O nas
Oferta
Historia
Statut
Misja
Działalność
Space Amici
Świetlica - wycieczki
Świetlica - imprezy
Świetlica - codzienność
Filmy
Teatr W Przejściu
Sławni ludzie w Amici
Obozy
Szkolenia
Archiwum
Kultura Drzwi do Wyobraźni
Bezpłatne mediacje
Twórczy z Amici
Tesco aktualności
Imprezy kulturalne Amici
Strefa Zachwytu AMICI
Program SBSS
Promocja Zdrowia
Promocja Poznania
Promocja Talentów
Projekt profilaktyczny
Projekt sportowy Amici
Stowarzyszenie
Pracownicy
Sponsorzy
Projekty
Kontakt
OPP
Nasza codzienność

Rok szkolny 2019/2020Remont w Pracowni Sztuki AMICI


Wkrótce otwieramy Pracownię Sztuki AMICI!!!
W pracach remontowych bardzo pomogli nam WSPANIALI LUDZIE z Bridgestone Poznań oraz Absolwenci i uczestnicy zajęć.
Pomalowaliśmy Pracownię w - uwaga - jeden dzień!!! Czyż to nie wspaniale? Z całego serca wszystkim DZIĘKUJEMY

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Przygotowania do Świąt


Coraz bliżej święta...🎁🎅🎄
coraz bliżej święta...🎁🎅🎄
Czas zatem na prace kiermaszowe!!!🎁🎅🎄

Grupa średnia wraz z rodzicami zakasała rękawy do pracy🧼🧼🧼
Mydełka🧼👉💝

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Zabawy grupy młodszej


Październikowa pogada nas rozpieszcza, więc grupa młodsza korzysta z aktywności na świeżym powietrzu 🤹🤾🍁🍂☀️
Wspominamy także początek miesiąca, 8 października, kiedy byliśmy na wyjątkowej grze - LaserTag ❗
Emocje były ogromne, rozgrywka fascynujące, a wyniki coraz wyższe :)

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Robot z Lego


W świetlicy AMICI trwały od dłuższego czasu przygotowania do prezentacji robota z Lego, który zafundował nam, dzięki współpracy z Urzędem Miasta Poznań - Volkswagen.
17.10.19r. zaproszono nas na spotkanie, mające na celu prezentację naszych umiejętności w programowaniu robota z Lego - do Sali Białej Urzędu Miasta Poznań.
W spotkaniu wzięli udział również: Prezydent Miasta Poznania oraz Prezes Volkswagena. To było bardzo miłe i twórcze spotkanie.
Grupy młodzieży z różnych pracowni mogły porównać swoje prace i nacieszyć oczy różnorodnością. Był również smakowity poczęstunek. Cudownie wiedzieć, że tylu osobom zależy, byśmy naukowo i twórczo się rozwijali. Dziękujemy :)
Naszą Pracownię reprezentowała silna grupa mieszana. Była Weronika z Danielem z grupy starszej oraz Paweł z grupy średniej. Wsparła nas również Mama, która uczyła nas programowania, dzięki przeszkoleniu, zaoferowanemu przez wspaniałych sponsorów, w którym wzięła udział. Piękny wspólny czas. :)[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Rok szkolny 2018/2019Prezentyod Merixstudio


Cuda się zdarzają i mieszkają w Poznaniu. Niedawno odwiedzili nas Pracownicy Merixstudio i choć św. Mikołaj dawno wyjechał, okazało się, że jego pomocnicy nadal pomagają. Otóż właśnie przywieźli nam na oooogromnych saniach same przepyszne prezenty. Tak bez okazji, tak po prostu... Tacy ludzie! Aż w człowieku buduje się wiara w drugiego Człowieka. Nasze dzieci przeszczęśliwe.

[foto] [foto] [foto] [foto]


Współpraca w grupie starszej


Współpraca to podstawa, dzięki niej niemożliwe staje się możliwym!

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Wiosenne zabawy


Wiosna, wiosna... Nasze pomysły na atrakcyjne spędzanie czasu są wyjątkowe, wiadomo wiosenne :) Starsza grupa na kolorowo szaleje.

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Powitanie w grupie młodszej


Nasz grupa jest otwarta na nowe osoby, dlatego z uśmiechem przywitaliśmy naszą nową koleżankę z grupy młodszej Liwię. Wspólna zabawa pozwoliła na to, aby wszyscy lepiej się poznali i świetnie bawili.

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Rok szkolny 2017/2018Radosne podsumowanie w grupie młodszej


Wspólnie z Rodzicami mogliśmy podsumować roczną pracę w grupie młodszej.
Był czas podziękowań, wspomnień, obejrzeliśmy film z naszych całorocznych działań, tańczyliśmy i częstowaliśmy się wspaniałościami przygotowanym przez Rodziców. Dziękujemy za niezwykły rok!!! :)

[foto] [foto] [foto]


Film z naszych tegorocznych działań - reżyseria p. Paweł ;)
Spotkania grupy młodszej były w tym roku pełne radości, pomysłów, niezwykłych wypraw, także w głąb siebie... Cieszył nas wspólny czas, poznawanie innych, możliwość zdobycia nowych doświadczeń i co najważniejsze odnalezienia miejsca, w którym czujemy się bezpiecznie, w którym liczy się przyjaźń :)
"Amici to miejsce, w którym dzieją się magia i cuda." - spontanicznie odpowiedział w tym roku jeden z naszych uczestników.
Wiosna w grupie młodszej


Wiosna w grupie młodszej rozgościła się we wspólnych zabawach, na talerzu i w twórczych działaniach. Wiosna, ach to Ty - lubimy Cię! :-)

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Czas świątecznej kreatywności w grupie młodszej


Czas świątecznych przygotowań zawsze pobudza naszą wyobraźnię. W tym roku w grupie młodszej tworzyliśmy strojne choinki i ozdoby z gliny. Świetnie się przy tym bawiliśmy, a efekty… Sami zobaczcie!

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Wspólny czas w grupie młodszej


W grupie młodszej lubimy spędzać wspólnie czas na różne sposoby - kino AMICI, wspólne gry, budowanie i inne pomysły... Dobrze się bawimy, to widać! :)

[foto] [foto] [foto] [foto]


Kolorowa codzienność grupy młodszej


W naszej grupie dobrze się bawimy, lubimy spędzać czas ze sobą, grać, podejmować wyzwania. Przez kilka spotkań ćwiczyliśmy twórcze możliwości zastosowania liter, tworzenia zdań, czytania, pisania, logicznego myślenia, wyszukiwania wyrazów wokół nas, łączenia sylab – tak wyglądał konkurs „Literaki”. Wszyscy dzielnie pracowali, trenowali umysł, śmiali się i zyskiwali kolejne umiejętności, wszystkich wyróżniliśmy, przyznaliśmy również miejsca na podium. W listopadzie nie zabrakło nam również spotkania z rodziną AMISIÓW, a to wszystko z okazji Dnia Pluszowego Misia. Tworzyliśmy pracę o misiach, które chcielibyśmy zaprosić do AMICI. Spójrzcie na nasze dzieła!

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Jesienią w grupie młodszej...


Jesienne obdarowywanie... Tworzymy, obdarowujemy i uczymy się przyjmować. Takie wspaniałe zwierzęta robiliśmy dla siebie wzajemnie.

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Rodzina Misiów w grupie młodszej


Spotkała nas taka niespodzianka - niezwykłe odwiedziny Rodziny Misiów, które otrzymaliśmy dzięki Fundacji ETOH.Będą towarzyszyły nam podczas spotkań w Amici. Po dzisiejszych zajęciach wiemy już o nich trochę więcej... ;-)

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Nasza codzienność – grupa młodsza


Podczas naszych zajęć jest czas na wspólną zabawę, razem działamy, tworzymy, śmiejemy się… Często zastanawiamy się również nad tym „Czym jest przyjaźń?” Dzięki naszym zajęciom wiemy, co znaczy być AMICI. Na zdjęciach nasze wyobrażenia-symbole przyjaźni – drzewa z naszej wyobraźni…

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Rok szkolny 2016/2017Warsztaty dla dzieci i rodziców z grupy młodszej Metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne


W czerwcu dzieci i rodzice z grupy młodszej mogli doświadczyć wyjątkowości dotyku rodzinnego, odkrywania relacji w ruchu podczas warsztatów prowadzonych w oparciu o ćwiczenia zaproponowane przez Weronikę Sherborne. Wspólnie uczyliśmy się „bycia z”, wzmacniania więzi, odkrywania rodzica/dziecka poprzez zabawę z ruchem.

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Sadzenie owsa


Grupa młodsza rozpoczęła przygotowania do Wielkanocy. Nasze coroczne stroiki z owsem...

[foto] [foto] [foto] [foto]


Andrzejkowe spotkanie z Rodzicami


Spotkanie z Rodzicami w listopadzie odbyło się w twórczej atmosferze. Rodzice najpierw wzięli udział w imprezie andrzejkowej przygotowanej przez dzieci - wróżby, kawiarenka i występy. Potem sami tworzyli prace plastyczne na kiermasz świąteczny. Prawda, że mamy wspaniałych Rodziców?

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Szkoła dla Rodziców

Rozpoczęciu roku szkolnego towarzyszy rozpoczęcie pracy z rodzicami podczas naszych comiesięcznych spotkań. W bardzo miłym gronie dzielimy się swoimi doświadczeniami, kłopotami oraz sposobami ich rozwiązywania. W tym miesiącu była też okazja do poznania nowych uczestników szkoły dla rodziców oraz relaksu podczas warsztatów rękodzieła. Zachęcamy do obejrzenia wykonanych przez nas fantastycznych kwiatów z filcu.

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Rok szkolny 2015/2016Jajko Franciszek

W grupie starszej była świetna zabawa. Dzieci dostały zadanie zaopiekowania się jajkiem. Musiały wymyślić, jak je zabezpieczyć, aby po upadku z pierwszego piętra nic mu się nie stało. Każda grupa miała na to inny przepis. Jajko otrzymało swoja tożsamość, imię, osobowość. Okazało się, że bardzo się bało tego upadku. Zupełnie niepotrzebnie, bo oba jajka przeżyły zrzucenie z pierwszego piętra. Dzieci wymyśliły niezłe zabezpieczenia, świetnie pracowały w grupach. Szkopuł tkwił w tym, że młodzież uniesiona swoim sukcesem, wracając do świetlicy, nieostrożnie niosąc zwycięskie jaka, upuściła je i taki był koniec Jajka Franciszka, czy jak mu tam było…

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Nocowanie grupy średniej[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Film grupy starszej

Grupa Starsza wybrała się w plener śladami wiosny. Efektem tego spaceru był film o dwóch wiosennych pannach, które na swojej drodze spotkały tajemnicze postaci… Odwiedził nas także nasz absolwent Delfin, który przekazywał nam tajniki obróbki filmów. Już nie możemy się doczekać aż powstanie nasze pierwsze samodzielne dzieło.

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Wielkanocne przygotowania

A tak przygotowywaliśmy się do Wielkanocy w grupie młodszej… było sianie owsa, ozdoby na patyku i zające z papieru… a przy tym wszystkim nasza wiosenna radość.

[foto] [foto] [foto] [foto]


Wielkanoc tuż tuż...

Wkrótce Wielkanoc. Grupa starsza już przygotowuje się do Kiermaszu Wielkanocnego. Na początku marca wybieramy się na UAM z naszymi pracami, czy się spodobają? Oceńcie sami.

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Prace świąteczne Mam

Tak oto nasi rodzice z grupy starszej pomagali w pracach plastycznych przed świętami. Mamy bardzo zdolne Mamy :)

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Rok szkolny 2014/2015Weekendowo w AMICI

W czerwcu grupa młodsza miała okazję być w AMICI weekendowo. Czas ten obfitował w wiele atrakcji. Najpierw mogliśmy wspólnie przygotowywać kolację i wieczornie biesiadować. Odwiedził nas również specjalista od komputerów p. Marcin, pokazał i wytłumaczył, jak zbudowany jest i działa komputer. Dzieci mogły same go rozkręcić i zajrzeć do środka – frajdy było co niemiara. Mogliśmy również nagrywać film pod wodą kamerą ze specjalną osłoną. Potem już tylko wieczorne rytuały i opowieści. Następnego dnia czekała nas kolejna niespodzianka, czyli jedna z naszych ulubionych zabaw – pontony na Malcie. To był super czas i najważniejsze, że razem – całą grupą!

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Dzień jak co dzień

W Amici zawsze jest ciekawie, choć może wyglądać, że tak samo. Zawsze jest pyszne jedzonko, które sami uczymy się przyrządzać podczas zajęć kulinarnych; zawsze są warsztaty socjoterapeutyczne, które pozwalają nam zdobyć wiedzę o sobie i radzić sobie z sytuacjami trudnymi, ale także są zajęcia na świeżym powietrzu, gdzie człowiek odkrywa w sobie dziecko, no i na koniec jest pomoc w lekcjach, udzielana nam przez zaprzyjaźnionych studentów.

Tak samo, ale zawsze inaczej, bo przecież zmieniamy się my, doroślejemy i zmieniamy nastroje, ale chyba dobrze, że mamy stałe i niezmienne miejsce, gdzie jesteśmy wysłuchani, nakarmieni i zaopiekowani, bo przecież AMICI to przyjaciele, a przyjaciele o siebie dbają i troszczą się najlepiej, jak potrafią. :-)

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Wiesz czy nie? – czyli poznajmy się lepiej

W kwietniu dzieci z grupy młodszej odsłaniali przed sobą najciekawsze „zakamarki samych siebie”. Każdy z uczestników przygotował prezentację na swój temat, znalazły się w nich ciekawostki, które pozytywnie nas zaskoczyły. Chętni przynieśli też rekwizyty, które pomogły im w opowieści o sobie… Byliśmy pod wrażeniem :-) Rozstrzygnęliśmy również „konkurs kulinarny” – mamy chętne do pomocy drużyny kuchcikowania. Sami zobaczcie!

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Razem w zabawie

Grupa średnia korzystając ze sprzyjającej aury po raz kolejny pokazała, jak wspólnie w dobrej atmosferze bawić się na dworze, na placu zabaw… Było sporo śmiechu, dobrych emocji i wyzwań w naszych grach.

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Kiermasz świąteczny na UAM

Cała świetlica wykonywała mnóstwo prac plastycznych na kiermasz świąteczny. Mieliśmy przyjemność gościć na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Byliśmy zaproszeni przez Koło Naukowe i pracująca w nim naszą wolontariuszkę Kamilę. Prace się podobały, a dowód na to taki, ze wiele osób chwaliło i nabywało nasze dzieła. Można je zobaczyć na zdjęciach, czyż nie wspaniałe? Takie mamy wspaniałe dzieci i młodzież :-)

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Świąteczne przygotowania

To, że Święta Wielkanocne zbliżają się do nas wielkimi krokami było widać w grupach średniej i młodszej już od jakiegoś czasu. Najmłodsi zasiali owies do stroików, następnie ozdabiali je, również własnoręcznie wykonanymi kurczakami na patyku. Starsi dzielnie przygotowywali palmy z bibuły, bazi, bukszpanu i innych kolorowych dodatków. Zobaczcie sami…

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Wiosno, wreszcie jesteś

Wiosenny nastrój udzielił się uczestnikom grupy młodszej i średniej. Nie mogliśmy się powstrzymać i szukaliśmy jej oznak w zabawach na świeżym powietrzu. Graliśmy w zbijanego, ganianego, wspinaliśmy się, budowaliśmy z piasku. Wreszcie jesteś, Wiosno…

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Świąteczne przygotowania

Przed świętami było naprawdę dużo pracy: i kartki świąteczne i listy do Św. Mikołaja i kiermasz świąteczny. Daliśmy radę, jesteśmy jednak bardzo dzielni, pracowici i twórczy.

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Najbardziej kulturalny

O tym jak kulturalni są członkowie grupy starszej mieli okazję przekonać się niedawno młodsi koledzy podczas przygotowanego dla nich spektaklu. W miesiącu październiku bowiem młodzież ubiegała się o tytuł najbardziej kulturalnego. My- wychowawcy na co dzień obserwujemy ich ogładę i kulturę, a czasem próby jej zachowania, co także doceniamy ;) Ostatecznie zwycięzcą w konkursie został Patryk, a wyróżnieni zostali Radek, Szymon i Rafał. Gratulujemy panom, reszta naszej grupy także oczywiście jest kulturalna (tak bardzo, że z uprzejmości tylko nie zajęli pierwszego miejsca).

Kulturka przede wszystkim!

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Poznajmy się w Amici Tv


Członkowie grupy młodszej chcieli poznać się jeszcze lepiej. Przeprowadzili więc wywiady ze sobą, a potem zaprezentowali w Amici Tv. Dowiedzieliśmy się o sobie sporo nowych rzeczy, było dużo śmiechu i ciekawych pomysłów. Zapraszamy do oglądania…

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Niespodzianka


Grupa starsza przygotowuje niespodziankę dla grupy młodszej. Będzie to bajka, przedstawienie lalkowe. Dużo z tym pracy, ale szykuje się miłe spotkanie :-)

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Odwiedziny Ady


We wrześniu odwiedziła grupę starszą nasza wolontariuszka ADA, która prawie rok podróżowała po Turcji. Przywiozła dla nas przysmak prosto z Turcji. Nie tylko wyglądał smacznie, ale był naprawdę pyszny...

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Rok szkolny 2013/2014Przygotowania do Festynu na Chartowie


Grupa starsza pracowała nad stworzeniem postaci z bajki. Wykonała lalki do występów teatralnych i stworzyła swoją bajkę pt. "BAJKOLANDIA", którą pokazała dzieciom podczas tegorocznego Festynu. Te wielkie głowy wykonaliśmy z balonów obszytych materiałem. Uczyliśmy się również animacji tych lalek. Nie było to łatwe, ale zabawy też trochę było...

[foto] [foto] [foto] [foto]


Prace plastyczne dla uczestników XI Ratajskiego Przeglądu Teatralnego


Młodzież z Amici przygotowała upominki dla finalistów Przeglądu Teatralnego. Własnoręcznie wykonali maski teatralne z gipsu szybkoschnącego. Potem je pomalowali i ozdobili , aby taki upominek cieszył obdarowanych i przypominał święto teatru, w którym uczestniczyli.

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Codzienność


W świetlicy mamy różne aktywności. Jedni malują i cieszą się z prac plastycznych. Rozwijają swoje naprawdę duże talenty plastyczne. Inni uczą się gry na gitarze, a jeszcze inni robią decoupage. są też tacy, którzy uczą się prac kulinarnych i organizacyjnych. Nikt się nie nudzi...

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Niezła ROBOTa


Praca nad sobą nie jest łatwa… Najlepszym sprawdzianem jej postępów są zadania grupowe. Wśród najmłodszych postawiliśmy na wyobraźnię. Jak sami widzicie na zdjęciach – naszym pomysłom i zapałowi nie było końca… A w efekcie powstały trzy roboty. Dwa pierwsze były zdecydowanie proekologiczne w swym działaniu, przeznaczenie trzeciego to „dusza towarzystwa” podczas zabaw grupowych. Grupo młodsza – niezła ROBOTa!

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Wiosenne nakrycia głowy


Postanowiliśmy przywitać wiosnę w niecodziennych nakryciach głowy. Wszyscy prace uczestników grupy młodszej złożyły się na pomysłową, kolorową kolekcję. Sami zobaczcie…

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Mam pociąg do… koleżeńskości


Droga do koleżeńskości nie jest prosta i wymaga sporo zaangażowania, dobrej woli, kompromisów, radości oraz… Nad tym wszystkim zastanawiała się grupa młodsza. Nie skończyła jednak na rozważaniach i postanowiła przygotować własny pociąg do koleżeńskości, by jako grupa jeszcze raz przebyć tę drogę… Każdy z uczestników zabrał też przygotowany przez siebie bagaż – niezbędny w naszej wędrówce.

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Budujemy mosty porozumienia


W każdej grupie, wśród wszystkich ludzi zdarzają się konflikty i nieporozumienia. Najmłodsi rozmawiali o przyczynach konfliktów, ich skutkach i sposobach radzenia sobie z nimi. Później budowali symboliczne mosty porozumienia: przyjaźń, koleżeństwo, współpraca.

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Razem – koleżeńsko i kulturalnie


W styczniu grupa młodsza aktywnie przypominała sobie, co to znaczyć być razem, robić coś wspólnie, i jak to robić, żeby razem znaczyło również koleżeńsko. W takiej atmosferze zaprojektowaliśmy i wykonaliśmy wspólnie budowlę, która została nazwana „Namiot Świetlicy AMICI”.
Przypomnieliśmy sobie również zasady kultury osobistej. W mniejszych zespołach opracowaliśmy „Mini kodeks kultury osobistej”. To również była okazja, by sprawdzić tę kulturę w praktyce.
Jeżeli chodzi o efekty naszej pracy – jest co podziwiać :-)

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Kartki świąteczne


Jak co roku przed świętami nasze dzieci wykonały kartki świąteczne. Tym razem mieliśmy pomysł, aby namalować świąteczne reniferki i zimowe bałwanki, skoro śniegu brak za oknem, to może chociaż na kartce... Pracy było sporo, zatem bardzo ucieszyliśmy się z pomocy rodziców. To oni pomogli nam zdążyć przed świętami, by kartki do każdego doszły na czas. Dziękujemy przy okazji za współpracę firmie Soufflet Agro Polska. Dziękujemy też za Wasz zachwyt nad kartkami, cieszymy się, że się podobały...

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Patriotyczne szydełkowanie


Listopadowe i grudniowe popołudnia sprzyjały w grupie młodszej patriotycznej zadumie. Wraz z innymi grupami włączyliśmy się w projekt realizowany we współpracy z firmą Aquanet i przygotowywaliśmy patriotyczne rozetki. Odwiedziła nas Pani Maja, która pokazała nam – jak szydełkować na palcach i stworzyć piękną biało-czerwoną rozetkę. Wymagało to od nas dużo cierpliwości, ale efekt był wart tego trudu.

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Spotkanie z pasjonatem


29.10.13r. odwiedził naszą świetlicę pasjonat; człowiek, który jest zafascynowany swoim zajęciem, który czerpie mnóstwo satysfakcji z tego, co robi, który cieszy się, że znalazł swoje miejsce w życiu. A ponieważ nasza młodzież wciąż szuka, zatem była to okazja do rozmowy na temat swojej drogi życiowej, swoich wątpliwości, poszukiwań, co nie przeszkodziło w świetnej zabawie.
Pan Bartek uprawia football amerykański, który wszedł do polskiego sportu stosunkowo niedawno, ok. 5 lat temu, a już potrafił zarazić swą energią całe rzesze młodych ludzi. Bartek trenuje juniorów, ale i gra w drużynie Patrioci Poznań. Spodobało się naszym podopiecznym...


[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt w grupie młodszej


Z okazji Dnia Ustawy o Ochronie Zwierząt, obchodzonego w Polsce 25 października, rozmawialiśmy w grupie młodszej o tym, jak należy dbać o zwierzęta i co robić, aby dobrze się czuły w naszym towarzystwie. Każdy z uczestników dzięki swojej twórczej wyobraźni wykonał również zwierzę z różnych dostępnych drobiazgów, ozdób i szpargałów. Paradą zwierząt uczciliśmy ten dzień poświęcony ochronie naszych „małych przyjaciół”. W tym dniu w AMICI maszerowały: świnki morskie, psy, nosorożec, żółw, pingwin i ptak. Wszystkie zwierzęta wydały z siebie charakterystyczne dla siebie odgłosy na znak poparcia ochrony wszystkich zwierząt świata.


[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Październik


Październik w grupie średniej jest pod znakiem sztuki i twórczości własnej – tworzenie kukiełek ze skarpet, nauka szydełkowania oraz tworzenie bransoletek . Mieliśmy także niezwykłego gościa - Panią, która nauczyła nas trochę o zawodach i o tym, co trzeba zrobić, aby w nich pracować. Tworzyliśmy też kartki urodzinowe dla chorej Oliwki, której marzeniem urodzinowym było otrzymanie jak największej ilości życzeń.


[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]Wspólna praca


Grupa starsza postanowiła odświeżyć wejście do świetlicy. Najpierw szczotkami metalowymi dokładnie starła rdzę, by później pomalować odpowiednią farbą w naszym optymistycznym kolorze - żółtym, barierka po barierce. Praca była ciężka i wymagająca precyzji, ale też dostarczyła sporo radości i satysfakcji. Teraz przyjemnie jest popatrzeć, jak słonecznie i promiennie wita nasze wejście swoje dzieciaki, no i młodzież, oczywiście. Dziękujemy grupie starszej:)


[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Plemiona AMICI – grupa młodsza


W grupie młodszej odbyła się narada plemion, ich nazwy to: WSPÓŁPRACA, POMOC, KOLEŻEŃSTWO. Wszystkie trzy dzielnie prezentowały swoje flagi, stroje i okrzyki. Wszystko po to, aby przypomnieć, co jest najważniejsze, gdy chce się być w zgranej grupie. Barwny pochód na pewno pozostanie w naszej pamięci i zachęci do życzliwego działania, zabawy, rozmów i spotkań.


[foto] [foto] [foto] [foto]Rok szkolny 2012/2013Przygotowujemy prace plastyczne na Wystawę plastyczną AMICI


Już 25 maja podczas Festynu na Chartowie będziemy prezentować nasze prace plastyczne na przygotowywanej przez nas Wystawie Twórczej AMICI. Prace trwają. Starsza grupa przygotowuje obrazy na płótnie, deocupage, sztukę użytkową i filcowane saszetki. Młodsza wyroby z gliny, a średnia oprócz malowanych obrazów, kompletnie zaskakujące wyroby z makaronu!
Zapraszamy do zwiedzania wystawy w naszym namiocie. Przygotowujemy również występy artystyczne, wokalne i instrumentalne, a także taneczne. Do zobaczenia.


[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Szkoła dla Rodziców


Jak co miesiąc nasi rodzice spotykają się w "Pracowni Umiejętności AMICI" i ćwiczą umiejętności wychowawcze w trosce o dobre wychowanie dzieci. Ale to nie wszystko, rozwijają również swoje talenty, tworzą piękne prace i korzystają z relaksacji. Przyjemnie jest, kiedy ma się czas na doskonalenie swojej rodziny i siebie. Aż miło popatrzeć...


[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]Nasze prace


Trwają przygotowania do Wystawy plastycznej , której otwarcie podczas Festynu na Chartowie już 25.05.13r. Próbujemy filcowania, malowania teatralnych masek, ale to jeszcze nie koniec. W planach prace z gliny, decoupage, obrazy na płótnie, z masy papierowej, a może i w gipsie i na szkle. Dużo jeszcze pracy. Pierwsze efekty na zdjęciach...


[foto] [foto] [foto] [foto]Kaczka – kwaczka… czyli konkurs czytania


Już od lutego grupa młodsza przygotowywała się do konkursu czytania. Były ćwiczenia na koncentrację, bingo wyrazowe, opowiadania i zadania obrazkowe, każdy dzielnie się starał. W kwietniu nadszedł oczekiwany dzień konkursu. Stanęliśmy do zmagań z tekstem „Kaczka – kwaczka”. Mieliśmy zadania z głośnego czytania, czytania ze zrozumieniem, z zapamiętywania szczegółów… Każdy został wyróżniony, ponieważ wszyscy włożyli w przygotowania i sam konkurs wiele twórczego wysiłku. Na podium stanęli:
  1. Weronika L.
  2. Paweł
  3. Igor

GRATULUJEMY!
[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]Wielkanoc tuż tuż…


Wyczekiwanie Wielkanocy zaczęliśmy w grupie młodszej od świątecznych plastycznych przygotowań… zasialiśmy w doniczkach owies, aby zazieleniło się w naszej świetlicy, przygotowywaliśmy ozdoby do stroików i zaproszenia na wielkanocne spotkanie z rodzicami… Efekty obejrzyjcie sami, nam te twórcze zmagania sprawiły wiele radości…


[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]Super Amicusy w grupie starszej


Kto jest w stanie dać z siebie dużo, pomagać innym, tworzyć, wspierać, a także pracować zarówno twórczo, jak i wykonując proste, codzienne czynności: sprzątanie, zmywanie, zamiatanie, ten zostaje w grupie starszej nazywany Super Amicusem.
Takich Super mogliśmy ostatnio uhonorować nagrodami. Przyjemnie było: Piotrowi, Patrykowi, Delfinowi i Noemi, którzy właśnie na ten tytuł zasłużyli za zasługi w poszczególnych miesiącach od stycznia do kwietnia. Brawo, to niesamowite, ilu cudownych ludzi jest w grupie starszej...


[DSCF7805_1068x1424.jpg] [DSCF7806_1068x1424.jpg] [DSCF7808_1068x1424.jpg] [DSCF7810_1068x1424.jpg]Przygotowania do kiermaszu wielkanocnego grupy starszej


Aby móc świętować, trzeba się dobrze przygotować i to nie jest sama przyjemność. Czasami jest dużo trudu nad jedną pracą plastyczną, ale warto, efekty są widoczne i w dodatku mogą je podziwiać liczne osoby, które przybędą na uroczystość, a to już duża sprawa...


[ALIM4699_1632x1224.jpg] [ALIM4700_1224x1632.jpg] [ALIM4703_1632x1224.jpg] [ALIM4704_1632x1224.jpg] [ALIM4707_1632x1224.jpg] [ALIM4708_1632x1224.jpg]Popieramy akcję popularyzacji dawców szpiku kostnego


Nasza wolontariuszka Ada zaproponowała starszej grupie włączenie się w akcję popularyzacji idei dawcy szpiku kostnego. No i cóż? Młodzież pomogła wyciąć puzzle, które były znakiem tej akcji. Ada przekazała nasze prace na Uniwersytecie UAM w Poznaniu. I choć to maleńki wkład w tę akcję, ale nasz!


[DSCF7542_1068x1424_534x712.jpg] [DSCF7543_1424x1068_712x534.jpg] [DSCF7544_1424x1068_712x534.jpg] [DSCF7545_1424x1068_712x534.jpg] [DSCF7546_1424x1068_712x534.jpg] [DSCF7547_1424x1068_712x534.jpg]Z codzienności grupy młodszej


A oto efekty naszej pracy, kawałek codzienności grupy młodszej… Zastanawialiśmy się, co pomaga nam w dobrej rozmowie – stąd drabina „dobrej rozmowy”. Dalej kukiełki, które towarzyszyły nam w odkrywaniu tego, co w sobie cenimy, co w nas dobre. Aż wreszcie przygotowanie do konkursu czytania i nasze rysunkowe opowiadania.


[foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Spotkanie z ratownikiem medycznym


Troska o życie swoje i innych to prawo i obowiązek każdego człowieka… Dobrze o tym wie grupa młodsza, która spotkała się z ratownikiem medycznym. Uczyliśmy się wzywać pomoc w nagłych wypadkach, ćwiczyliśmy podstawowe czynności wobec osoby potrzebującej pomocy, wiemy, jak opatrywać rany, znamy pozycję boczną ustaloną, umożliwiającą bezpieczne odzyskanie przytomności osobie nieprzytomnej, wiemy, jak przeprowadzić resuscytacje krążeniowo oddechową. Była teoria i praktyka… Dziękujemy! - teraz wiemy, jak lepiej i bezpieczniej pomagać innym.


[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


W krainie Miłoludków


Zimowa aura sprzyjała w grupie młodszej niezwykłym odwiedzinom… Z krainy życzliwości przywędrowały do nas Miłoludki. Przyniosły ze sobą wiele pięknych prezentów, zostawiły jednak do nich pewien klucz-zadania. Dzieci odkrywały, co znaczą miłe słowa wypowiadane wobec innych, co sprawiają dobre uczynki dla kolegi i koleżanki, pomocna dłoń. Starały się również wyobrazić sobie krainę Miłoludków, narysować ją i zaprojektować strój mieszkańca Miłolandii. Razem z prezentami zostało również przesłanie, aby być miłym dla siebie na co dzień, a nie tylko od święta. Dziękujemy Miłoludkom…


[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]


Świąteczne przygotowania w grupie młodszej


Zapach świąt unosił się w świetlicy AMICI już na długo przed samą Wigilią… Doskonale czuła go grupa młodsza, która chętnie oddała się bożonarodzeniowym przygotowaniom. Ogłosiliśmy konkurs na najpiękniejszą choinkę, oczywiście były nagrody i gromkie brawa dla młodych artystów. Przez kilka spotkań poświęciliśmy się technice decoupage, robiąc kolorowe słoiki na pierniki. Sporo serca włożyliśmy również w nasze przedstawienie „Świąteczny skarb”, które zaprezentowaliśmy wszystkim grupom, rodzicom i gościom podczas świetlicowej wigilii. I cytatem z przedstawienia moglibyśmy zakończyć nasze przygotowania:

Anioł: Zobaczcie – czas, rozmowa i miłość są tutaj – pokazuje na Jezusa…
Dziecko 2: Tego potrzebujemy w naszych rodzinach.”

[DSCF1477.JPG] [DSCF1479.JPG] [DSCF1481.JPG] [DSCF1493.JPG]Rok szkolny 2011/2012Zakończenie pracy w grupie młodszej


Radosna myśl o wakacjach towarzyszyła grupie młodszej już od dawna. Oznaczało to jednak, że czas zakończyć nasze zajęcia w roku szkolnym 2011/2012. Uroczyste pożegnanie miało miejsce 29.06.2012r. Inspiracją dla grupy młodszej stały się w tym dniu talenty. Postanowiliśmy podsumować całoroczną pracę wieczorkiem talentów. Zanim jednak przyszedł czas na występy, wspólnie przygotowywaliśmy poczęstunek, szykowaliśmy się na przyjście rodziców. Tego wieczoru mieliśmy szczęście obejrzeć na naszej scenie w AMICI – piosenkarki, tancerki, kabaret kukiełkowy, malarzy w akcie tworzenia, pokaz gimnastyki, pantomimy i wielu specjalistów od dowcipów. Licznie przybyła publiczność z uśmiechem i podziwem oglądała pokaz. Później przyszedł czas na poczęstunek, wspólne rozmowy na dywanie, wspomnienia, dyplomy i pożegnanie tych, którzy w przyszłym roku szkolnym nie będą już w grupie młodszej. Będziemy mieli Was zawsze w sercu, dziękujmy za wspólny czas i życzymy twórczej odwagi, wytrwałości w przezwyciężaniu trudności i odkrywaniu dobra w Waszej codzienności.

[foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto] [foto]Wewnętrzne Święto


Było co świętować. Dwie osoby z naszego zespołu ukończyły męczące egzaminy i otrzymały dodatkowe kwalifikacje. I tak: mamy nowego psychologa w naszym gronie – panią Gosię i certyfikowanego choreoterapeutę – panią Marylę. Brawo. Jesteśmy dumni, bo nie jest łatwo przez kilka lat studiować, uczyć się i zdać tyle trudnych egzaminów To chwalebny powód, aby świętować, gratulować i cieszyć się, jak to w AMICI…

[DSCN0692.JPG] [DSCN0694.JPG] [DSCN0697.JPG] [DSCN0701.JPG]Jak pracujemy?


Na co dzień prace plastyczne są częstym elementem naszych spotkań. Czasem specjalizujemy się w układaniu puzzli, a czasem mamy zwariowane pomysły przechodzenia przez dziurę . Może to trudne, ale ile przy tym zabawy! Efekt naszych pasji plastycznych można zobaczyć na zdjęciach. Rzeczywiście, jesteśmy nieźli, co?


[DSCN2830.JPG] [DSCN2834.JPG] [DSCN2836.JPG] [DSCN2843.JPG] [DSCN2845.JPG] [DSCN2846.JPG] [DSCN2847.JPG] [DSCN2848.JPG] [DSCN2849.JPG] [DSCN2850.JPG] [DSCN2851.JPG] [DSCN2852.JPG] [DSCN2854.JPG] [DSCN2857.JPG] [DSCN2859.JPG] [DSCN2860.JPG] [DSCN2862.JPG] [DSCN2863.JPG] [DSCN2864.JPG] [DSCN2993.JPG] [DSCF6322.JPG] [DSCF6328.JPG] [DSCF6330.JPG] [DSCF6315.JPG] [DSCF6318.JPG] [DSCN2838.JPG] [DSCN2839.JPG]


EKSPERCI W GRUPIE MŁODSZEJ- Mój Pupil


W ubiegłym semestrze mieliśmy okazję zapraszać swoje PUPILE do Amici. Każde z dzieci, które jest szczęśliwym właścicielem jakiegoś zwierzątka, mogło przynieś je do naszej Pracowni i jako ekspert opowiedzieć nam jego historię. Uczestnicy tych wartościowych „pokazów” byli zachwyceni możliwością zobaczenia z bliska: szynszyla, chomika i królika. Poznali zwyczaje tych zwierząt, sposoby ich żywienia i mogli je pogłaskać – poczuć miękkość ich futerek. Eksperci chętnie dzielili się swoja wiedzą i odpowiadali na każde pytanie. Na wiosnę rozpoczynamy kolejny cykl spotkań z ekspertem, z niecierpliwością czekamy na: szczurki, psa wilczura, i …


[IMG_7969.jpg] [IMG_7970.jpg] [IMG_7971.jpg] [IMG_7972.jpg] [IMG_7973.jpg] [IMG_7974.jpg]ODWIEDZILI NAS WOLONTARIUSZE ZE SPOŁECZNEJ CZWÓRKIAkcja Aktywni Młodzi odbyła się 25 i 29 listopada 2011 roku. Gimnazjaliści, Wolontariusze mieli okazję wesprzeć nasze działania w Pracowni Umiejętności Amici. Pomagali w przygotowaniu materiałów na kiermasz bożonarodzeniowy. Wspólnie z dziećmi wykonywali kartki świąteczne i pudełka z motywem anielskim. Wszystko po to, byśmy mogli wyjechać na ferie zimowe.


Wolontariusze, którzy wsparli nas swoją pomocą to osoby: pomysłowe, lubiące pomagać i lubiące dzieci, mające wolny czas i dużo pozytywnej energii do przekazania!

WSPANIAŁA ROBOTA!!! DZIĘKUJEMY!!!

[IMG_8507.jpg] [IMG_8509.jpg] [IMG_8510.jpg] [IMG_8514.jpg] [IMG_8516.jpg] [IMG_8518.jpg] [IMG_8525.jpg] [IMG_8528.jpg] [IMG_8529.jpg] [IMG_8530.jpg] [IMG_8549.jpg] [IMG_8532.jpg] [IMG_8536.jpg] [IMG_8539.jpg] [IMG_8541.jpg] [IMG_8543.jpg] [IMG_8545.jpg] [IMG_8546.jpg] [IMG_8547.jpg] [IMG_8549.jpg] [IMG_8550.jpg] [IMG_8553.jpg] [IMG_8554.jpg]


Warsztaty filcowania dla pracowników

5.11.2011


Pracownicy spotkali się w sobotnie popołudnie na niecodziennej imprezie. Było kolorowo i apetycznie, choć nie jedzenie serwowano jako danie główne. Uczyliśmy się "przyrządzać" apetyczne filcowane ozdoby. Magda nauczyła nas trudnej sztuki filcowania i wykonywania koralików, bransoletek, kolczyków z filcu oraz trudnej sztuki wykonywania kwiatów, co przychodziło nam z wielkim trudem, choć nauczyciel dobry, ale doświadczenie nasze w tej materii marne.
Teraz jesteśmy gotowi do przekazania zdobytych umiejętności naszym podopiecznym, a wyszły naprawdę apetycznie, kolorowo i bajecznie...
[IMG_7986.jpg] [IMG_7987.jpg] [IMG_7988.jpg] [IMG_7989.jpg] [IMG_7992.jpg] [IMG_7993.jpg] [IMG_7994.jpg] [IMG_7998.jpg] [IMG_8000.jpg] [IMG_8001.jpg] [IMG_8002.jpg] [IMG_8004.jpg] [IMG_8005.jpg] [IMG_8006.jpg] [IMG_8007.jpg] [IMG_8008.jpg] [IMG_8011.jpg]