O nas
Oferta
Historia
Statut
Misja
Działalność
Space Amici
Świetlica - wycieczki
Świetlica - imprezy
Świetlica - codzienność
Filmy
Teatr W Przejściu
Sławni ludzie w Amici
Obozy
Szkolenia
Archiwum
Kultura Drzwi do Wyobraźni
Bezpłatne mediacje
Twórczy z Amici
Tesco aktualności
Imprezy kulturalne Amici
Strefa Zachwytu AMICI
Program SBSS
Promocja Zdrowia
Promocja Poznania
Promocja Talentów
Projekt profilaktyczny
Projekt sportowy Amici
Stowarzyszenie
Pracownicy
Sponsorzy
Projekty
Kontakt
OPP
Teatr W Przejściu

Rok szkolny 2019/2020A TO MY


Od września tego roku w naszym Teatrze W Przejściu pracują aż cztery zespoły teatralne: najmłodszy to ATOMKI, potem A TO MY - to uczniowie starszych klas szkoły podstawowej i liceum, następnie licealny Na Dodatek, a także studencko licealny - W Przejściu. Zerknijmy, jak pracują A TO MY.

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Studio nagrań


Oto kilka zdjęć z naszej pracy nad spektaklem w Studio nagrań, tu podziękowania dla miejscówki zespołu Antigravity, pozdrawiamy :) i operatora dźwięku Mateusza Chodyły.

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Integracja grupy teatralnej


A tak integrują się nasze grupy teatralne. Jak coś robią, to na sto procent, sami zobaczcie. ;) Teraz to już tylko na scenę...Pozdrawiamy Laser Tag.

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Próby do "Carpe diem"


Próby do naszego nowego spektaklu "Carpe diem" trwają.

[foto] [foto] [foto]


Rok szkolny 2018/2019Projekt klasy teatralnej


To ostatni projekt klasy teatralnej w tym roku. Kończy się rok szkolny, ale również kończy się trzyletnia praca młodzieży w klasie teatralnej i kończy się historia gimnazjum w ogóle. Ten ostatni projekt pokazał, jak wiele można nauczyć się przez trzy lata. Młodzież samodzielnie wybrała tematy swoich etiud teatralnych oraz samodzielnie napisała scenariusz. Podjęła tematykę zarówno wojenną, jak również zagrożeń współczesnego świata. Mówiła na scenie o naiwności i wykorzystywaniu młodych dziewcząt i o spolegliwości człowieka wobec systemu, który pozwala sobie na absurdalne wyczyny władzy we własnym domu. Tym humorem rozbawiła publiczność, ale były również, dzięki tematom wojennym, bardzo poruszające momenty tego wieczoru. Cieszy rozwój umiejętności aktorskich tych młodych ludzi, cieszy ich wspaniała współpraca, ale najbardziej cieszy ich pasja i kreatywność, bo to daje im na drogę życia bezcenne umiejętności. Widać teatr może być przewodnikiem życia. :)

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Pokaz projektowy klasy teatralnej


Zapraszamy w czwartek 06.06.2019r. na godz. 18.30 na spektakl, który jest pokazem projektowym klasy teatralnej. Będzie etiuda oparta na utworze Sławomira Mrożka "Dom na granicy", ale również dwie etiudy oparte na motywach opowiadań Idy Fink oraz wojennych wierszach Anny Świrszczyńskiej. Będzie można się pośmiać, ale również wzruszyć.
Serdecznie zapraszamy.

[1.png]


[1.png]


"Tischner na weselu" 17.05.2019r.


Dla tych Widzów, którzy jeszcze nie mieli okazji obejrzeć naszego nowego spektaklu "Tischner na weselu" - dobra wiadomość! Zapraszamy jeszcze w maju! Góralskie klimaty, śpiewy, tańce i ta energia typowa dla ludzi gór. ;) Na motywach "Wesela" Wyspiańskiego i "Filozofii po góralsku" Tischnera.
Iskrzy i zachwyca, porusza i zdumiewa - tak działa nasz nowy spektakl. Serdecznie zapraszamy.
Po spektaklu bankiet.

[tisch.png]


Noc Teatrów AMICI


Noc Teatrów AMICI za nami. Siedem wspaniałych spektakli, cudowna twórcza atmosfera, nowe przyjaźnie, nowe inspiracje i nowe doświadczenia. Ta kumulacja tylko podczas nocy pełnej wrażeń, na które złożyły się spektakle z Chludowa, Czerwonaka, Konstancina, Kędzierzyna Koźle oraz Czarnkowa. Widzowie zobaczyli różne formy teatralne od teatru plastycznego, poprzez dramatyczny do teatru tańca. Do tego przepiękny wokal i wrażenia kulinarne oraz rytm bębnów afrykańskich dopełniły całości. Słowem warto było spędzić ten wieczór z nami. Zapraszamy ponownie za rok.

Tutaj obszerna relacja zdjęciowa.

Świeża relacja z naszej Nocy Teatrów, przygotowana przez filmowca - Delfina Łakatosza.

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Międzynarodowy Dzień Teatru


Międzynarodowy Dzień teatru w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 wyglądał imponująco. W holu szkoły uczniowie mogli zobaczyć Flash mob w wykonaniu uczniów uczęszczających na lekcje teatru w ramach zajęć artystycznych, potem w Teatrze W Przejściu młodzi widzowie z klas I - V obejrzeli wybrane etiudy teatralne - adaptacje wierszy Jana Brzechwy w wykonaniu uczniów gimnazjum. Starsi koledzy oglądali na dużym ekranie w teatrze wszystkie etiudy stworzone podczas zajęć teatralnych, które wcześniej zostały nagrane. Uwieńczeniem obchodów Międzynarodowego dnia Teatru była oczywiście Noc Teatrów AMICI, z której relacja już na stronie.

Tutaj obszerna relacja zdjęciowa z MDT.

[foto] [foto] [foto] [foto]


Program nocy TeatrówA oto program Nocy Teatrów. Zaczynamy 18.00 spektaklem dla dzieci, aby przyciągnąć do nas również młodego widza. Siedem spektakli, z Poznania tylko jeden grupy - Na Dodatek. Przyjeżdżają grupy z Konstancina pod Warszawą, Kędzierzyna - Koźle, Czerwonaka, Czarnkowa, Chludowa. To najwspanialsze grupy teatralne z Polski. Teatr W Przejściu zaprasza!

[XVIprog1.png]


[XVIprog2.png]


XVI Ratajski Przegląd Teatrów nocą z AmiciJuż w marcu kolejna Noc Teatrów AMICI. Serdecznie zapraszamy. Bilety dostępne od 11.03.19r. w holu ZSO 4 oraz przed imprezą. Zaczynamy od 18.00!
W tym roku zespoły z Konstancina pod Warszawą, Kędzierzyna Koźle, Gliwic oraz najlepsze poznańskie zespoły. Ta noc jest nasza! Teatr W Przejściu zaprasza :-)

[XVI.png]


Plan obchodów Międzynarodowego Dnia TeatruPlan obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru:
 • 27.03.2019r.,
 • godz. 8.00 - 9.40 - pokaz etiud teatralnych w Teatrze W Przejściu dla uczniów, którzy maja zajęcia artystyczne z teatru 200 osób - pokaz filmowy
 • 9.45 - próba etiudy zbiorowej w holu szkoły dla uczniów, którzy korzystają z lekcji teatru
 • 10.30 - 10.45 - Happening w holu szkoły dla wszystkich uczniów szkoły
 • 10.45 - występy na żywo dla uczniów klas I - V z najlepszymi etiudami, adaptacja wierszy dla dzieci, wykonana przez uczniów uczęszczających na zajęcia artystyczne - teatr
 • 29.03.19r.
 • Noc Teatrów, początek 18.00, siedem spektakli przygotowanych przez najlepsze teatralne zespoły młodzieżowe z całej Polski, w tym: z Konstancina pod Warszawa, Kędzierzyna Koźle, Czerwonaka, Chludowa, Czarnkowa
 • W ramach Nocy Teatrów - premiera spektaklu "Tischner na weselu" grupy teatralnej "Na Dodatek" z naszego Teatru W Przejściu
 • W przerwach gra na d'jembach, strefa zachwytu, kolacja, słodkie oraz zabawy chustą Klanza
 • Promocja w telewizji RTK
[mdt.png]


11.03.19r. święto Patrona ZSO 4 - ks. prof. Józefa TischneraDla szkoły na Czecha Dzień Patrona jest szczególnym świętem, bo i Patron szczególny. Wyjątkowy człowiek, ksiądz, profesor, filozof i góral, co się zowie. Dla niego słowo niosło nie tylko treść, ale również wartość, którą można podarować drugiemu człowiekowi. To ono pociesza, wspiera, buduje i ofiaruje przyjaźń, miłość oraz nadzieję. Tischner zawsze był blisko słowa, ale i człowieka. Nigdy nie tracił go z pola widzenia, a nawet rzec by można, że to dzięki człowiekowi docierał do prawd i mądrości wszelkiej, którą dzielił się następnie w swoich rozlicznych pismach i książkach. Pragnęliśmy w ten dzień pokazać go jednak takim, jakim sam siebie widział najchętniej, zwyczajnym człowiekiem, góralem. Tak myślimy, że wtedy każdemu do niego bliżej i można odczuć jego radość z góralskich śpiewów, tańców i myśli zebranych w "Filozofii po góralsku" niemalże namacalnie. Połączona z naszą radością daje współodczuwanie, zatem obecność jego wśród nas, co zresztą było widać podczas spektaklu grupy Na Dodatek, przygotowanego na to szkolne święto.

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Grupa teatralna w RogoźnieGrupa teatralna Na Dodatek z naszego Teatru W Przejściu została zaproszona do Liceum w Rogoźnie ze spektaklem "Wolność kocham i rozumiem". Spektakl został bardzo dobrze przyjęty, a aktorzy zostali zaproszeni na specjalnie dla nich przygotowane przyjecie. Wymiana myśli, początek miłych znajomości i wspólne zdjęcie, to również owoce tej teatralnej wyjazdowej przygody. Zaprosiliśmy zespół z Rogoźna na naszą noc Teatrów, zatem do zobaczenia.

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Grupa teatralna w ALE KINO05.12.18r. grupa teatralna "Na Dodatek" została zaproszona do realizacji filmu podczas Międzynarodowego Festiwalu filmowego "Ale Kino". Zmierzyli się z improwizacją, gdzie królował Harry Potter. Jedni wcielili się w role aktorów, inni reżyserów, kamerzystów, słowem efekt końcowy to, można rzec, dzieło wspólne wielu młodych ludzi. Jednak z pomocą i fachową poradą przyszli nam profesjonaliści. Pomagała aktorka Teatru Nowego, pani Dorota Abbe, a reżysersko pomogła i udzielała dobrych porad pani reżyser z Iranu. Było niesamowicie grać w green boxie i mieć u swego boku profesjonalnego aktora oraz skorzystać z fachowej charakteryzacji. Ale przygoda! A film będziecie mogli wkrótce obejrzeć na stronie szkoły. :) Dziękujemy Centrum Sztuki Dziecka i panu Marianowi Suchaneckiemu oraz Januszowi Piwowarskiemu - pozdrawiamy :)

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


11 listopada teatralnym okiem11 listopada w tym roku zainspirował nas do stworzenia absolutnie wyjątkowego zdarzenia. Zatem najpierw Marsz Niepodległości całej społeczności szkolnej. Były flagi, werble, sygnał trąbki, historyczne kostiumy, ale przede wszystkim była radość i śpiew na ustach wszystkich. Było zjednoczenie się w dobrym i pozytywnym działaniu i kiedy tak staliśmy pod łopoczącymi biało - czerwonymi, czuliśmy się Polakami i to ciepłe wrażenie zostanie z nami, jeśli nie na sto następnych lat, to przynajmniej na bardzo długo.
Potem swoisty spektakl w historycznych obrazach wykonany przez dwustu aktorów występujących jednocześnie, z wielkim zaangażowaniem i entuzjazmem. Aktorzy to uczniowie, którzy uczęszczają na lekcje teatru w ZSO nr 4. Na koniec spektakl przygotowany przez Zespół teatralny Na Dodatek pt. "Wolność kocham i rozumiem" Wszystko to działo się w piątek 09.11.18r. na os. Czecha.

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Benefis Teatru W Przejściu z okazji XX lecia działań twórczych[XV.png]


Benefis Teatru w Przejściu za nami. Dziękujemy za Waszą obecność, za oklaski, za kwiaty i wspomnienia. Teatr to jednak magiczna siła, która przyciąga ludzi nawet po latach i zbliża do odszukania siebie wśród gmatwaniny zaczynań i końców. To ciągła miła obecność w punkcie wyjścia...
Widzowie mogli zobaczyć dwa spektakle, najstarszej i najmłodszej grupy teatralnej. Pierwszy to spektakl oparty na twórczości Jerzego Beniamina Zimnego - "Apokalipsą w oczy", drugi, choć w kolejności występów pierwszy, to spektakl przyglądający się człowiekowi na przestrzeni wieków, na tle historii Polski, historii w drodze do wolności. Spektakl, autorstwa Hanny Szeląg,w choreografii Czesława Maciaszyka, w wykonaniu grupy Na Dodatek, nosi tytuł "Wolność kocham i rozumiem". Widzowie mogli posłuchać autorskich piosenek i wierszy. W przestrzeni teatru unosiły się wspomnienia i radość ze spotkania po latach. Widać było, że Teatr łączy pokolenia. Przyjechali aktorzy z zespołu A TO MY z Lusowa, byli również ze szkoły z os. Tysiąclecia oraz wszystkie zespoły, które pracowały na deskach sceny w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 z os. Czecha. Każdego obejmuję swoją myślą, każdego z całego serca pozdrawiam i dziękuję, że mogliśmy wraz z Wami przemierzać tyle światów...

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Rok szkolny 2017/2018Premiera Alicji w Krainie CzarówDzień Dziecka był okazją do zaproszenia naszych małych uczniów z klasy I i IV do Teatru W Przejściu na spektakl pt. "Ten miecz". Zespół Na Dodatek stworzył własną wersję "Alicji w Krainie Czarów" i zatytułował ją "Ten Miecz". Wiele było improwizacji, ale zabawa była przednia.

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Relacja z Nocy TeatrówNoc Teatrów za nami. Jednocześnie był to jubileuszowy XV Ratajski Przegląd Teatrów Nocą z Amici im. Teresy Gąsiorowskiej. Siedem spektakli, performance i mnóstwo dobrej energii to w skrócie bilans tego wieczoru. Przyjechały zespoły z całej Polski - z Konstancina Jeziornej, Raciborza, Głuszyny i Gostynia. Nasze zespoły zaprezentowały spektakle zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Mieliśmy widzów od przedszkolaków do dorosłych. Gościliśmy członków Związku Literatów Polskich z prezesem Pawłem Kuszczyńskim oraz Jerzym Beniaminem Zimnnym. Szczególnym gościem i naszym wiernym widzem jest pan dyrektor Marek Kordus, który zawsze uświetnia ceremonię otwarcia. Z przyjemnością, jak twierdził, obejrzał wszystkie spektakle, które z roku na rok są na wyższym poziomie. Można śmiało powiedzieć, że nasza szkoła i nasz teatr znane są już widzom na tyle dobrze, że odwiedza nas wielu widzów. Miłym przerywnikiem była wspólna kolacja i słodki poczęstunek, podczas którego widzowie mogli grać na bębnach afrykańskich, zrelaksować się w zakątku pufy oraz nanieść swoje przemyślenia na kartach zespołów w Strefie Zachwytu. Impreza skończyła się po północy, ale tak naprawdę trwa w naszej pamięci i trwać będzie aż do następnego twórczego spotkania.

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


XV Noc Teatrów AMICISerdecznie zapraszamy na kolejna - już piętnastą Noc Teatrów AMICI do Teatru W Przejściu, na os. Czecha 59 w budynku ZSO nr 4. Spektakle: "Apokalipsą w oczy" oraz "Dziwność jest w nas" możecie Państwo zobaczyć ponownie podczas Nocy Teatrów AMICI, która połączona z XV Ratajskim Przeglądem Teatrów im. Teresy Gąsiorowskiej odbędzie się już niebawem.
Serdecznie zapraszamy.!
Oprócz wymienionych spektakli planujemy spektakl dla dzieci, ale również gościnnie wystąpią zespoły z Konstancina pod Warszawą oraz z Raciborza i Gostynia.

Cena biletów - 13zł. W przerwach kolacja, słodkie oraz atrakcje w holu i Strefa Zachwytu.
Serdecznie zapraszam Hanna Szeląg

[XV.png]


[XVprogram1.png]


[XVprogram2.png]


"Dziwność jest w nas"Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru w Teatrze W Przejściu premiera spektaklu gimnazjalnego o nietolerancji, przemocy i trudnościach dorastania. Serdecznie zapraszamy ponownie na ten spektakl podczas Nocy teatrów AMICI.

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Międzynarodowy Dzień TeatruZ okazji Międzynarodowego Dnia Teatru w Teatrze W Przejściu sporo wydarzeń. Dwie premiery i Happening na trzysta osób. Zapraszamy.

[mdt2018.png]


Apokalipsą w oczy - występ premierowy28 marca w Teatrze W Przejściu był wyjątkowy dzień. Premiera nowego spektaklu, pt. "Apokalipsą w oczy" w wykonaniu grupy studenckiej W Przejściu przyciągnęła liczną publiczność. Przybyło wielu uznanych poznańskich literatów, którzy z wielką uwagą śledzili słowa padające ze sceny, gdyż autorem tekstów jest znany poznański poeta Jerzy Beniamin Zimny. To właśnie opierając się na jego twórczości Hanna Szeląg zbudowała swój scenariusz, co było nie lada wyzwaniem. Kasandryczność wypowiedzi poetyckiej zbudowała w wyobraźni reżyserki katastroficzną wizję świata, w którym schron stał się jedyną przestrzenią bezpiecznej egzystencji. Czy jest w nim miejsce na rozwój, na szczęście, czy tez garstka ludzi znajdująca w nim schronienie skazania jest na klęskę i śmierć? Kim jesteśmy i dokąd zmierzamy? Oto pytania stawiane zarówno przez autora tekstu, jak i autorkę wypowiedzi teatralnej oraz aktorów Teatru W Przejściu. Przenikanie się sztuk stwarza okazję do rozmowy o rzeczach istotnych i ważnych dla każdego myślącego człowieka: Jak pragniemy, by wyglądał świat i jakie wartości cenimy najbardziej. Sądzimy, że katharsis, które przeżywamy podczas spektaklu, daje przestrzeń do zastanowienia i o to nam chodzi najbardziej.

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Apokalipsą w oczyZapraszamy na premierę naszego nowego spektaklu "Apokalipsą w oczy". Przygotowuje go grupa studencka i licealna W Przejściu. Po wybuchu atomowym albo skażeniu chemicznym czy biologicznym garstka ludzi w schronie skazana na siebie. Żyją, wegetują. Jak znaleźć sens takiego istnienia w sytuacji ciągłego zagrożenia? Łatwo popaść w używanie: alkohol i seks, ale może jest inne wyjście? To pytanie stawiamy. Ciekawe do czego może doprowadzić katastrofa globalna i nieumiejętność radzenia sobie z sytuacją, na którą nikt nie jest gotowy.

Cena biletów - 10zł. Po spektaklu bankiet. Serdecznie zapraszam Hanna Szeląg

[apokalipsa.png]


Gdzie jest Elsa?
19.01.2018r.[elsa_19.01.png]


Elsa ponownie w Teatrze W Przejściu


W tym tygodniu dwukrotnie gościliśmy widzów w Teatrze W Przejściu. W środę odwiedziły nas przedszkolaki. Spektakl "Gdzie jest Elsa?" budził duże zainteresowanie. Śnieg, który pojawił się w lodowej krainie jest, jak do tej pory, jedynym śniegiem, jaki dzieci w grudniu widziały, zatem sprawił wiele radości. Historia Elsy nowa, choć bohaterowie znani i lubiani.
Reżyseria - Hanna Szeląg, choreografia - Czesław Maciaszyk, scenografia - Agata Owczarzak.

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Tydzień NGO w Teatrze W Przejściu


22 września-spektakle w Teatrze "W Przejściu" dla dzieci i dorosłych (godz. 17.30, 19.00, 20.00)
Organizator: Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Rodzinom AMICI
 • "Bajka o grzecznym rycerzu" na podstawie utworu Wiery Badalskiej - to wielce urokliwa bajka dla dzieci w każdym wieku. Opowiada historię Grzecznego Rycerza, który smoka się nie bał. Pojawia się zatem groźny smok, ale i księżniczka i co z tego wyniknie, zobaczycie sami... Zapraszamy do baśniowej krainy i na słodki poczęstunek. W takiej przygodzie warto być ze swoim dzieckiem. Spektakl wykorzystuje elementy teatru czarnego, plastycznego, a także dramatycznego. Premiera spektaklu odbyła się podczas Międzynarodowego Dnia Teatru w marcu tego roku. Zapraszamy. (Czas: 25 min.) Godz. 17.30.
 • "Ekscentrycy" to spektakl oparty na tekstach Marii Pawlikowskiej - Jasnorzewskiej oraz Hanny Szeląg, w autorskiej wersji. Zapraszamy widzów w podróż do lat XX-tych ubiegłego wieku, gdzie boa, perły i piórka połyskują w rytmie tanga i fokstrota oraz równocześnie w ciekawą podróż w głąb siebie. Wszak to opowieść o nas dziś. To historia poszukiwania miłości, szczęścia, wartości... Premiera spektaklu odbyła się podczas Nocy Teatrów AMICI 21.04.2017 r. Zapraszamy. (Czas: 40 min.) Godz. 19.00.
 • "Tacy sami, a ściana miedzy nami" - to barwna opowieść o samotności ludzi w bloku, o potrzebie kontaktu z drugim człowiekiem, o sytuacji, która może wywołać zwiększoną aktywność i interakcję. To analiza potrzeb i wartości, które są istotne w życiu, to próba zastanowienia nad sensem życia, przy jednoczesnym luźnym podejściu do tematu, gdzie widz znajdzie oprócz chwili zastanowienia, sporą dawkę dowcipu i humoru. Premiera spektaklu odbyła się podczas Międzynarodowego Dnia Teatru w marcu tego roku. Zapraszamy. (Czas: 1 h). Godz. 20.00.

  ODPŁATNOŚĆ: 5 zł/spektakl


[foto]


Rok szkolny 2016/2017Obóz teatralny 2017r.


W wakacje pracujemy nad warsztatem aktorskim podczas obozu teatralnego. W tym roku klimat post apokaliptyczny. Sami wykonaliśmy kostiumy, rekwizyty. Pracowaliśmy również nad scenografią do naszego teatru, a także rozwijaliśmy wyobraźnię przy grze RPG i podczas LARP'a. Jest sporo udanych zdjęć, gdyż podczas obozu pracuje z nami pani Joanna Uljasz, prowadząc warsztaty plastyczne, ale również wykonując nam zdjęcia. Dużo się działo, to i zdjęć dużo. :) Pędzący dżip, strzelanie, napady, napięcie i stres; a poza tym czary nad stawem i w migocącym świetle. Prace twórcze plastyczne niezrównane...Ciekawe, czy uda nam się przenieść klimat Post Apo na deski naszej sceny? Ciekawe, czy widzowie lubią takie klimaty?

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Spektakl dla kombatantów


Z okazji rocznicy Czerwca'56 Pan Prezydent Jacek Jaśkowiak zaprosił nas 27.06.17r.do Sali Kominkowej w Zamku, abyśmy uświetnili spotkanie z kombatantami naszym spektaklem. We wtorek 27.06.2017r. graliśmy zatem dla kombatantów zgromadzonych w Sali kominkowej w Zamku, gdzie gratulował im i dziękował z okazji rocznicy poznańskiego Czerwca'56 pan Prezydent Jacek Jaśkowiak oraz pan Marszałek Marek Woźniak, a dziś pragniemy przekazać w ręce naszych widzów film nagrany wraz ze Studiem Teatralnym Próby o tym samym tytule "Czerwiec'56". Niby ten sam spektakl, ale zupełnie inny. Ciekawi jesteśmy relacji widzów. Zapraszamy do komentarzy.

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Plan zdjęciowy: Czerwiec'56


W czerwcu pracowaliśmy na planie zdjęciowym do filmu Czerwiec'56. Film jest już gotowy. Do pobrania na stronie internetowej Teatru.

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Teatr w Przejściu w Teatrze Polskim


Ponownie jak w zeszłym roku, nasze zespoły zostały zaproszone do współpracy w projekcie dla utalentowanej młodzieży z Poznania i wystąpiły w Teatrze Polskim. Spektakl nosił tytuł Kapelutki - czyli rzecz o szczęściu i był musicalem, w którym pokaźny udział miały nasze pomysły ze spektakli wcześniej granych na deskach naszej sceny.
Prace nad tym projektem trwały prawie pół roku, występ był 05.06.17r., zatem fotorelacja spora. Zapraszamy do oglądania. Jest się czym zachwycać.

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Dzień Dziecka w Teatrze W Przejściu


Pokazaliśmy Bajkę o grzecznym rycerzu.
To wielce urokliwa bajka dla dzieci w każdym wieku. Opowiada historię Grzecznego Rycerza, który smoka się nie bał. Pojawia się zatem groźny smok, ale i księżniczka i co z tego wyniknęło, widzieliście sami...Zapraszaliśmy do baśniowej krainy i na słodki poczęstunek. W takim dniu warto być ze swoim dzieckiem.

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


XIV Ratajski Przegląd Teatrów Nocą z AMICI


Noc Teatrów za nami. Było mnóstwo gości, pomysłów, i niezapomnianych wrażeń. Zapraszamy do fotorelacji.

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


"Tacy sami, a ściana między nami" - po premierze


W ostatnim dniu tygodnia uświetniającego Międzynarodowy Dzień Teatru, odbyła się premiera spektaklu grupy studenckiej - "W Przejściu". Zagrała ona spektakl pt. "Tacy sami, a ściana miedzy nami", do którego samodzielnie tworzyła monologi. To barwna opowieść o samotności ludzi w bloku, o potrzebie kontaktu z drugim człowiekiem, o sytuacji, która może wywołać zwiększoną aktywność i interakcję. To analiza potrzeb i wartości, które są istotne w życiu, to próba zastanowienia nad sensem życia, przy jednoczesnym luźnym podejściu do tematu, gdzie widz znajdzie oprócz chwili zastanowienia, sporą dawkę dowcipu i humoru. Spektakl zagramy ponownie podczas "Nocy Teatrów" w kwietniu.

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Adaptacja "Romea i Julii"


Klasa teatralna również uświetniła tydzień teatralny wystawiając adaptację "Romea i Julii". W projekcie pracowały 24 osoby, w czterech grupach, które wcielały się w bohaterów dramatu Szekspira. Stad mieliśmy np. cztery różne aktorki, które grały Julię. Nie przeszkodziło to widzowi w odczuciu ciągłości akcji oraz w odczuwaniu napięcia i emocji związanych z tragicznymi losami kochanków z Werony. Świeżość i autentyczność aktorów wzruszyła zarówno gimnazjalistów, którzy tłumnie przybyli na premierę, ale również tłumnie przybyłych rodziców.

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Po premierze "Bajki o grzecznym rycerzu"


Podczas tygodnia, w którym królował teatr, wystawiliśmy premierowy spektakl "Bajkę o grzecznym rycerzu". Obejrzeli go zarówno gimnazjaliści naszej szkoły, jak również przedszkolaki z okolicznych przedszkoli. Spektakl wykorzystywał elementy teatru czarnego, plastycznego, a także dramatycznego. Jest to adaptacja bajki Wiery Badalskiej, a przygotował ja najmłodszy zespół teatralny w ZSO nr 4 - "Na Dodatek". To już trzeci spektakl, który od września tego roku wystawił ten zespół można rzec, że choć to młoda grupa, to z pewnością świetnie i dynamicznie się rozwijająca. Brawo.

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Obchody Międzynarodowego Dnia Teatru
[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Performance w Teatrze W Przejściu


Kukły przygotowane są własnoręcznie przez uczniów, którzy chodzą na zajęcia artystyczne z teatru. To one będą bohaterkami etiud teatralnych podczas świętowania Międzynarodowego Dnia Teatru w Teatrze W Przejściu w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 na os. Czecha w Poznaniu.

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Wieczór Jasełkowy


19 grudnia 2016r.w Teatrze W Przejściu było tłoczno. Spowodował to nie tylko długi na 10m stół wigilijny, ale również duża liczba gości, którzy jednak znaleźli przed świętami chwilkę czasu, by zatrzymać się i pomyśleć w przyjaznych murach naszego teatru o sprawach najważniejszych. Atmosfera była niezwykła. Tyle ciepłych słów i uścisków dawno nam nie towarzyszyło. Przyjemnie gra się, kiedy widz dopisuje. Grały dwa zespoły: młodszy, gimnazjalny Na Dodatek oraz starszy, licealny A TO MY. Najstarszy, studencki, przygotowuje spektakl: Jak daleko do człowieka? Spektakl oparty jest na własnym scenariuszu i gotowy będzie na koniec stycznia lub początek lutego. Życzymy naszym WSPANIAŁYM WIDZOM niezwykłego roku 2017 i wielu wspólnych wzruszeń w naszym teatrze, do którego już zapraszamy.

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Wieczór Jasełkowy AMICI


Zapraszamy do Teatru W Przejściu na Wieczór Jasełkowy AMICI. Będzie okazja do zatrzymania się choć na chwilę i zastanowienia, co dla mnie znaczą Święta? Zapraszamy 19.12.16r. o godz. 18.00
Będą dwa spektakle. Grupa A To My przygotowuje obraz scenograficznie ciekawy, choć poruszający w swej brzydocie. Natomiast młodsza grupa przygotowuje piękny obraz wydarzeń betlejemskich wraz z wokalem i pełną scenograficznie sceną ślicznych dekoracji.

[jaselka.png]


W Teatrze W Przejściu projekt rycerski klasy teatralnej


Klasa teatralna w Gimnazjum nr 26 w ZSO nr 4 pracowała nad projektem teatralnym po raz pierwszy w czasie swojej nauki w gimnazjum. Miała za zadanie stworzyć tekst dramatyczny oparty na ich wiedzy z zakresu rodzajów i gatunków literackich, wiedzy o epoce średniowiecza z zakresu literatury, kultury, muzyki, strojów, a także języka. Pracowano zatem nie tylko nad ciekawym i zaskakującym scenariuszem, ale również nad stylizacją językową. Dodatkowo uczniowie przygotowali plakaty do swoich spektakli, zaproszenia, a po premierze, która odbyła się 17.11.16r. zarówno przed szkolą, jak i w godzinach popołudniowych przed rodzicami, przygotuje recenzje ze swoich występów.
To świetny sposób, aby przybliżyć uczniom bogactwo tej epoki historycznoliterackiej z całym wachlarzem smaczków obyczajowych i zachęcić do sięgania po inne teksty, nawiązujące do średniowiecza, bez obawy o ich niechęć i uprzedzenia.

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Wieczór Artystyczny AMICI i VI Konkurs Literacki AMICI
10.11.2016r.


10.11.16r. odbył się w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 Wieczór Artystyczny AMICI i VI Konkurs Literacki AMICI . Widzów przywitał, jak co roku Dyrektor naszej szkoły Pan Marek Kordus. Najpierw widzowie obejrzeli spektakl Czerwiec'56 , którym otworzyliśmy wieczór.

Następny punkt programu, to występy wokalne i instrumentalne, młodych artystów z klasy teatralnej ZSO nr4. Goście w przerwie raczyli się rozmową z poetami, aktorami, jak i smakołykami z naszego bufetu. Po przerwie Konkurs Jednego Wiersza.

Oto wiersze laureatów Konkursu Jednego Wiersza, który miał miejsce podczas Wieczoru Artystycznego AMICI. W tym roku VI Konkurs Literacki AMICi przybrał skromniejszą postać ze względu na tegoroczny brak wsparcia Miasta Poznania. Liczymy na odnowienie współpracy w roku nadchodzącym. Publikujemy nagrodzonych laureatów Konkursu Jednego Wiersza, których teksty czytali aktorzy Teatru W Przejściu. Gratulujemy zwycięzcom, choć trzeba powiedzieć, że i pozostali twórcy mieli również teksty, które podobały się publiczności. W Jury był Prezes i Wice Prezes Związku Literatów Polskich: pan Paweł Kuszczyński oraz Jerzy Beniamin Zimny. Obu Panom dziękujemy za pochylenie się nad tekstami i trudny wybór. Na zakończenie obaj Panowie przeczytali swoje teksty, nawiązując w ten sposób dialog literacki z młodszym pokoleniem.To był bardzo owocny Wieczór...

VI Konkurs Literacki AMICI
Konkurs Jednego Wiersza


I miejsce

Maja Gołębiowska
Galeria Prawdziwa

Rozglądam się
Po Galerii Prawdziwej
Otaczają mnie artyści i wędrujące widma
Ci którzy istnieją są zachwyceni
Lub przynajmniej zaintrygowani

Jestem jedynym, który widzi tylko plamy
Malinową czerwień na alabastrowym niebie
Czarny krater w błękitno - białym księżycu
Mówią, żebym przyjrzał mu się lepiej
Spojrzał głębiej
Poza linię horyzontu
Patrzę i wciąż nie rozumiem
Oczywistego piękna i niedoskonałości
Nic nie widzę
Oślepłem?

Jestem jedynym, który dostrzega tylko powierzchnię
Może dlatego kiedy wręczają mi nagrodę
Nie udaje mi się dotknąć jej palcami
Próbuję ją uchwycić jednak ile może człowiek
Niewidomy?
Podobno Bóg był prekursorem ale sam stworzyłem to dzieło sztuki
Galerię
Jestem artystą

II miejsce

Damian Maćkowiak
***

Jedna scena dla mnie specjalnie jeden aktor dwie interpretacje
Która prawdziwa ta właściwa ja wiem tylko który z widzów ma racje

Arlekin a masek ma kilka lecz nie na twarzy swej a krytyków oczach
Dorosły a podąża wolno nie rozumie stąpa jak dziecko w swych kroczkach

Mam sznurki nie mogę wszystkiego ograniczają me drewniane oblicze
Obelgi zła sztuka słyszę wytrzymać nie mogę ilu chce oberwać nie doliczę

Nie to pokazać chciałem co źle zrobiłem nie naprawię tego zmienić tylko mogę
Publiczność inni nowe płótno mogę poprawić lecz stare nie zmienne nie pomogę

Przemiana zablokowana nie mam klucza drzwi nie do sforsowania padam
Ja żywot cały o publikę mądrą równą mi żądam a wręcz błagam

III miejsce

Marta Szymańska
***

Dobrze, tak więc umawiamy się na jak najszybciej;
Tam, gdzie zawsze, choć jak na razie bliżej nam do nigdy.
Nie, nie jestem na diecie, od życia potrzebuję wszystkiego,
Dlatego chusteczek również nie zabieraj, łzy smakują czasem lepiej niż kawa.

Bądź tylko gotowy na lawinę człowieka,
Która zasypać cię może – słowami, spojrzeniem, uśmiechem.

Bo mimo iż zamknięta w sobie, to
Uchylam drzwiczki ludziom, wychylam nieśmiało głowę –
I idę po lodzie, nawet w środku lata,
Miastem omdlałym od takich jak ja. Zadzwoń.

Wyróżnienia:

Weronika Procyk

Łzy miasta, toczące się po bruku kłamstw
Oblepiają siecią intryg i nienawiści
Skamieniałe poczucie wartości.
Brud obietnic, schodzący ze ścian niczym popękany tynk
I odór nadziei, zatruwający każdy oddech, każdą myśl.
Idee, rozlewające się po ściekach,
Pnące ku fikcji po gnijącym ciele wolności.
Chaos, wżerający się w mentalność jak zaraza,
Trawiący czas i rzeczywistość
Tylko kostucha, gładząc chłodnym ramieniem
Nieruchome twarze minionych lat
Zdaje się mieć nas w opiece...

Filip Dutkiewicz
***

Oddechy. Miliony tych samych oddechów.
Kroki. Kroków setek tysiące.
Słowa. Identyczne, puste, gnijące.
Spojrzenia. Zimne, bezduszne, martwe.
Tłumy. Rzeki ludzi biegnące wszędzie.
Krzyk. Rozbrzmiewa, lecz nikt nie reaguje.
Krew. Ludzie co upadli, już nigdy nie
wstaną.
Snu i ducha w ciałach brak.
Ja stoję zanurzony w tych rzekach.
Niczym kamień, nieczuły na ich nurty.
Spoglądam na życie, będąc poza nim.
Słyszę śmierć, nie będąc umarłym.
Oczy...
Oczy tłumnie we mnie wpatrzone.
Uśmiech...
Uśmiech rozpalił w mych oczach łzy siły.
Dłonie...
Pociągnęły mą duszę, cel jej nadając.
Biegnę wbrew tłumowi.
Może upadnę i zginę.
Ale proszę...
Czekaj na mnie.

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


VI Konkurs Literacki


[artystyczny4.png]


[czer56.png]
[VIkonkurs.png]


"Czerwiec'56" - 28.10.2016r.


Teatr W Przejściu gościł dziś 28.10.16r. uczniów z Gimnazjum 27 ze Starego Żegrza, którzy wraz ze swoimi nauczycielami obejrzeli spektakl "Czerwiec'56". Wszak ten rok jest rokiem rocznicowym wydarzeń czerwcowych,a warto o nich pamiętać.

[czerwiec.png]


[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Wrześniowy spektakl Welcome Ciebie


Dla dorosłych widzów zaproponowaliśmy we wrześniu bardzo ciekawą sztukę o polskiej emigracji w spektaklu Welcome Ciebie. Nowoczesna technika była naszym partnerem w tym projekcie, ale również świetna gra aktorów i tekst Sławomira Mrożka. Widzowie wyszli poruszeni po spektaklu Welcome Ciebie. Temat bardzo na czasie, szczególnie po ostatnich wydarzeniach. Rozmowy w naszych kuluarach trwały długo . Grupa W Przejściu już szykuje nowy projekt, jak zawsze w gorącym temacie ludzkich potrzeb.

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Tydzień NGO


Za nami wrześniowe spektakle w ramach Tygodnia NGO. A taką organizacją non profit jest Stowarzyszenie AMICI, które prowadzi nasz TEATR W Przejściu. Pokazaliśmy, jak szeroką ofertą dysponujemy. W pierwszej kolejności zadbaliśmy o dzieci, przygotowaliśmy dla nich bajkę "Kurek i Kwaczuś". Tak zaczął się wieczór teatralny. Był słodki poczęstunek oraz upominki dla najmłodszych.

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Piknik w MDK


Na terenach zielonych MDK braliśmy udział w Pikniku, gdzie wystąpiliśmy z naszym przedstawieniem "Kurek i Kwaczuś". Po reakcji dzieci widzieliśmy, że się podobało, Liczymy zatem, ze w warunkach scenicznych wyjdzie jeszcze lepiej...

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]

Po wakacjach


Już po wakacjach. Praca w teatrze idzie pełną parą. 30.09.16r. zapraszamy widzów na pierwsze po przerwie spektakle. O godz. 17.00 zapraszamy młodych widzów na bajkę: "Kurek i Kwaczuś", zaś o 19.00 dorosłych widzów na "Welcome ciebie". Spektakle będą wystawiane w ramach Tygodnia NGO, a Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Rodzinom AMICI, które prowadzi Teatr W Przejściu, jest organizacja NGO już od 15 lat.

[kurek.png]


[welcome.png]


Rok szkolny 2015/2016Obóz Teatralny 2016r. - filmy


 • Dama w opresji
 • Piraci drogowi
 • Ostatnie selfieObóz teatralny 2016r.


Jesteśmy po obozie teatralnym. W tym roku dominowała tematyka piracka. Zbudowaliśmy dwa okręty, jeden piracki, drugi Jej Królewskiej Mości oraz otworzyliśmy Tawernę dla gości. Emocji nie brakowało. W tej scenerii odgrywaliśmy LARP', a w zaciszu rotundy graliśmy w RPG'a. Tworzyliśmy piękne pirackie Lalki teatralne i kręciliśmy filmy, by wieczorami grać w Mafie i tańczyć tańce animacyjne. Mogliśmy także walczyć wodną amunicją i oglądać stworzone każdego dnia filmy. Po raz kolejny udało wybrać się grupie teatralnej na wspólną, wspaniałą, wyprawę w krainę wyobraźni...

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]

"Czerwiec'56"


13.06.16r. w naszym Teatrze W Przejściu wystawiliśmy spektakl "Czerwiec'56", na który zaprosiliśmy Pana Prezydenta Jacka Jaśkowiaka. Do podjęcia tematu skłoniła nas rocznica Czerwca, ale i potrzeba podjęcia tak poważnego tematu. Aktorzy z grupy A TO MY doskonale wcielili się w postaci robotników, jak i aparatu władzy. Dopełnieniem i mocnym akcentem była ostatnia scena spektaklu, kiedy to ginie dziecko zabitego robotnika z wołaniem ojca na ustach, słowami: Ja nie chcę chleba, ja chcę taty!

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]

Noc z teatrem we Wrocławiu


Dziesiątego czerwca zostaliśmy zaproszeni do Wrocławia przez Gimnazjum Działań Twórczych. No to tworzyliśmy. Najpierw warsztaty. Ciekawe wydaje się pytanie, po co komu szczudła w teatrze, a jednak... Przydają się. Nam nie szło najlepiej, ale kilka kroków niektórym udało się zrobić. Zaprezentowaliśmy swoje spektakle w kameralnej sali i znalazł się też czas na rozmowy i dzielenie się pasją. Tym, co niewątpliwie nas łączy, to teatr...

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]

Noc Teatrów w Opalenicy


Po premierze "Kurka i Kwaczuś" pojechaliśmy prosto do Opalenicy, gdyż zostaliśmy zaproszeni na Noc Teatralną Perełkową. Perełki to nazwa dziecięcego zespołu teatralnego z Opalenicy, który prowadzi pani Renata Knop, a który jest tegorocznym laureatem Wojewódzkich Konfrontacji Teatralnych w Suchym Lesie - Dzień Dobry Sztuko. Ich występ to połączenie gry światłem, teatru cieni i zabawy przedmiotem. Przyjemnie patrzyło się w ten ciepły wieczór na zmagania młodszych kolegów, by potem pokazać mieszkańcom w plenerze trzy nasze spektakle: grupy Na Dodatek - "Kurka i Kwaczuś", grupy W Przejściu "Welcome Ciebie" oraz grupy A TO MY - "I tak w koło". I choć do końca imprezy pozostali tylko najwytrwalsi, to jednak przyjemnie wiedzieć, ze Opalenica Teatrem stoi...

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]

Nasze występy w Teatrze Polskim


Pierwszego czerwca wszystkie trzy grupy teatralne: W Przejściu, A TO MY oraz Na Dodatek wystąpiły w Teatrze Polskim. Zostały zaproszone do projektu "Pociąg do...", w którym pracowaliśmy nad wspólnym projektem z MDK nr 1 i 2 oraz z wieloma szkołami w Poznaniu. Nasze zespoły prowadziły nić fabularną, gdyż aktorsko radzą sobie wspaniale. Pokaz finałowy wzbogacały tańce, śpiewy, gry instrumentalne, gry orkiestry dziecięcej, a nawet występy chóralne i pokazy żonglerki. Występowała młodzież, ale również dzieci. Występujących była ponad setka, a upał tego dnia był dość duży. Co działo się za kulisami, łatwo sobie wyobrazić. My w strojach pełnych, a to żuli dworcowych, a to podróżnych. Tak czy owak ciepło ubrani. Taka też była atmosfera występów - gorąca. Miło będziemy wspominać, choć praca była ciężka. Pan Dyrektor Marek Kordus był naszym Honorowym Widzem i bardzo mu dziękujemy, że nas docenił swoją obecnością. :)

Do obejrzenia całej galerii zapraszamy tutaj: GALERIA

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]

"Kurek i Kwaczuś"


Trzeciego czerwca wystawiliśmy dla dzieci z okazji ich święta bajkę o Kwaczusiu, szukającym przyjaciela, by wspólnie odnaleźć odpowiedź na pytanie, co znaczy być adoptowanym...
[kurek1.png]


[foto] [foto] [foto] [foto]


XIII Ratajski Przegląd Teatrów Nocą z AMICI
im. Teresy Gąsiorowskiej

Dwudziestego maja odbyła się prawdziwa uczta dla smakoszy teatru. W naszym osiedlowym teatrze W Przejściu, który mieści się w budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 na os. Czecha 59, którego Rada Rodziców wsparła nasze działania, zawitały zespoły teatralne z terenu całej Polski. Były to zespoły z Wrocławia, Warszawy, Piły, Chodzieży, Kokoszczyna oraz Gostynia. We współpracy ze Stowarzyszeniem Pomocy Dzieciom i Rodzinom AMICI i wspomnianą Radą Rodziców udało się zorganizować tak dużą imprezę.
Można było obejrzeć aż 11 spektakli o przeróżnej tematyce. Było coś dla najmłodszych widzów, jak również dla młodzieży i dla widza dorosłego. Zespół W Przejściu przygotował adaptację „Emigrantów” Sławomira Mrożka. To współczesna wersja, mówiącą o problemie emigracji dziś. Pełna ironicznego humoru, dowcipu oraz napięcia, sztuka cieszyła się dużym uznaniem wśród publiczności.
Mogła ona w trakcie przerw skorzystać z przygotowanej kolacji oraz słodkiego poczęstunku w holu, gdzie ustawiono również afrykańskie d’jembe i przygotowano wspólne spędzanie czasu w Zakątku Dobrej Pufy oraz z czarodziejską chustą Klanzy.
Była też okazja do podzielenia się swoimi pozytywnymi wrażeniami wywołanymi oglądanymi spektaklami na przygotowanych planszach, na których wpisu można było dokonywać przez cały czas trwania imprezy w Obszarze Zachwytu.
Młodzi ludzie, aktorzy i widzowie, a nie mówię tu tylko o młodych wiekowo ludziach, ale o wszystkich młodych duchem, którzy chętnie włączyli się w przebieg tego święta w murach Teatru W Przejściu”, byli wspaniali. Atmosfera była cudowna. Nie było rywalizacji, był podziw dla pracy zespołów, podziw dla pomysłowości rozwiązań scenicznych i talentów aktorskich.
A mogliśmy oglądać i teatr czarny, magiczny, jak również teatr plastyczny i dramatyczny. Aktorzy to byli i uczniowie szkoły podstawowej, jak również gimnazjum, liceum oraz studenci. Dobrze, że jest takie miejsce na naszych Ratajach, gdzie kultura staje się przyjemnym przeżyciem dla tak licznego grona wspaniałych LUDZI wpatrzonych w Teatr jak w miejsce wyjątkowe i niosące niezapomniane wrażenia.

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Premiera "Welcome Ciebie"


Już po premierze. I choć śmiech na sali trwał nieprzerwanie, wymowa spektaklu jest raczej gorzka. My na obczyźnie dziś, to temat wciąż aktualny i ważny. Następny spektakl "Welcome Ciebie" podczas Nocy Teatrów AMICI w ramach XIII Ratajskiego Przeglądu Teatrów - 20.05.16r. Zapraszamy.

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Niebiański batalion w Teatrze W Przejściu


Niebiański batalion, w wykonaniu grupy Na Dodatek, doczekał się swojej premiery w Teatrze W Przejściu. Widzowie bawili się obserwując zmagania trzech aniołów poszukujących na ziemi śladów przygotowań na Boże Narodzenie. Gdzie ich szukają? Tego można się dowiedzieć podczas spektaklu. Następna okazja do rozwikłania tej zagadki pojawi się w kwietniu podczas XIII Ratajskiego Przeglądu Teatralnego, na który już zapraszamy. Wcześniej w marcu - I tak w kolo, spektakl o dorastaniu w wykonaniu grupy A TO MY. Zapraszamy.

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Teatr w Przejściu witał w lutym przedszkolaków


W Teatrze W Przejściu powiało chłodem. Śnieg, mróz i wiatr pojawił się na naszej scenie podczas wędrówki do krainy lodu z baśnią "Gdzie jest Elsa?". Pokazaliśmy ją licznie przybyłym przedszkolakom w piątkowy poranek. Taki widz był najlepszym sprawdzianem umiejętności aktorskich dla zespołów A TO MY i Na Dodatek, które tego dnia występowały na deskach naszej sceny. Trzeci zespół naszego teatru - W Przejściu przygotowuje nową sztukę, którą wkrótce pokażemy.

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Teatralna Wigilia


Jak dobrze razem świętować. Tym razem wszystkie trzy grupy teatralne spotkały się przy wigilijnym stole w Teatrze W Przejściu: grupa W Przejściu, A TO MY oraz najmłodsza Na Dodatek Życzenia, opłatek i kolęda oraz Św. Mikołaj to piękne zakończenie kolejnego roku wspólnej pracy. Życzymy wszystkim naszym Widzom wspaniałych świąt Bożego Narodzenia i cudownego Nowego Roku. Do zobaczenia na kolejnym przedstawieniu.

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Noc Teatrów AMICI


Noc Teatrów AMICI, dofinansowana przez Radę Osiedla Chartowo, była ważnym wydarzeniem dla młodzieżowego teatru w Poznaniu. Występowały zespoły zarówno studenckie, jak licealne, ale również gimnazjalne i to nie tylko z Poznania, ale i z okolic Warszawy, z Czerwonaka i Przeźmierowa. Spektakle były przygotowane na bardzo wysokim poziomie, co mogla ocenić liczna publiczność. Widzowie mieli okazję podziwiać wszystkie grupy oraz skorzystać z relaksu w zakątku dobrej pufy, z gry na d'jemde'ach afrykańskich, z kolacji oraz słodkiego poczęstunku, a swe refleksje przelewali na papier w strefie zachwytu. To była naprawdę udana NOC.

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Winna była wyobraźnia

Listopadowy występ w Teatrze W Przejściu związany był z Finałem V Konkursu Literackiego AMICI, ale spora część widowni przyszła po prostu na kolejny nasz spektakl. To sztuka zbudowana na utworach laureatów konkursu. Teksty mówiące o ich problemach, pasjach, namiętnościach, to ich widzenie świata. Widzowie byli poruszeni, aktorzy świetni, to był cudowny wieczór w Teatrze W Przejściu. Byli też widzowie niezwykli, Goście XXXVIII Międzynarodowego Listopada Poetyckiego z prezesem związku Literatów Polskich z Panem Jerzym Beniaminem Zimnym na czele. Dobrze mieć taką wspaniałą widownię...

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


V Konkurs Literacki AMICI - wyniki

Laureaci V Konkursu Literackiego AMICI

Poezja:
Marta Halik
*** zapałka

Marta Szymańska
Nieprzypadkowość zdarzeń* Chciałabym siebie nie pamiętać

Sara Jakubiak
Moralność* Farby wodne

Weronika Wiśniewska
Fotografia***

Karolina Tomczyk
Cienkie włosy zaczesane…

Justyna Graczyk
***

Maria Zielniewicz
***

Zofia Marek
Łowcy* Obrus* Obrus

Paweł Ślosarczyk
Cóż nam zrobić?


Proza:
Alicja Bajorek
Cienie na ścianach

Joanna Witkowska
Dziewczynka ze zdjęcia

Katarzyna Dutkiewicz
Maszyna

Antonina Wojtaszek
Słowo

Dagmara Torłop
Piękno wspomniane

Emilia Bar
Wigilia Olusia

Marta Śpik
Z dziennika anorektyczki

Olga Brudło
...trudno jest tańczyć z diabłem na plecach, pozbądź się go

Antonina Fornalik
Noce bywają długie

Mikołaj Majsner
Browarnik

Antoni Nowinowski
Ciemna strona mleka

Literat AMICI
Studenci:
Oriana Anna Modrowska
***

Piotr Jaśkowiak
Wystrzelona kula spada

Barbara Szeląg
Dzień pierwszy*Pejzaż *** Aż zobaczysz mnie wśród greckich filozofów

Kinga Kolenda
Dziewięć zbrodni

Anna Brykczyńska
Panna A.

Taida Wróblewska
Zapowiedź nowej historii

Sandra Nowacka
Gdy przestaniesz mnie kochać*Tańcząc

Kinga Kasprzyk
Taniec poezji

Mateusz Chodyła
Studniówka

V Konkurs Literacki AMICI

V Konkurs Literacki AMICI za nami.
Na wieczorze Laureaci mogli słyszeć swoje teksty ze sceny, gdyż przygotowaliśmy spektakl oparty na utworach laureatów pt. Winna była wyobraźnia. W Kawiarence Literackiej w Teatrze W Przejściu w ZSO nr 4 mogli również spotkać się z Literatami - Gośćmi XXXVIII Międzynarodowego Listopada Poetyckiego i porozmawiać z Prezesem Polskiego Związku Literatów, panem Jerzym Beniaminem Zimnym. Wszyscy wybrani z grona prawie stu młodych twórców zostali wyróżnieni i otrzymali jednakowe nagrody. Tak świętowaliśmy piąty już raz.

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Finał V Konkursu Literackiego

Zapraszamy na spektakl "Winna była wyobraźnia", który zaprezentujemy podczas Finał V Konkursu Literackiego AMICI. Zapraszamy serdecznie już w ten piątek 06.11 do Teatru W Przejściu w ZSO nr 4 na os. Czecha 59 na rozdanie nagród z okazji V Konkursu Literackiego, które poprzedzone będzie naszym spektaklem "Winna była wyobraźnia". Spektakl ten utworzony został w całości z tekstów z poprzednich i tegorocznej edycji Konkursu Literackiego Amici. Gorąco zapraszamy! Dodatkową atrakcją będzie możliwość spotkania literatów, którzy przyjechali do Poznania na obchody XXXVIII Międzynarodowego Listopada Poetyckiego i dołączą do grona widzów w naszym Teatrze.


[final 2.png][winna 1.png]


Spektakl " Nie na czasie" 30.10.2015r.

W październiku Teatr w Przejściu zaprezentował ponownie spektakl "Nie na czasie", na wyraźną prośbę i zapotrzebowanie widzów. Było bowiem sporo widzów, którym nie udało się zobaczyć spektaklu we wrześniu. Jednakże pojawili się i widzowie, którzy przyszli ponownie, tak im zapadł spektakl poprzedni w pamięć, ze pragnęli przeżyć to jeszcze raz.

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Spektakl " Nie na czasie" 25.09.2015r.

Premiera spektaklu "Nie na czasie" odbyła się 25.09.15r. Dziękujemy wszystkim widzom, którzy wraz z nami w ten sposób oddali hold tamtym czasom i przenieśli się podczas spektaklu w ten trudny, wojenny czas . Czy rzeczywiście zdarzenia te powinien pokryć kurz? Klasa Teatralna, która w 2012r. kończyła Gimnazjum 26 stworzyła scenariusz. Był on dowodem na to, jak bardzo przejęli się sprawami wojny i jak trudne emocje wywołały w nich te zdarzenia. Uzewnętrznili je na scenie, chcąc w ten sposób zwrócić uwagę innych na problem wojny i tamtej, i wojny w ogóle. Oby nigdy jej nie doświadczyć. Zespół W Przejściu wraz z zespołem A TO MY powrócili do tego tematu, który, jak się okazało w dyskusji, był jednak dla nich bardzo na czasie.

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]Rok szkolny 2014/2015Obóz teatralny - Drwęsa 2015

Obóz teatralny w tym roku przenosił uczestników w odległy czas, kiedy na naszych ziemiach żyły plemiona słowiańskie. Aby wczuć się w klimat tamtych czasów zbudowaliśmy osady słowiańskie: Nad Stawem oraz Między Brzozami. Za materiał posłużyła nam wiklina oraz drewno.
Potrzeba było nie lada kunsztu, aby i w wyobraźni i w rzeczywistości stworzyć dwie osady. Ale nie koniec na tym. Potrzeba było jeszcze, aby wczuć się w klimat czasu, strojów i rekwizytów. Uszyliśmy z prostej materii, no czasem zdobniejszej, wszystkie stroje, fartuszki, chusteczki na głowę, zapaski, kabzy, wszystko, co wydawało nam się ważne i pozwalające na wczucie się w rolę.
Aby rozbudzić naszą wyobraźnie graliśmy w gry RPG i braliśmy udział w warsztatach teatralnych i plastycznych. To dzięki tym ostatnim powstały piękne bransolety i naszyjniki oraz filcowane ozdoby z prawdziwej wełny, jako dodatki upiększające. Może i nie są ona niezbędne, ale przecież w każdym czasie kobietom i nie tylko, przyjemnie mieć przy sobie coś pięknego.
Dzięki zaś warsztatom w lesie nasza wyobraźnia pracowała na najwyższych obrotach. Byliśmy wyczuleni na dźwięk, ruch i dotyk. Smakowaliśmy lasu i ubogacaliśmy się jego istotą, by po powrocie wyśpiewać emocje, grając na d’jembe’ach.
Gry RPG – to finezyjne połączenie umiejętności aktorskich i bogactwa swojej wyobraźni. To podczas sesji RPG można było zawędrować w takie obszary, gdzie spotykało się istoty, które nawet nie śniły się zwykłym śmiertelnikom. Czyż nie jest niesamowitością spotkać Wiedźmina?
LARP zaś – to forma teatru improwizowanego, bycie postacią, którą dostaliśmy na swojej karcie, nie tylko udawanie jej. Staraliśmy się czuć jak ona i przezywać jak ona. Oj, niektórzy mieli spore wyzwanie, gdyż grali kobietę w ciąży, czy wójta wioski, ale i inne postaci wymagały pomysłowości i umiejętności aktorskich. Była babka, kronikarka z odległej Galii, a także zielarka i miejscowy mag. Oj, był to czas niezwykły w wioskach, czas walki, ale i ślubów, czas targu i czas knowań zwyczajnych, żeby to przeżyć, trzeba było być tu, w Drwęsie.
Drwęsie absolutnie niezwykłej, magicznej i pięknej. Tu zieleń aż kipi, słońce skrzy się na rzęsie na stawie, w zakolach poręczy na mostku i w oczach wszystkich uczestników naszego obozu. A w nocy gwiazdy, jak nigdzie na świecie, ale w tym roku doświadczyliśmy jeszcze czegoś innego, widoku bez wątpienia magicznego – wierzby nocnej migoczącej wieloma kolorami i spełniającej marzenia. A jednak jest…

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]Baśniowy Dzień Dziecka w Teatrze W Przejściu


Cały maj grupa teatralna A TO MY pracowała nad bajką na motywach Krainy Lodu, słynnego i bardzo popularnego filmu Disneya.

Dzień Dziecka stał się dla nas dniem premierowym. Otóż frekwencja przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Wielu rodziców uznało, że to świetna okazja do spędzenia tego święta, wraz ze swoja pociechą, w murach naszego teatru.

Scenografia wprowadzała widza w klimat lodowy, zimowy, zaczarowany absolutnie. Historia porwania Elsy również, jak się okazało, mroziła w młodych widzach krew w żyłach. Emocje potęgowała świetna muzyka i gra na instrumentach rodem z Wysp Kanaryjskich. Wszystkie postaci z bajki były dobrze znane naszym widzom, lecz ich przygody były absolutnie nowe i intrygujące. Gra aktorów wzmacniała efekt niesamowitości. Dzieci płakały, śmiały się i cieszyły, kiedy udało się uratować Elsę, ale równocześnie były autorami tego sukcesu, gdyż były włączone w akcję ratunkową, a działały bardzo spontanicznie, ochoczo i energicznie.

Kiedy świat Krainy Lodu zyskał równowagę, widzowie mogli spokojnie skorzystać z sesji zdjęciowej w lodowej scenografii, słodkiego poczęstunku i podarunku dla każdego dziecka – kolorowych kalendarzy, które to otrzymaliśmy od firmy Ameet z Łodzi. Projekt Teatr W Przejściu – imprezy kulturalne AMICI jest współfinansowany przez Urząd Miasta Poznania.

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Gdzie jest Elsa?


Zapraszamy rodziców z dziećmi, to będzie miły prezent na Dzień Dziecka:-)

[elsa.png]


XII Ratajski Przegląd Teatralny


XII Ratajski Przegląd Teatralny za nami. Siedem zespołów, siedem spektakli i mnóstwo wrażeń. To była uczta dla teatromanów. Wypełniła nam całe sobotnie przedpołudnie. Aktorzy mogli poznać inne zespoły, podzielić się wrażeniami w Strefie Zachwytu, a widzowie mogli bez przeszkód napawać się twórczością młodych adeptów sztuki. W miłej atmosferze, bez rywalizacji, za to bardzo twórczo, przebiegało nasze teatralne święto w Teatrze W Przejściu.

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Zaproszenie na XII Ratajski Przegląd Teatralny im. Teresy Gąsiorowskiej


Po raz dwunasty zagości w Teatrze W Przejściu Melpomena, zapraszamy miłośników teatru na dziewięć spektakli wykonanych zarówno przez gimnazjalistów, jak i licealistów. Bowiem 11.04.15r. od 9.00 rozpoczyna się XII Ratajski Przegląd Teatralny. Będzie to okazja do twórczych rozmów i miłych spotkań, a nade wszystko do obcowania ze sztuką.

[XII.png]


Gala Finałowa

Kilka zdjęć z naszej Gali Finałowej w Teatrze Muzycznym, gdzie mogliśmy zagrać na żywo przed publicznością i odebrać nagrodę za nasze III miejsce za spektakl "Stół rodzinny". Miło nam było ogromnie, że przyszedł nas obejrzeć Dyrektor naszej szkoły, Pan Marek Kordus. Zarówno występ ten jak i konkurs to było ciekawe i niezapomniane przeżycie.

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Wodne Tourne w Drohiczynie

W lutym podczas ferii zimowych grupa teatralna W przejściu wyjechała na Wodne Tourne do Drohiczyna na Podlasie. Tam odbył się finał konkursu teatralnego na Wodny Teatr. Wystąpiliśmy przed liczną publicznością w tamtejszym Domu kultury i odebraliśmy swoje nagrody. Mieliśmy też okazję zwiedzić Muzeum motoryzacji i kajakarstwa oraz podziwiać przepiękne widoki z Góry Zamkowej. Choć podróż trwała bardzo długo, to warto było zobaczyć tamte rejony, tym bardziej, ze dolinę Bugu niektórzy widzieli po raz pierwszy.

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Quo vadis homo?

Dla Teatru W Przejściu, prowadzonym przez Stowarzyszenie AMICI - 13 lutego i to w piątek okazało się nie tak feralną datą. Tego dnia swój debiut w Teatrze W Przejściu miał młodszy zespól teatralny A TO MY ze spektaklem traktującym o uzależnieniach pt. "Quo vadis homo?" Przed spektaklem również debiut wokalny Wiktorii Andrzejewskiej, siła głosu Ewy Demarczyk.

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Wodne Tourne – Łódź, Sulejów

12.02.15r. Wraz z zespołem W Przejściu byliśmy na Wodnym Tourne w Sulejowie niedaleko Łodzi. Dom kultury przyjął nas gościnnie, a był to tłusty czwartek, zatem pączki były bardzo na czasie. Sporo również było młodych widzów. Był to dla nich okres ferii zimowych, zatem nasz występ był dużą atrakcją. Po występie czekała nas wycieczka po Łodzi. Przeszliśmy ulicą Piotrkowską – bardzo długą, by potem skierować swe kroki do Muzeum Kinematografii, które mieści się niedaleko łódzkiej filmówki. Muzeum na wszystkich zrobiło wrażenie zarówno różnorodnością zgromadzonych eksponatów, ale i też bliskością postaci z bajek, które zastygłe w jednej pozie, były wspomnieniem odległych, wspaniałych czasów ich świetności.

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


"Stół rodzinny"

"Stół rodzinny" w reżyserii p. Hanny Szeląg. Premiera odbyła się już jakiś czas temu - 30 stycznia. "Stół rodzinny" zakwalifikował się w tym roku do finału Wojewódzkiego Konkursu Teatralnego w Suchym Lesie. Mówi on o samotności dziecka w rodzinie. Rodzinie zabieganej, zajętej zdobywaniem prestiżu, dóbr materialnych i pozycji. Jest głosem w sprawie i okazją do refleksji... Sztuka ta została również dostrzeżona przez Fundację Kulturalny Poznań, sfilmowana i od marca będzie można na nią głosować w plebiscycie publiczności. Plebiscyt ten wyłoni zwycięski zespól w Konkursie Teatralnym dla poznańskich liceów. Liczymy na Wasz głos, ale nie kupujcie kota w worku. Trzeba go będzie najpierw obejrzeć, koniecznie! A już niedługo na stronie pojawi się fotorelacja z przedstawienia grupy A TO MY "Quo vadis homo". Już teraz zapraszamy do oglądania!

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Wigilia w Teatrze W Przejściu

W taki nastrojowy wieczór muszą spełniać się marzenia. Kolęda wszechobecna i życzenia z opłatkiem w reku to takie polskie i urzekające. Zespól zarówno W Przejściu, jak i A TO MY spotkały się na wigilijny wieczór, by życzyć sobie prawdziwej przyjaźni i udanych występów.

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


IV Poznań-ska Noc Teatrów


Noc Teatrów AMICI była w tym roku absolutnie wyjątkowa. Wzięło w niej udział 8 młodzieżowych zespołów teatralnych z Polski. Przyjechały do nas gościnnie zespoły z Raciborza, z Konstancina pod Warszawą, z Czerwonaka. Wystąpiły także zespoły z Poznania: z Marcinka, z Marii Magdaleny, z Gimnazjum 68 oraz dwa zespoły z ZSO nr 4 z Czecha, pracujące na co dzień w Teatrze W Przejściu - zespół licealny W Przejściu oraz gimnazjalny A TO MY.
Repertuar zróżnicowany, ale niezmiennie na wysokim poziomie artystycznym. Były spektakle w konwencji teatru cieni, teatru maski, w planie żywym oraz z animacją przedmiotu. Na scenie przeróżne historie, opowiedziane ustami aktorów. Była niezgoda, uległość, namiętność i ironia. Była groteska i teatr klasyczny z domieszką akcentów współczesnych. Młodzież penetruje rozmaite obszary sztuki, a efekty są zdumiewające. Publiczność z zapartym tchem śledziła do drugiej w nocy emocje rodzące się na deskach sceny. To była noc wielu wrażeń.
Gościliśmy również przedstawicieli naszego darczyńcy - Firmy Aquanet, dzięki którym mogliśmy zrealizować ten projekt i nagrodzić wszystkich występujących aktorów. Klasa teatralna z ZSO nr 4 i miłośnicy teatru z tej szkoły słynącej teatrem, zajęli się obsługą widza, tak że nikt nie wyszedł z tej biesiady bez przyjemnych wrażeń i pełnego brzuszka. Wszystkim pięknie dziękujemy za tą cudowną atmosferę, która już po raz czwarty rozgościła się w murach ZSO nr 4 na os. Czecha.

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Między niebem a piekłem

W listopadzie zapraszaliśmy widzów na spektakl pt. "Między niebem a piekłem", stworzony na bazie utworów laureatów IV Konkursu Literackiego AMICI. To dynamiczna opowieść, pełna ekspresji, traktująca o młodej dziewczynie i jej niepokoju oraz o rywalce pełnej namiętności, która stwarza piekło dla swej pseudo przyjaciółki, ciągnące ją po równi pochyłej ku tragicznemu końcowi. To miotanie się między bytem upragnionym, a koniecznym, to poszukiwanie siebie. Pokazywanie wzburzonego wnętrza młodej dziewczyny i wyważenie drugiej, a wszystko w świecie współczesnym, trudnym, zagmatwanym i niesprzyjającym indywidualizmowi, słowem trzeba to zobaczyć. Okazja jeszcze będzie dla tych, którzy nie zdążyli. Poinformujemy na Facebooku.


[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Wodne Teatralne Tourne w Konstancinie!


W ramach projektu Kajakowy Patrol Św. Franciszka II realizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej odbył się konkurs teatralny „Wodny Teatr”, który miał na celu wyłonienie 3 najlepszych spektakli dotyczących ochrony wód w Polsce. Dzięki owemu przedsięwzięciu grupa ze Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Rodzinom „Amici” na czele z Panią Hanną Szeląg zdobyła III miejsce ze spektaklem „Woda Życia”.
Dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uczestnicy mają okazje zaprezentowania swoich umiejętności przed szerszą publicznością, jeżdżąc i przedstawiając swój spektakl w różnych miejscach Polski. Ich pierwsze Wodne Tourne rozpoczęliśmy od Centrum Kultury „ZAMEK” w Poznaniu. Dzięki pomocy Konstancińskiego Domu Kultury kolejny występ miał okazję odbyć się w tamtejszej Sali widowiskowej w miejscowości Konstancin - Jeziorna. Grupa teatralna wystąpiła tam przed grupą ponad 150 osób z miejscowych placówek oświatowych. Poniżej przedstawiamy zdjęcia ze spektaklu oraz Zapraszamy do śledzenia Naszych dalszych wyjazdów.

O projekcie oraz innych działaniach Kajakowego Patrolu Św. Franciszka II można poczytać na stronie www.kajakowypatrol.pl


[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Uroczyste otwarcie Teatru W Przejściu


Otwarcie naszego teatru 20 października 2014r. było aktem symbolicznym. Chodziło nie tyle o fizyczne otwarcie obiektu, w którym życie teatralne tętniło już od pewnego czasu, co o otwarcie na nową formę kontaktu z widzem, który ma być w miarę regularny, raz w miesiącu; otwarcie na nowe propozycje widzów i aktorów, na dialog między osobami zainteresowanymi sztuką, słowem otwarcie na :
• na sztukę
• na widzów
• na nowe wyzwania
• na nowa formę kontaktu - raz w miesiącu
• na uznanie w formie darowizn ofiarowywane po, nie przed, spektaklem

To pomysł dzieci, które pragną mieć możliwość prezentowania swojego głosu "w sprawie", swojego zaangażowania i swoich umiejętności. Stały odbiorca, nie przypadkowy jest skarbem i dla takiej wartości otwieraliśmy przestrzeń naszego Teatru.

Do tej pory teatr był miejscem, gdzie realizowaliśmy różne projekty, teraz jest sam w sobie wartością i jako samodzielny byt daje propozycje artystyczne mieszkańcom. Liczymy na liczny odbiór mieszkańców, liczymy, że Teatr w Przejściu na stałe wpisze się w krajobraz kulturalny Rataj w Poznaniu.

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]