementów wymieniały się wrażeniami.
Kolejnym etapem naszej wyprawy był spacer po malowniczym Borówcu.
Dzień zakończył się seansem filmowym i nocnymi rozmowami w grupie.

Drugi dzień naszej wyprawy to przede wszystkim super zabawa na basenie w Kórnickim Centrum Rekreacji i Sportu OAZA. Grupa dobrze zna to miejsce i chętnie spędza tam czas. Po bardzo aktywnej zabawie na dzieci czekał pyszny obiad. Dzień pełen wrażeń zakończył się powrotem do domu.

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


20. Biennale Sztuki Dziecka

Początek jesieni rozpoczął się udziałem grupy średniej w niezwykłej imprezie jaką jest 20. Biennale Sztuki Dziecka. Uczestniczyliśmy w dwóch warsztatach:
- Wewnątrz zepsutego fortepianu - rzeźba dźwiękowa. Dotykając poszczególnych kształtów mogliśmy tworzyć niepowtarzalne kompozycje muzyczne, a wcielając się w dyrygentów doświadczyliśmy niesamowitej zabawy dźwiękami.
- Historie opowiedziane muzyką to impresje muzyczne, min.: Walc a-moll Fryderyka Chopina, Carmen Georges’a Bizeta, W Grocie Króla Gór Edwarda Griega na tle których tworzone są obrazy.
Dzięki jednoczesnym działaniu i dźwięku i obrazu nasza uwaga w takim samym stopniu była skupiona i na słuchaniu i na oglądaniu. Po każdej części było krótkie omówienie, a dzieci z naszej grupy były bardzo aktywne i miały ciekawe spostrzeżenia :-)

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Wycieczka - Śladami natury

19 września zaplanowaliśmy z grupą starszą wycieczkę rowerową na Starołękę, gdzie w "Zaczarowanym ogrodzie" pani Asi mogliśmy zjeść posiłki, zebrać owoce, odpocząć w hamaku i podziwiać cudowną jesień, która rozpościerała się na krzakach, trawie i drzewach. Uraczyliśmy się również pyszną pizzą w pobliskim lokalu, by później pójść na film "Miasto 44" do Kinepolis. Wracaliśmy po ciemku, zatem była to okazja do rozmów i zwierzeń. Okazja ta stworzona była również w altance ogrodowej, gdzie przy świecach toczyły się rozmowy.
Następnego dnia wielką przyjemność sprawiło nam śniadanie na świeżym powietrzu i smakowanie pomidorów z krzaczka oraz ziół i przypraw zerwanych z ogrodu. Wiele uciechy dała nam też bitwa na poduszki w ogrodowej świetlicy i zabawy sprzętem animacyjnym pani Asi. Czuliśmy się niebiańsko również i dlatego, że zostaliśmy poczęstowani babeczkami domowego wypieku. To był dobry czas...

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Rozpoznawanie

W późnoletnią pogodę grupa młodsza wybrała się nad poznańską Cytadelę… Oprócz przyjemnego spaceru, celem naszej wędrówki stał się zespół rzeźb plenerowych Nierozpoznani autorstwa Magdaleny Abakanowicz. Rozmawialiśmy o symbolice tego niezwykłego dzieła, szukaliśmy postaci nam najbliższych, mówiliśmy o tym, jak ważne miejsce ma każdy uczestnik w grupie młodszej i jak ważne jest, żeby mógł dać się poznać innym, żeby mógł także rozpoznać swoje miejsce w grupie… Przed opuszczeniem Cytadeli sami chcieliśmy spróbować „porzeźbić w plastelinie”, a tematem było to, co każdy z nas może zaoferować grupie... Słoneczna pogoda sprzyjała naszym wędrówkom wśród Nierozpoznanych – zobaczcie sami…

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Rok szkolny 2013/2014Wycieczka do Lisówek

W czerwcu, drużyna grupy starszej wybrała się na festyn integracyjny " Barierom stop" organizowany przez zaprzyjaźniony z naszym Stowarzyszeniem DPS w Lisówkach. Jak co roku czekało na nas sporo atrakcji. Był poczęstunek, występy artystyczne i kąciki aktywności. Młodzież miała okazję poznać na własnej skórze trud sztuki kuglarskiej; żonglowali, a nawet zostali zamknięci w ogromnej kuli. Już po raz kolejny spędziliśmy w Lisówkach miło czas, ucząc się tolerancji i łamiąc dzielące nas bariery.

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Na okrągło…

W grupie młodszej czerwcowe świętowanie Dnia Dziecka trochę się przedłużyło… Z tej okazji wybraliśmy się nad Maltę, aby doświadczyć na własnej skórze pozytywnego „szaleństwa na oponach”… Wszyscy spróbowali i zakręconym uśmiechom nie było końca.

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Zielono nam w Zielonce

Grupa młodsza miała okazję odwiedzić Puszczę Zielonkę. Zachwyciły nas wszechobecna zieleń, bogactwo przyrody, odgłosy lasu, jeziora i czas na dobrą zabawę… Mogliśmy z przewodnikiem podziwiać arboretum, poznać nazwy i zobaczyć wiele ciekawych roślin, odszukać ślady bobrów, dostrzec jaszczurki, miejsce gniazdowania owadów i wiele innych ciekawostek przyrody. Był też czas na podchody i wymyślne zadania dwóch grup z wykorzystaniem bogactwa przyrody… A na koniec konkurs wiedzy o Puszczy Zielonce… Zobaczcie sami… :-)

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Rodzinom AMICI - Panel administratora: Dodatkowe strony
amici
Edytuj profil
Prywatne wiadomości
Lista kont
Panel administratora
Wyloguj
Nawigacja
Początek panelu administratora

Powróć do strony głównej
Istniejące dodatkowe strony
Edytuj dodatkową stronę
Tytuł strony: Dostęp dla:
Zawartość strony: