O nas
Oferta
Historia
Statut
Misja
Działalność
Space Amici
Świetlica - wycieczki
Świetlica - imprezy
Świetlica - codzienność
Filmy
Teatr W Przejściu
Sławni ludzie w Amici
Obozy
Szkolenia
Archiwum
Kultura Drzwi do Wyobraźni
Bezpłatne mediacje
Twórczy z Amici
Tesco aktualności
Imprezy kulturalne Amici
Strefa Zachwytu AMICI
Program SBSS
Promocja Zdrowia
Promocja Poznania
Promocja Talentów
Projekt profilaktyczny
Projekt sportowy Amici
Stowarzyszenie
Pracownicy
Sponsorzy
Projekty
Kontakt
OPP
Powitanie
Witamy na stronie Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Rodzinom "AMICI". Znajdują się tu informacje o naszej działalności, sukcesach, wycieczkach oraz zdjęcia ze świetlicowych imprez. Jeżeli chcesz stać się naszym sponsorem i pomóc świetlicy - prosimy o kliknięcie w górną zakładkę "Pomóż nam". Znajdziesz tam więcej informacji. Dziękujemy!

Kadra

Pracownicy AMICI to ludzie młodzi (z pewnością duchem), entuzjastycznie nastawieni do świata i zadań, pomysłowi i niezwykle twórczy. Cieszy nas możliwość niesienia pomocy, uśmiech i zadowolenie na twarzach podopiecznych, ich sukcesy, rozwój oraz powodzenie w życiu. Ofiarujemy im nie tylko opiekę i fachowe wsparcie, ale przede wszystkim przyjaźń i pewność, że dla nas są tak samo ważni jak, mamy nadzieję, my dla nich.

To cudowne w otoczeniu tylu młodych ludzi przechodzić przez doświadczanie świata, pokonywanie problemów, radość z przygód i zachwyt nad ich twórczością.

Pragniemy im przekazać, że świat jest ciekawy, bezpieczny, otwarty na ich propozycje i niezwykle inspirujący i jest ciągle dla nich przyjazny…
SPACE AMICI Mikołajki

SPACE AMICI Mikołajki


Wszystkie dzieci zapraszamy na nasze MIKOŁAJKI. Tylko u nas będzie padał śnieg, będą odwiedziny postaci z Krainy Lodu i będą zabawy i słodkości. Zapraszamy! :) Wstęp wolny.

[mikolajki.png]


Czad dla AMICI

Czad dla AMICI


Serdecznie zapraszamy. Okazja, żeby pomagać. :)
My ze swej strony zapewnimy Koncertową kawiarenkę i napieczemy ciast, będzie Czadowo, jak zwykle.

[czad2019.png]


Sąsiedzka herbatka

Sąsiedzka herbatka


Serdecznie zapraszamy żegnając lato na naszą polanę - Space AMICI na os. Lecha przy klatce 109. To okazja, by przy herbatce poznać swoich sąsiadów.

[herbatka.png]


Dzień Dziecka po sąsiedzku

Dzień Dziecka po sąsiedzku


Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci z naszego osiedla i nie tylko na zabawę z okazji Dnia Dziecka, przygotowaną przez młodzież :) Będzie się działo!

[dd.png]


"Tischner na weselu"

"Tischner na weselu" 17.05.2019r.


Dla tych Widzów, którzy jeszcze nie mieli okazji obejrzeć naszego nowego spektaklu "Tischner na weselu" - dobra wiadomość! Zapraszamy jeszcze w maju! Góralskie klimaty, śpiewy, tańce i ta energia typowa dla ludzi gór. ;) Na motywach "Wesela" Wyspiańskiego i "Filozofii po góralsku" Tischnera.
Iskrzy i zachwyca, porusza i zdumiewa - tak działa nasz nowy spektakl. Serdecznie zapraszamy.
Po spektaklu bankiet.

[tisch.png]


Noc Teatrów, 29.03.2019r

XVI Ratajski Przegląd Teatrów nocą z AmiciJuż w marcu kolejna Noc Teatrów AMICI. Serdecznie zapraszamy. Bilety dostępne od 11.03.19r. w holu ZSO 4 oraz przed imprezą. Zaczynamy 18.00 spektaklem dla dzieci, aby przyciągnąć do nas również młodego widza. Siedem spektakli, z Poznania tylko jeden grupy - Na Dodatek. Przyjeżdżają grupy z Konstancina pod Warszawą, Kędzierzyna - Koźle, Czerwonaka, Czarnkowa, Chludowa. To najwspanialsze grupy teatralne z Polski. Teatr W Przejściu zaprasza!

[XVI.png]


[XVIprog1.png]


[XVIprog2.png]


Benefis XX lat pracy twórczej w Teatrze w W Przejściu

[XV.png]

Space Amici w marcu


[space3.png]


Konkurs na film, reportaż ze Space Amici -właśnie się zaczął. Bądź reporterem, własnym okiem zapisz opowieść o ludziach, którym się chce. Plan filmowy 24.03.2018r. w ZSO 4 - Czecha 59 i Pracowni Umiejętności AMICI, os. Lecha 104a, a 25.03.2018r.w Multikino 51. Do zobaczenia na planie. Dla zwycięzcy laptop!!! Nagrodzony film zaś czeka premiera na dużym ekranie w Multikinie 51 w czerwcu podczas Finałowego Space AMICI!!!

Zerknijcie na Facebooka na stronę Space Amici!

Regulamin konkursu filmowego Space Amici
 1. Organizatorem Konkursu jest Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Rodzinom AMICI.
 2. Fundatorem nagród jest Aquanet.
 3. Konkurs obejmuje formy filmowe, w których będzie twórcza relacja z artystycznej gry miejskiej Space Amici - odsłony listopadowej (18/19.11.2017r.) lub marcowej 24/25.03.2018r.
 4. Długość filmu nie powinna przekraczać 10/15 min.
 5. Umieszczamy w filmie relacje z wszystkich trzech rodzajów proponowanych warsztatów.
 6. Gotowe filmy przesyłamy do końca kwietnia 2018r.
 7. Ogłoszenie wyników na czerwcowym Space Amici - 10.06.18r.
 8. Zwycięski film będzie pokazywany na dużym ekranie w Multikinie 51 podczas czerwcowego Space Amici.
 9. Nagrodą główną jest laptop.
 10. Jury może również wyróżnić dwa filmy.
 11. O nominacjach poinformujemy do 31.05.2018r. >/ol>
Apokalipsą w oczy

Apokalipsą w oczyZapraszamy na premierę naszego nowego spektaklu "Apokalipsą w oczy". Przygotowuje go grupa studencka i licealna W Przejściu. Po wybuchu atomowym albo skażeniu chemicznym czy biologicznym garstka ludzi w schronie skazana na siebie. Żyją, wegetują. Jak znaleźć sens takiego istnienia w sytuacji ciągłego zagrożenia? Łatwo popaść w używanie: alkohol i seks, ale może jest inne wyjście? To pytanie stawiamy. Ciekawe do czego może doprowadzić katastrofa globalna i nieumiejętność radzenia sobie z sytuacją, na którą nikt nie jest gotowy.

Cena biletów - 10zł. Po spektaklu bankiet. Serdecznie zapraszam Hanna Szeląg

[apokalipsa.png]


Gdzie jest Elsa? 19.01.2018r.


[elsa_19.01.png]


Artystyczna gra miejską Space AMICI
Zapraszamy wszystkich, którzy są ciekawi nowych wyzwań i niecodziennych wrażeń! 18.11.17r. od godz. 9.00 w Sali lustrzanej w ZSO nr 4 taniec z plastyką, potem od 14.00 w Pracowni Umiejętności - os. Lecha 104a - sensoryka i wszędzie zbieramy pieczątki na kartach aktywności, a następnego dnia zapraszamy tych, dla dla których teatr jest magicznym miejscem. Wyjdźmy na ulicę i 19.11.17r. od 9.00 zadziwiajmy innych. Teatr ma moc! W niedzielę spotykamy się w Multikinie w punkcie informacyjnym po odbiór identyfikatora i karty aktywności. To będzie Wasz bilet wstępu na salę kinową - Akademia Filmowa i po odbiór nagród.[space.png]