O nas
Oferta
Historia
Statut
Misja
Działalność
Space Amici
Świetlica - wycieczki
Świetlica - imprezy
Świetlica - codzienność
Filmy
Teatr W Przejściu
Sławni ludzie w Amici
Obozy
Szkolenia
Archiwum
Kultura Drzwi do Wyobraźni
Bezpłatne mediacje
Twórczy z Amici
Tesco aktualności
Imprezy kulturalne Amici
Strefa Zachwytu AMICI
Program SBSS
Promocja Zdrowia
Promocja Poznania
Promocja Talentów
Projekt profilaktyczny
Projekt sportowy Amici
Stowarzyszenie
Pracownicy
Sponsorzy
Projekty
Kontakt
OPP
Filmy

Rok szkolny 2017/2018


Julia i Julia


Przez rok grupa starsza pracowała nad własnym filmem, realizowanym pod opieką artystyczną Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, które dało nam możliwość pracy ze znanym reżyserem Tomaszem Dettloffem w ramach projektu - Moja przygoda z filmem. Początkowo zbieraliśmy się co miesiąc, by pracować nad scenariuszem, potem był trzydniowy plan zdjęciowy w czerwcu, a po wakacjach spotykaliśmy się w montażowni, by film zmontować. Premiera odbyła się podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Ale Kino w grudniu 2017r. w Multikinie na dużym ekranie kinowym. Film można zobaczyć TUTAJ

Rok szkolny 2016/2017


Noc Teatrów 2017

Rok szkolny 2015/2016


Wieczór jasełkowy 19.12.2016r.


  • Każdy święty uśmiechnięty
  • Jesteś w raju
Obóz Teatralny 2016r. - filmy


  • Dama w opresji
  • Piraci drogowi
  • Ostatnie selfieXIII Ratajski Przegląd Teatrów Nocą z AMICI
Welcome Ciebie
Teatralna Wigilia 2015
Noc Teatrów
"Nie na czasie"


"Nie na czasie"- premiera 25.09 o godzinie 19:00 w Teatrze w Przejściu na os.Czecha 59. Serdecznie zapraszamy na naszą najnowszą sztukę podejmującą tematykę Drugiej Wojny Światowej. Jednocześnie dziękujemy Delfinowi Łakatoszowi za kolejny wspaniały trailer, który dla nas zrobił i za plakat jego autorstwa!

Rok szkolny 2014/2015


Wigilia 2014 - grupa starszaAndrzejki 2014Trip to Warsaw - WIDEOREPORTAŻTrailer - Warszawa CentrumRok szkolny 2013/2014


Obóz w Przybrodzinie 2014Przygoda z Amici 2013/2014Wielkanoc 2014 - grupa starsza
Udział naszej młodzieży w projekcie Centrum Kultury Zamek - "Wielka przygoda z filmem"


Przez prawie rok nasza młodzież z grupy starszej pracowała z reżyserką panią Katarzyną Kasicą i producentem panem Marianem Suchaneckim, a także z operatorem kamery panem Januszem Piwowarskim nad własnym filmem. To były prace nad scenariuszem, potem trzydniowy plan zdjęciowy i długie godziny montażu. Efekt można obejrzeć, zapraszamy.
Premiera filmu odbyła się w grudniu 2013r. podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmów dla Dzieci i Młodzieży "Ale Kino".Ferie 2014 - grupa starsza
Wigilia 2013 - grupa starsza
Reportaż z wyjścia grupy starszej
Pożegnanie absolwentów grupy starszej
Imprezy kulturalne AMICI
Rok szkolny 2012/2013


Film "Rogoźno 2013"
Warsztaty filmowe. Kręcenie filmu krótkometrażowego

Projekt dofinansowany przez Fundację Bank Dziecięcych Uśmiechów WBK


Ostatnie trzy dni: 28-30.06.2013r., były zwieńczeniem działań podjętych niemal pół roku temu. Na bazie naszego scenariusza i przy naszym wielkim zaangażowaniu powstał ponad półtoragodzinny materiał, z którego wybierzemy po wakacjach najlepsze ujęcia i złożymy według zapisów w scenariuszu film! Film, którego premiera będzie w grudniu tego roku na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dziecięcych i Młodzieżowych "Ale Kino", zrealizowany we współpracy z Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, pod czujnym okiem pana Mariana Suchaneckiego i fachową opieką artystyczną i reżyserską pani Katarzyny Kasicy, a który sfilmowany został przez filmowca, operatora filmowego Janusza Piwowarskiego.
Nieważne czy w ostatecznej wersji film okaże się dobry (chociaż na to liczymy) i spodoba się widzom; liczy się to, co się wydarzało w trakcie pracy. Nasze doświadczenia, wyniesiona wiedza, umiejętności i to, czego dowiedzieliśmy się o sobie. A dowiedzieliśmy się, że np. Patryk potrafi być super sumienny, cierpliwy i wytrwały nosząc przez kilka godzin zestaw mikrofonowy jako dźwiękowiec, że Daniel, Wiki i Radek potrafią udźwignąć niemałe i trudne emocjonalnie role aktorskie z łatwością i wprawą doświadczonych aktorów, wytrzymując napięcie i kilkanaście dubli przy każdej scenie, że statysta musi … czekać, że ekipa nie je, nie pije i nie gada na planie dopóki nie usłyszy z ust reżysera magicznych słów: mamy to!
Poznaliśmy kilka ważnych zasad panujących w ekipie filmowej: oprócz wspomnianej cierpliwości, cechą filmowca, nieważne kim jest w zespole, jest spokój, dyscyplina, uprzejmość i rezygnacja z osobistych ambicji. Tutaj każdy wykonuje swoją pracę, i musi zrobić to dobrze, bo cały zespół zapłaci za jego niedopatrzenie. Nie ma mowy o popisywaniu się, brylowaniu i okazywaniu swojej ważności. W cenie jest pokora. I niektórzy z nas pokazali prawdziwą klasę! Potrafili być uczynni, zdyscyplinowani, skromni i pomocni. Od dzisiaj innym okiem popatrzymy na Radka, Delfina, Patryka, Noemi (wspierającą po przyjacielsku Wiktorię) czy Daniela. Nie ten kozak, kto dużo mówi, ale ten, co wiele zrobi!
Te trzy dni to ciekawe wrażenia, ale też i odskocznia od codzienności, temat do rozmów na blokowym podwórku czy randce, może przyczynek do snucia planów na dalszą przyszłość? Może za kilka lat któryś z naszych kolegów zaistnieje jako operator profesjonalnej kamery, dźwiękowiec, oświetleniowiec czy aktor?


[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]Film "Zwierciadło czasu"


Film zrealizowała grupa z Pracowni Umiejętności AMICI podczas wycieczki do dworku w Mechlinie we wrześniu tego roku.
Podczas dwóch dni grupa młodzieży potrafiła wymyślić scenariusz, zaplanować ujęcia, plany, wykreować postaci i wyczarować niepowtarzalny klimat zabytkowego dworku, w którym straszy. Film zmontował i ubarwił efektami Delfin Łakatosz, który ma już na swoim koncie kilka filmów amatorskich, za które już otrzymał nagrodę. Pomaga mu zawsze dzielnie jego siostra.
W filmie udział bardzo aktywnie wzięła cała grupa socjoterapeutyczna z AMICI. To grupa niezwykle twórcza i cierpliwa, bo jak mówią wytrawni aktorzy, najtrudniejsze podczas planu zdjęciowego jest - czekanie. Do późnych godzin nocnych trwały zdjęcia, a przeistoczenie się aktorów w demoniczne postaci bardzo przeraziło młodszą grupę, która również była z nami na wycieczce.
Mamy nadzieję, że to nie koniec naszych twórczych działań. W planie mamy spektakl w konwencji Teatru czarnego oraz udział w projekcie filmowym.