O nas
Oferta
Historia
Statut
Misja
Działalność
Space Amici
Świetlica - wycieczki
Świetlica - imprezy
Świetlica - codzienność
Filmy
Teatr W Przejściu
Sławni ludzie w Amici
Obozy
Szkolenia
Archiwum
Kultura Drzwi do Wyobraźni
Bezpłatne mediacje
Twórczy z Amici
Tesco aktualności
Imprezy kulturalne Amici
Strefa Zachwytu AMICI
Program SBSS
Promocja Zdrowia
Promocja Poznania
Promocja Talentów
Projekt profilaktyczny
Projekt sportowy Amici
Stowarzyszenie
Pracownicy
Sponsorzy
Projekty
Kontakt
OPP
Space Amici

Rok szkolny 2019/2020W tym roku Space Amici, to przestrzeń pod gołym niebem na os. Lecha, obok klatki 109.

Twórcze spotkanie w Amici


Kolejne spotkanie twórcze w AMICI za nami. Malowaniu i wyplataniu nie było końca, a jakie dzieła powstały? Zachęcamy do oglądania. Byli z nami obecni uczestnicy zajęć w Pracowni AMICI, byli Absolwenci AMICI i Rodzice. Sami WSPANIALI :)
Pozdrawiamy wszystkich i zapraszamy jeszcze więcej osób na następne spotkanie 20.11.19r. :)

[foto] więcej zdjęć [foto] kliknij aby zobaczyć wszystkie zdjęcia


Sąsiedzka herbatka na Space AMICI


28.09.19r. zaprosiliśmy okolicznych mieszkańców z os. Lecha, ale również wszystkich Przyjaciół AMICI, na Sąsiedzką herbatkę. Pogoda dopisała, humory również, a wypieki naszych wspaniałych MAM wprost rozpływały się w ustach. Starsi mieszkańcy poznawali się, młodzi bawili, malowali, tworząc wystawę swoich prac, również słuchali bajek i korzystali z zabaw podwórkowych. Było bardzo przyjemnie. :-)

[foto] [foto] [foto] kliknij aby zobaczyć wszystkie zdjęcia


Sąsiedzka herbatka - przygotowania


Już za tydzień zapraszamy na Sąsiedzką herbatkę na nasz plac Space Amici o godz. 12.00 Jak się przygotowujemy do tego dnia, można zobaczyć na zdjęciach.

[foto] [foto] [foto] kliknij aby zobaczyć wszystkie zdjęcia


Rok szkolny 2018/2019W tym roku Space Amici, to przestrzeń pod gołym niebem na os. Lecha, obok klatki 109.

Dzień Dziecka AMICI


Animacje dla dzieci w wykonaniu młodzieży z AMICI. Malowanie twarzy, skrecanie balonów, tańce i zabawy z chustą oraz słodki poczęstunek i świat baniek mydlanych uszczęśliwiało nasze dzieci w ten słoneczny dzień. A wszystko w ofiarowanej nam przestrzeni Space Amici, wykonanej przez studentów architektury z róznych krajów w ramach projektu Mood for Wood. Pozdrawiamy.


[foto] [foto] [foto] kliknij aby zobaczyć wszystkie zdjęcia


Wiosenny wernisaż AMICI


Konkurs malarski dobiegł końca. Dziękujemy za to inspirujące spotkanie podczas Wiosennego Wernisażu AMICI, który odbył się 13.04.19r. na os. Lecha przy klatce 109. To tam właśnie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Rodzinom AMICI zorganizowało przestrzeń kultury - Space AMICI. Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim, którzy wzięli udział zarówno w konkursie, jak i wernisażu, podczas którego były liczne atrakcje. Występy artystyczne, kiermasz plastyczny, świąteczny oraz smaczny poczęstunek, przygotowany przez młodzież z Pracowni Umiejętności AMICI. Dziękujemy mieszkańcom osiedla za liczny udział w imprezie, zachęcamy do tworzenia i przynoszenia swoich prac na naszą wspólną wystawę. Space AMICI to przestrzeń dla każdego. Widzimy się już niedługo podczas sąsiedzkiej imprezy z okazji Dnia Dziecka i Rodziny :)

[foto] [foto] [foto] kliknij aby zobaczyć wszystkie zdjęcia

Otwarcie sezonu artystycznego


Pracujemy intensywnie aby przygotować naszą sąsiedzką przestrzeń kultury na sobotnie otwarcie sezonu artystycznego! Na dowód pokazujemy nasze spracowane ręce :) Zapraszamy wszystkich sympatyków sztuki, przyjaciół Stowarzyszenia i sąsiadów na Wiosenny Wernisaż Amici. W planie rozstrzygnięcie konkursu, domowe wypieki, występ artystyczny i kiermasz rękodzieła stworzonego w naszej Pracowni Umiejętności, ale przede wszystkim dobre rozmowy. Zebrany dochód przeznaczymy na wypoczynek letni więc sprawa jest ważna ;)

[foto] [foto] [foto] kliknij aby zobaczyć wszystkie zdjęcia

Konkurs malarski


Wypełnij i przynieś wraz z Twoim obrazem do Pracowni Umiejętności AMICI, os. Lecha 104a. Czekamy na Twoje prace na wystawę w Space Amici.

Regulamin konkursu

Formularz zgłoszeniowy do pobrania tutaj

[space3.png]


Wiosenny wernisaż Amici


Wernisaż w przestrzeni publicznej Space Amici, przygotowanej w projekcie Mood for Wood latem przez stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i rodzinom AMICI, jest okazją do zaprezentowania prac utalentowanych ludzi z Rataj podczas wystawy i nagrodzenia tychże prac, które wcześniej wzięły udział w Konkursie Malarskim Amici.

[space3.png]


Artystyczne spotkanie w lutym


Kolejne twórcze działanie za nami, będzie co podziwiać! Dziękujemy obecnym i zapraszamy 12 marca na kolejne artystyczne spotkanie.

[foto] [foto] [foto] kliknij aby zobaczyć wszystkie zdjęcia

Styczniowe warsztaty malarskie


Styczeń, zimno i ponuro, a my już myślimy o wiośnie. Pracujemy nad wystawą plastyczną w obszarze Space Amici. Czeka nas w kwietniu wernisaż Amici pod gołym niebem...Do prac plastycznych zgłosili się Absolwenci Amici oraz uczestnicy zajęć w Pracowni Umiejętności. Na przygotowywaną wystawę już dziś zapraszamy

[foto] [foto] [foto] kliknij aby zobaczyć wszystkie zdjęcia

Noc pieśni patriotycznych w Space Amici, pod gwiazdami...


11 listopada spotkaliśmy się późną porą, aby uczcić święto odzyskania niepodległości w sposób szczególny. Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych zachęciło mieszkańców, by do nas dołączyć. choć na setną rocznicę nie była nas setka, ale każdy, który był poczuł się wyjątkowo...

[foto] [foto] [foto] kliknij aby zobaczyć wszystkie zdjęcia

Sąsiedzka herbatka


Miłym sąsiedzkim spotkaniem otworzyliśmy zakątek kultury Space Amici (niedaleko naszej Pracowni Umiejętności). Podczas wydarzenia odbył się konkurs na najlepsze ciasto, wystawa prac oraz konkurs plastyczny. W jurorów wcielili się nasi goście. Było nam niezwykle miło, móc dzielić się z mieszkańcami dobrą energią. Amici znaczy przyjaciele, cieszymy się że zechcieliście zostać częścią naszej społeczności- Dziękujemy za obecność. Zapraszamy do korzystania z naszej przestrzeni, dzielenia się pomysłami, prezentowania swojej twórczości. Wierzymy, że miejsce, którego jesteśmy gospodarzami stanie się dobrym gruntem do budowania sąsiedzkich relacji, promowania młodych talentów oraz działania na rzecz wspólnego dobra. Obiecujemy, że okazji do spotkań będziemy stwarzać niemało.

[foto] [foto] [foto] kliknij aby zobaczyć wszystkie zdjęcia

Rok szkolny 2017/2018Space Amici - czerwiec 2018


Było wesoło, twórczo i niesamowicie energetycznie. Pomysły, kolory, ruch i dźwięk królowały dziś na poznańskim Deptaku. Przechodnie zatrzymywali się, pytali, nagrywali i cieszyli się z nami. Pozdrawiamy :) Absolutny rekord na Finale Space Amici. Aż dziesięć zespołów teatralnych próbowało tym razem swych sił podczas finałowego Space Amici w Multikinie 51. Scenki w duecie w grupie 10-osobowej lub w parach rodzinnych - to sposoby na aktywne i kreatywne niedzielne przedpołudnie. Pogoda dopisała, choć w pewnym momencie była obawa, że popada. Nic nie było w stanie zepsuć zabawy w artystyczną grę miejską, jakiej doświadczaliśmy w ten weekend. Kto dzień wcześniej zaczął zabawę i nazbierał trzy pieczątki na karcie aktywności, ten brał udział w losowaniu bardzo pięknych nagród. Dziękujemy naszym darczyńcom, dzięki którym zabawa była przednia: Firmie Aquanet z Poznania, Zespołowi Szkół Ogólnokształcących nr 4 z Poznania, Multikinu 51 oraz Firmie Riverwood, która wykonała dla nas grafikę komputerową. Dziękujemy także ofiarodawcom nagród, takim firmom jak: Laser Tag, Dom z koszmaru i Zamknięci w pokoju. Wszystkim Wam pięknie dziękujemy. To dzięki Wam tylu młodych (i nie tylko) ludzi mogło poczuć smak przygody i aktywnie i twórczo spędzić z nami czas.

[foto] [foto] [foto] kliknij aby zobaczyć wszystkie zdjęcia

Oto nagrodzony film, który wygrał w Konkursie filmowym Space Amici. To właśnie za te ujęcia autor otrzymał nagrodę główną - laptop, ufundowany przez naszego darczyńcę - Aquanet. Dzięki tej pracy możemy poczuć atmosferę projektu, gdyż w bardzo subtelny, a zarazem wyrazisty sposób autor ukazuje specyfikę wydarzenia. I to właśnie urzekło Jury. Przyjemnego oglądania.
Space Amici 24-25.03.2018r.


Wszyscy bawili się wspaniale w ten wiosenny słoneczny dzień. Jak jest Space Amici, to jest pogoda.
Jest na co popatrzeć, aż miło widzieć tyle młodzieńczego zapału. Teatr królował wczoraj na poznańskim Deptaku i przed Multikinem 51.
Dziękujemy Firmie Aquanet, naszemu Darczyńcy, dzięki któremu możemy realizować ten projekt, dziękujemy Zespołowi Szkół Ogólnokształcących nr 4 za gościnność i otwarcie na sztukę, dziękujemy Firmie "Zamknięci w pokoju" oraz "Dom z koszmaru" za nagrody i wszystkim wspaniałym uczestnikom. do zobaczenia w czerwcu.
Czekamy na Wasze filmy. Konkurs filmowy trwa.czekamy na gotowe filmy do końca kwietnia. Nagroda główna to laptop!

[foto] [foto] [foto] kliknij aby zobaczyć wszystkie zdjęcia


Space Amici w marcu


[space3.png]


Konkurs na film, reportaż ze Space Amici -właśnie się zaczął. Bądź reporterem, własnym okiem zapisz opowieść o ludziach, którym się chce. Plan filmowy 24.03.2018r. w ZSO 4 - Czecha 59 i Pracowni Umiejętności AMICI, os. Lecha 104a, a 25.03.2018r.w Multikino 51. Do zobaczenia na planie. Dla zwycięzcy laptop!!! Nagrodzony film zaś czeka premiera na dużym ekranie w Multikinie 51 w czerwcu podczas Finałowego Space AMICI!!!

Zerknijcie na Facebooka na stronę Space Amici!

Regulamin konkursu filmowego Space Amici
 1. Organizatorem Konkursu jest Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Rodzinom AMICI.
 2. Fundatorem nagród jest Aquanet.
 3. Konkurs obejmuje formy filmowe, w których będzie twórcza relacja z artystycznej gry miejskiej Space Amici - odsłony listopadowej (18/19.11.2017r.) lub marcowej 24/25.03.2018r.
 4. Długość filmu nie powinna przekraczać 10/15 min.
 5. Umieszczamy w filmie relacje z wszystkich trzech rodzajów proponowanych warsztatów.
 6. Gotowe filmy przesyłamy do końca kwietnia 2018r.
 7. Ogłoszenie wyników na czerwcowym Space Amici - 10.06.18r.
 8. Zwycięski film będzie pokazywany na dużym ekranie w Multikinie 51 podczas czerwcowego Space Amici.
 9. Nagrodą główną jest laptop.
 10. Jury może również wyróżnić dwa filmy.
 11. O nominacjach poinformujemy do 31.05.2018r. >/ol>

  Pierwsze Space Amici


  Za nami pierwsze Space Amici. Drugie czeka nas na wiosnę, a trzecie w czerwcu. Konkurs filmowy również przed nami. Zapraszamy filmowców do uwieczniania następnych wydarzeń. Nagroda główna, laptop, czeka. 19.11.2017 r. był drugim dniem Space Amici. Artystyczna Gra Miejska przeniosła się na ulicę, aby intrygować przechodniów i rozbudzać wyobraźnię teatralną. Można prześledzić niesamowity, barwny i intrygujący performance oglądając zdjęcia. Już dziś zapraszamy na wiosenna odsłonę - 24/25 marca 2018r.

  [foto] [foto] [foto] kliknij aby zobaczyć wszystkie zdjęcia

  Relacja ze Space Amici
  Street Point II


  18 listopada osoby biorące udział w warsztatach Rusz umysł i ciało, bo nauki i zabawy nigdy mało miały szansę podzielić się swoją wiedzą z innymi zainteresowanymi. Była to również okazja do obejrzenia i wypróbowania stworzonych na warsztatach pomocy sensorycznych. Odwiedzający nasz Street Point II mieli za zadanie zapoznać się z 14 pudełkami sensorycznymi. Następnie na podstawie tego co zaobserwowali lub co ich zainspirowało mieli napisać historię. Dzięki temu pod koniec naszego spotkania uzbierał się spory stosik kartek z różnymi bajkami i opowiadaniami.
  Najwiecej entyzjazmu odwiedzający wykazywali w momemcie dowiedzenia się, że po skończonej zabawie można wyjść ze świetlicy oknem. Wiele osób skorzystało z tej możlwiości, a niektórzy nawet nagrywali sobie filmiki :)
  Dziękujemy serdecznie wszystkim przybyłym gościom za świetną zabawę.

  Artystyczna gra miejska Space AMICI


  Zapraszamy wszystkich, którzy są ciekawi nowych wyzwań i niecodziennych wrażeń! 18.11.17r. od godz. 9.00 w Sali lustrzanej w ZSO nr 4 taniec z plastyką, potem od 14.00 w Pracowni Umiejętności - os. Lecha 104a - sensoryka i wszędzie zbieramy pieczątki na kartach aktywności, a następnego dnia zapraszamy tych, dla dla których teatr jest magicznym miejscem. Wyjdźmy na ulicę i 19.11.17r. od 9.00 zadziwiajmy innych. Teatr ma moc! W niedzielę spotykamy się w Multikinie w punkcie informacyjnym po odbiór identyfikatora i karty aktywności. To będzie Wasz bilet wstępu na salę kinową - Akademia Filmowa i po odbiór nagród.

  [space.png]