O nas
Oferta
Historia
Statut
Misja
Działalność
Space Amici
Świetlica - wycieczki
Świetlica - imprezy
Świetlica - codzienność
Filmy
Teatr W Przejściu
Sławni ludzie w Amici
Obozy
Szkolenia
Archiwum
Kultura Drzwi do Wyobraźni
Bezpłatne mediacje
Twórczy z Amici
Tesco aktualności
Imprezy kulturalne Amici
Strefa Zachwytu AMICI
Program SBSS
Promocja Zdrowia
Promocja Poznania
Promocja Talentów
Projekt profilaktyczny
Projekt sportowy Amici
Stowarzyszenie
Pracownicy
Sponsorzy
Projekty
Kontakt
OPP
Historia
Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Rodzinom AMICI powstało w roku 2002. Celem naszego Stowarzyszenia jest pomoc dzieciom i ich rodzinom, będącym w trudnej sytuacji, pragnącym korzystać ze zdrowego stylu życia bez użycia alkoholu.

Członkami Stowarzyszenia są w większości pedagodzy i psycholodzy. Stworzyliśmy od podstaw Świetlicę Socjoterapeutyczną - "Pracownię Umiejętnośći AMICI" na os. Lecha 104a w Poznaniu, gdzie odbywają się zajęcia z dziećmi i młodzieżą w wieku od 6 do 18 lat.

Oprócz zajęć socjoterapeutycznych i pomocy w nauce (wolontariusze: poloniści i matematycy, angliści) prowadzone są również zajęcia opiekuńczo-wychowawcze. Dzieci i młodzież biorą udział w zajęciach: plastycznych, modelarskich, teatralnych, informatycznych, muzycznych, kulinarnych i szachowych. Dużą atrakcją są organizowane dla nich oraz ich rodziców i zaprzyjaźnionych sponsorów imprezy. Są to m. in. jasełka, wieczory poezji, karaoke, dni sportu, kiermasze świąteczne i parady talentów, na których jest okazja do wspólnej zabawy.

Dzieci cenią sobie niezmiernie możliwość wypoczynku letniego, który im organizujemy, a także możliwość brania udziału w licznych wycieczkach i konkursach.

Praca naszej organizacji była trzykrotnie kontrolowana. W 2003 i w 2006 roku pozytywnie o naszej pracy wypowiedział się kontrolujący nas Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Poznania, od którego corocznie otrzymywaliśmy dotację. W 2004 roku, po kontroli przeprowadzonej przez Fundację ETOCH z Warszawy, stwierdzono, że placówka nasza spełnia standardy świetlic socjoterapeutycznych, zatwierdzone przez Urząd Miasta Poznań.

Od 2004r. organizacja nasza uzyskała status Organizacji Pożytku Publicznego.