Działalność
Projekt sportowy Amici
OPP
Powitanie
Witamy na stronie Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Rodzinom "AMICI". Znajdują się tu informacje o naszej działalności, sukcesach, wycieczkach oraz zdjęcia ze świetlicowych imprez. Jeżeli chcesz stać się naszym sponsorem i pomóc świetlicy - prosimy o kliknięcie w górną zakładkę "Pomóż nam". Znajdziesz tam więcej informacji. Dziękujemy!

Kadra

Pracownicy AMICI to ludzie młodzi (z pewnością duchem), entuzjastycznie nastawieni do świata i zadań, pomysłowi i niezwykle twórczy. Cieszy nas możliwość niesienia pomocy, uśmiech i zadowolenie na twarzach podopiecznych, ich sukcesy, rozwój oraz powodzenie w życiu. Ofiarujemy im nie tylko opiekę i fachowe wsparcie, ale przede wszystkim przyjaźń i pewność, że dla nas są tak samo ważni jak, mamy nadzieję, my dla nich.

To cudowne w otoczeniu tylu młodych ludzi przechodzić przez doświadczanie świata, pokonywanie problemów, radość z przygód i zachwyt nad ich twórczością.

Pragniemy im przekazać, że świat jest ciekawy, bezpieczny, otwarty na ich propozycje i niezwykle inspirujący i jest ciągle dla nich przyjazny…
SPACE AMICI Mikołajki

Wszystkie dzieci zapraszamy na nasze MIKOŁAJKI. Tylko u nas będzie padał śnieg, będą odwiedziny postaci z Krainy Lodu i będą zabawy i słodkości. Zapraszamy! :) Wstęp wolny.

[mikolajki.png]

Czad dla AMICI

Serdecznie zapraszamy. Okazja, żeby pomagać. :)
My ze swej strony zapewnimy Koncertową kawiarenkę i napieczemy ciast, będzie Czadowo, jak zwykle.

[czad2019.png]

Sąsiedzka herbatka

Serdecznie zapraszamy żegnając lato na naszą polanę - Space AMICI na os. Lecha przy klatce 109. To okazja, by przy herbatce poznać swoich sąsiadów.

[herbatka.png]

Dzień Dziecka po sąsiedzku

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci z naszego osiedla i nie tylko na zabawę z okazji Dnia Dziecka, przygotowaną przez młodzież :) Będzie się działo!

[dd.png]

"Tischner na weselu"

"Tischner na weselu" 17.05.2019r.

Dla tych Widzów, którzy jeszcze nie mieli okazji obejrzeć naszego nowego spektaklu "Tischner na weselu" - dobra wiadomość! Zapraszamy jeszcze w maju! Góralskie klimaty, śpiewy, tańce i ta energia typowa dla ludzi gór. ;) Na motywach "Wesela" Wyspiańskiego i "Filozofii po góralsku" Tischnera.
Iskrzy i zachwyca, porusza i zdumiewa - tak działa nasz nowy spektakl. Serdecznie zapraszamy.
Po spektaklu bankiet.

[tisch.png]

Noc Teatrów, 29.03.2019r

XVI Ratajski Przegląd Teatrów nocą z Amici

Już w marcu kolejna Noc Teatrów AMICI. Serdecznie zapraszamy. Bilety dostępne od 11.03.19r. w holu ZSO 4 oraz przed imprezą. Zaczynamy 18.00 spektaklem dla dzieci, aby przyciągnąć do nas również młodego widza. Siedem spektakli, z Poznania tylko jeden grupy - Na Dodatek. Przyjeżdżają grupy z Konstancina pod Warszawą, Kędzierzyna - Koźle, Czerwonaka, Czarnkowa, Chludowa. To najwspanialsze grupy teatralne z Polski. Teatr W Przejściu zaprasza!

[XVI.png]

[XVIprog1.png]

[XVIprog2.png]

Benefis XX lat pracy twórczej w Teatrze w W Przejściu

[XV.png]

Space Amici w marcu

[space3.png]

Konkurs na film, reportaż ze Space Amici -właśnie się zaczął. Bądź reporterem, własnym okiem zapisz opowieść o ludziach, którym się chce. Plan filmowy 24.03.2018r. w ZSO 4 - Czecha 59 i Pracowni Umiejętności AMICI, os. Lecha 104a, a 25.03.2018r.w Multikino 51. Do zobaczenia na planie. Dla zwycięzcy laptop!!! Nagrodzony film zaś czeka premiera na dużym ekranie w Multikinie 51 w czerwcu podczas Finałowego Space AMICI!!!

Zerknijcie na Facebooka na stronę Space Amici!

Regulamin konkursu filmowego Space Amici
  1. Organizatorem Konkursu jest Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Rodzinom AMICI.
  2. Fundatorem nagród jest Aquanet.
  3. Konkurs obejmuje formy filmowe, w których będzie twórcza relacja z artystycznej gry miejskiej Space Amici - odsłony listopadowej (18/19.11.2017r.) lub marcowej 24/25.03.2018r.
  4. Długość filmu nie powinna przekraczać 10/15 min.
  5. Umieszczamy w filmie relacje z wszystkich trzech rodzajów proponowanych warsztatów.
  6. Gotowe filmy przesyłamy do końca kwietnia 2018r.
  7. Ogłoszenie wyników na czerwcowym Space Amici - 10.06.18r.
  8. Zwycięski film będzie pokazywany na dużym ekranie w Multikinie 51 podczas czerwcowego Space Amici.
  9. Nagrodą główną jest laptop.
  10. Jury może również wyróżnić dwa filmy.
  11. O nominacjach poinformujemy do 31.05.2018r. >/ol>
Apokalipsą w oczy

Zapraszamy na premierę naszego nowego spektaklu "Apokalipsą w oczy". Przygotowuje go grupa studencka i licealna W Przejściu. Po wybuchu atomowym albo skażeniu chemicznym czy biologicznym garstka ludzi w schronie skazana na siebie. Żyją, wegetują. Jak znaleźć sens takiego istnienia w sytuacji ciągłego zagrożenia? Łatwo popaść w używanie: alkohol i seks, ale może jest inne wyjście? To pytanie stawiamy. Ciekawe do czego może doprowadzić katastrofa globalna i nieumiejętność radzenia sobie z sytuacją, na którą nikt nie jest gotowy.

Cena biletów - 10zł. Po spektaklu bankiet. Serdecznie zapraszam Hanna Szeląg

[apokalipsa.png]

Gdzie jest Elsa? 19.01.2018r.

[elsa_19.01.png]

Artystyczna gra miejską Space AMICI
Zapraszamy wszystkich, którzy są ciekawi nowych wyzwań i niecodziennych wrażeń! 18.11.17r. od godz. 9.00 w Sali lustrzanej w ZSO nr 4 taniec z plastyką, potem od 14.00 w Pracowni Umiejętności - os. Lecha 104a - sensoryka i wszędzie zbieramy pieczątki na kartach aktywności, a następnego dnia zapraszamy tych, dla dla których teatr jest magicznym miejscem. Wyjdźmy na ulicę i 19.11.17r. od 9.00 zadziwiajmy innych. Teatr ma moc! W niedzielę spotykamy się w Multikinie w punkcie informacyjnym po odbiór identyfikatora i karty aktywności. To będzie Wasz bilet wstępu na salę kinową - Akademia Filmowa i po odbiór nagród.

[space.png]